Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Nowe zasady zapisów na wyprawy

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Kirgistan Tadżykistan Pamir

Wyprawa do serca Pamiru - dolina Wachańska

Grenlandia Fiordy i Góry Grenlandii

Fiord Lodowy, Fiord Sermilik, Lodowiec Helheim. Trekking po najpiękniejszych obszarach Grenlandii. Pilot - Łukasz Supergan

Chiny Tybet

Najpełniejszy program po Tybecie. Świetna pilotka

RPA, eSwatini, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, wioski w eSwatini, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe

Etiopia Lud Surma i plemiona zachodniego i południowego Omo

Rzadko odwiedzane zachodnie Omo: Surma, Nyangatom a także południe Omo: Hamerowie, Banna, Konso

NAMIBIA Najpiękniejsze Twarze Afryki

NAMIBIA Najbardziej fotogeniczny kraj Afryki

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika 2

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej,Inle, Loikaw, Mandalaj, Złota Skała Kyaikhtiyo, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Mongolia WIelki Błękit

Gobi, bezkresne stepy, jezioro Chubsuguł, wydmy Khongoryn, buddyjskie klasztory....

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

Algieria: Tuaregowie. Podróż muzyczna

Wyprawa na przepiękną pustynię jeepami, noclegi w namiotach pod niebem usianym miliardami gwiazd, obozowa kuchnia, koncert muzyków tuareskich…
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Piloci

17 grudnia 2019

Anna Olej-Kobus

Ania Olej - Kobus to urodzona optymistka i zodiakalny lew. Uwielbia biwaki pod gwiazdami, włóczęgę bezdrożami i odkrywanie nowych miejsc. W pilotowaniu najbardziej lubi dzielenie się opowieściami o odwiedzanych miejscach... 

 

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Elżbieta Wiejaczka

Elżbieta Wiejaczka - z wykształcenia biolog, filozof i dziennikarka. Uwielbia bywać w Afryce, a od niedawna również w Gruzji. W wolnych chwilach pisze i czyta. Na co dzień nie jeździ na rowerze, ale w 2014 r. dała się namówić na rowerową podróż poślubną… przez Afrykę. Razem z mężem przemierzyli kontynent od Namibii do Kenii, pokonując 7560 km i opisali to w książce „Pięć kilometrów do bomby". Lubi pilotowanie, ponieważ dzięki niemu poznaje ludzi pracujących w różnych zawodach.

(czytaj dalej)
24 czerwca 2020

Ewa Bąchor

Ewa "Świat Owiewa" Bąchor -  to podróżniczka z miłości,a z wykształcenia ekonomista. W swoim życiu łączy inżynierię finansową, z miłością do Afryki i namiętnymi  flirtami z Azją. Odwiedziła ponad 60 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. W podróżach ceni autentyczność ludzi i miejsc.

(czytaj dalej)
26 czerwca 2020

Marta Podleśna- Nowak

Marta Podleśna- Nowak – geograf, latynoamerykanistka, specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Od 2000 roku przemierza kraje latynoskie nie tylko w charakterze pilota wycieczek ale także realizując swoje marzenia, jak to o samotnej wielomiesięcznej podróży przez cały kontynent szlakiem „Dzienników Motocyklowych”...

 

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Barbara Radwańska

Barbara Radwańska - podróżniczka, filmowiec, specjalistka od Ameryki Łacińskiej. Skończyła filmoznawstwo na U. Jagiellońskim i kurs reżyserii dokumentu w Międzynarodowej Szkole Filmu i Telewizji na Kubie, gdzie powstał jej pierwszy dokument o kubańskim muzyku pt. „Marzenie Rodolfo”.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Paulina Lewandowska

Paulina Lewandowska - z wykształcenia marketingowiec i latynoamerykanistka. Zakochana w Ameryce Łacińskiej: w ludziach, w kulturze, w języku i w muzyce. W trakcie wojaży szczególnie interesuje ją temat różnic kulturowych między poszczególnymi krajami i regionami.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Joanna Wardęga

Joanna Wardęga - zwykle opowiada o Azji swoim studentom w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, gdzie prowadzi zajęcia o Chinach, krajach himalajskich i turystyce w Azji. Lubi łączyć teorię z praktyką, a pilotowanie wycieczek traktuje jako okazję do powracania w ulubione miejsca i do dzielenia się swoimi pasjami i wiedzą z różnymi grupami odbiorców. Zbiera doskonałe recenzje od uczestników pilotowanych przez nią wyjazdów.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Damian Słowioczek

Damian Słowioczek - Najbardziej lubi prowadzić wyjazdy gwarantujące aktywne spędzanie czasu - wyprawy rowerowe, trekkingi górskie, overlandy z noclegami pod namiotami, z dala od cywilizacji. Jako kulturoznawca z wykształcenia, chłonie obce kultury, wierzenia i obyczaje.

(czytaj dalej)
02 lipca 2020

Ula Fuglewicz

Ula Fuglewicz- absolwentka AWFu, studentka filologii angielskiej, z zamiłowania podróżniczka, entuzjastka aktywnego i ciekawego życia. Gdy miała 17 lat zdobyła szczyt Kilimandżaro i ten moment był przełomowy w jej życiu. Od tego czasu wymagające wędrówki górskie na różnych kontynentach i zdobywanie kolejnych szczytów wpisały się na stałe w jej kalendarz podróżniczy.

(czytaj dalej)
27 września 2017

Anna Jaklewicz

Dla Torre prowadzi wyprawy do Mongolii... , Indonezji i Chin

Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania podróżniczka i antropolog. Miłość do Azji zaowocowała wyprawami do Indonezji, Wietnamu, Laosu, Kambodży, Indii i książkami o Chinach („Niebo w Kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”) i Indonezji („Po drugiej stronie raju”). 

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Tomek Michniewicz

Dla Torre prowadzi wyprawy do jego ulubionego Imire w Zimbabwe...

Dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor czterech bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych. Autor programu “Inny świat” w telewizji TTV, audycji “W drogę” w Radiu Zet (a wcześniej “Reszty świata” w Jedynce i “Trójka Przekracza Granice” w Trójce). Laureat czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel, nominowany do Kolosów i nagrody National Geographic “Traveler”.

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Łukasz Supergan

Dla Torre prowadzi wyprawy na Grenlandię... i na obszary polarne

Znakomity mówca. Dbały, rozważny i opiekuńczy. Z wykształcenia ekolog, który porzucił zawód, by realizować pasję wędrówek i poznawania świata.  Przeszedł Łuk Karpat (dwukrotnie) i grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, pustynie Izraela, zaglądał do kanionów i pustkowi zachodnich Stanów Zjednoczonych, spędził 2 lata w drodze, poznając 20 krajów Azji. 

(czytaj dalej)
17 grudnia 2019

Sławomir Bieniek

Prowadził dla Torre wyprawy do Namibii..., Ugandy-Rwandy..., na Grenlandię....

Człowiek-dusza, niezwykle towarzyski i ciepły.  Organizator i lider partnerskich wypraw górskich na Kilimandżaro, wulkany Kamczatki oraz na alaskańskiego Denali. Uczestniczył w jachtowych rejsach polarnych: "ORVALDI ANTARCTICA" dookoła Ameryki Południowej i brzegów Antarktydy oraz na Grenlandię Zachodnią. 

Sławek był naszym najbliższym przyjacielem. Razem spędzone chwile i rozmowy będziemy zawsze pamiętać. Wyruszył na swoją ostatnią wyprawę w czerwcu 2019 roku.

Cześć Jego Pamięci.

 

 

(czytaj dalej)