PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Relacje

Libia

Za młodu (ha, jak to brzmi) zbierałem prospekty i naklejki. Zbierałem z dużym zapałem i z dużym uszczerbkiem dla kieszeni rodziców. Biuro "American Express" z Frankfurtu po piątej natarczywej prośbie o kolejna ich partię, uprzejmie zawiadomiło, że owszem dośle DUŻĄ partię, pod warunkiem że wcześniej dostanie "/../ butelkę prawdziwej polskiej wódki./.../".

(czytaj dalej)

Namibia

- Very crowded road. Fifty cars per day. Bardzo zatłoczona droga. 50 samochodów na dobę – Usłyszeliśmy kiedyś w odpowiedzi na pytanie co to za droga po której nic nie jeździ. I była to najbardziej zatłoczona z namibijskich dróg, po których przyszło nam się przemieszczać. Sama nazwa państwa  w języku jednego z miejscowych plemion /bodajże Ovambo/ znaczy ”Pusta”.

(czytaj dalej)

Brzydka Afryka

Są trzy sposoby opowiadania o podróżach. Pierwszy to w miarę dokładny dziennik z podróży popularny od czasów gdy zaczęło się podróżować czyli od zawsze chyba. Inny sposób to opis tego co się w podróży widziało albo nawet co się wydawało, że się widziało a czytelnik na podstawie swojej wiedzy, innych relacji czy wiedzy skądinąd wziętej może wyrobić sobie zdanie jakie te odległe miejsca są. 

(czytaj dalej)

Życie Africa Explorer

W wyprawie wzięło udział ośmioro uczestników plus wynajęty kierowca-kucharz - Allan Davies z Durbanu. Najodpowiedniejszym określeniem będzie: obóz wędrowny z wykorzystaniem auta niezbędnego przy trasie liczącej niemal 8.000 kilometrów

(czytaj dalej)

Zimbabwe

Mieszkamy sobie w Zimbabwe. Piekny kraj, dwadzieścia lat temu odzyskali niepodległość. Tylko po wojnie wybrali sobie prezydenta, który okazal się bandytą i złodziejem. Nie ma benzyny. Ludzie zarabiaja psie pieniadze. Oficjalna propaganda donosi o sukcesach gospodarczych...

(czytaj dalej)