PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Mauretania: Róża pustyni

Róża pustyni

Termin(y):

 • 25.01-03.02.2019

Trasa:

Nawakszut, wydmy Amatlich, Azoiuegua, przełęcz Tifoujar, Biała Dolina Valle Blanche, kanion Tezent, Źródło Terjit, przełęcz Tourvine, ued Erich, oaza M'Heirith, Chinguetti, Ouadane, płaskowyż Adrar, Atar, oaza Azougui, Nawakszut

Kod wyjazdu:

MSYLW
(0)

Diuny, starożytne miasta, ogniska, namioty, rozgwieżdzone milionami gwiazd niebo.

Unikalna wyprawa w której programie są jej wydmy, kaniony, oazy i starożytne miasta: wydmy Amatlich, Azoiuegua, przełęcz Tifoujar, Biała Dolina Valle Blanche, kanion Tezent, przełęcz Tourvine, ued Erich, oaza M'Heirith, Chinguetti, Ouadane, płaskowyż Adrar, Atar, oaza Azougui

 

 

Diuny, starożytne miasta, ogniska, namioty, rozgwieżdzone milionami gwiazd niebo.

Unikalna wyprawa w której programie są jej wydmy, kaniony, oazy i starożytne miasta: wydmy Amatlich, Azoiuegua, przełęcz Tifoujar, Biała Dolina Valle Blanche, kanion Tezent, przełęcz Tourvine, ued Erich, oaza M'Heirith, Chinguetti, Ouadane, płaskowyż Adrar, Atar, oaza Azougui

 

Dzień 1/2 Nawakszut

Wylot z Warszawy/Berlina. Nocleg w Stambule. Do południa możliwe zwiedzanie Stambułu. Przylot do Nawakszut. Przejazd do hotelu. Nocleg w Nawakszut. D  

Dzień 3 Azoueigua

Rano wyruszamy w kierunku pasma wydm Amatlich. To największe pasmo w całej Mauretanii. Eksploracja Amatlich. Nocleg u podnóża najwyższej wydmy Mauretanii -Azoueigua. Nocleg w namiotach. BLD

Dzień 4 przełęcz Tifoujar

Jedziemy wzdłuż wydm Amatlich. Mijamy oazy i wioski. Wieczorem docieramy do trudnej do przebycia przełęczy Tifoujar. Nocleg w namiotach. BLD

Dzień 5 Chinguetti

Trekking/spacer w głąb Białej Doliny Valle Blanche. Jedziemy kanionem Tezent do źródła Terjit. Kto chce może się tu wykąpać. Wjeżdżamy na przełęcz TourvineJedziemy do oazy M’Heirith. Następnie wyjazd do Chinguetti (UNESCO)i. o liczące ponad 1300 lat stare islamskie miasto i oaza, zasypywana przez piaski pustyni. Słynie z pięciu bibliotek, które przechowują tysiącletnie manuskrypty – w tym najstarsze wydania Koranu. Nocleg w auberge w Chinguetti. Chinguetti jest znane jako siódme z najważniejszych miast islamu. 

Dzień 6 Ouadane

Wyjazd do oazy Tonechert. Przejeżdżamy przez wydmy ergu Ouarane. Dojeżdżamy do kolejnego starego miasta Ouadane, liczącego niemal 1000lat. Oaza i miasto Ouadane są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Ouadane.  BLD

Dzień 7 Guelb Er Richat, Przełecz Amogjar

Jedziemy do Oka Afryki – Gelb Er Richat. Następnie przez Ouadane wracmy do przełęczy Amogjar, na kórej stoi zbudowany zamek, zbudowany przez francuskich filmowców dla potrzeb filmu „Fort Sagane” z Gerardem Depardieu i Sophie Marceau. Nocleg w namiotach w okolicy przełęczy. BLD

Dzień 8 płaskowyż Adrar, Atar

Dojeżdżamy do miasta Atar. Wizyta na targu. Wizyta w oazie Azougui pierwszej stolicy imperium Almorawidów. Wyjazd powrotny w kierunku Nawakszut. Nocleg po drodze w namiotach. BLD.  

Dzień 9 Nawakszut

Długi przejazd do Nawakszut. Wizyta w starym porcie rybackim. Krótki odpoczynek w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot powrotny.  

Dzień 10 powrót

Powrót.

Zgłoszenie

Grupa: 8-14 osób + przewodnik

Koszt: 2900pln + 760eur

Terminarz płatności:

 • zaliczka 900 pln
 • pozostała część złotówkowa i płatność w eur – do 40 dni przed wylotemi

Koszt obejmuje:

 • zorganizowana na miejscu ekspedycja
 • przewodnik polski
 • przewodnik miejscowy, kierowcy, kucharz – ekipa tylko francuskojęzyczna
 • transport (4x4)
 • wyżywienie – 3 posiłki dziennie w Mauretanii w trakcie ekspedycji jeepami
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie obejmuje:

 • przelotu Warszawa – Nawakszut – Warszawa (koszt z Berlina ok. 2800zł, z Warszawy ok. 4000zł)
 • wiza (ok. 50eur - na granicy)
 • napoje/woda (ok 20euro)
 • wydatki osobiste (nie ma za bardzo co kupować)
 • tipy dla obsługi (wedle uznania)

Bilety lotnicze aranżujemy dla klientów.

UWAGA!
Wskazana żółta książeczka szczepień ochronnych z potwierdzonym szczepieniem przeciwko żółtej febrze. 

Charakter wyprawy

Wyjazd ma charakter ekspedycji saharyjskiej. Przejazdy autami z napędem na 4 koła. Noclegi pod chmurką - dostarczone materace i namioty. Całe wyposażenie wieziemy ze sobą. Opiekują się nami miejscowi kierowcy, przewodnik i kucharz. Ekipa francuskojęzyczna. Posiłki przygotowywane w kuchni obozowej (3 posiłki dziennie). 

Początek i koniec wyprawy

Nawakszut 

Wiza Mauretanii

Wiza jest wyrabiana na lotnisku w Nawakszut. Koszt 100 euro/os. Na wszelki wypadek prosimy zabrać dwa zdjęcia paszportowe 

Zakwaterowanie

Noclegi w Mauretanii w interiorze. Spanie na dostarczonych materacach w namiotach. Trzeba zabrać swój śpiwór. W Nawakszut hotel, pokoje 2-3os. W Chinguetti lokalna auberge – standard niski.

Wyżywienie

Wyżywienie w Mauretanii w kuchni obozowej podczas ekspedycji jest w cenie. 3 posiłki dziennie. Kucharz to artysta. Poza ceną są posiłki w restauracjach w Nawakszut. 

Transport

Auta z napędem 4x4. Z reguły Toyota Landcruiser bądź Nissan Patrol. Trudne szlaki saharyjskie. Maksymalnie 4 osoby + kierowca w aucie. Wyjątkiem sytuacja, gdy z przodu siedzi kierowca + kucharz + jego pomocnik.  

Wyposażenie – co zabrać?

Za dnia jest gorąco i bardzo gorąco, a w nocy chłodno i zimno, więc jeśli idzie o ubrania trzeba być przygotowanym na bardzo różne temperatury. Noce na Saharze mogą być zimne, nawet do zera stopni – prosimy o zabranie odpowiednio ciepłych śpiworów z komfortem ok. 2 stopni.

Do zabrania:
paszport, książeczka szczepień ochronnych z aktualnym szczepieniem przeciwko żółtej febrze (wskazane), 2 zdjęcia kolorowe, śpiwór ciepły, pieniądze, polar/sweter, czapka, alumata (materace są, ale chodzi o izolację i czystość), kremy do opalania z wysokim faktorem, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, zapas baterii do aparatu fotograficznego (jeśli macie ładowarkę samochodową to się przyda), wygodne buty (nie górskie, lekkie trekkingowe wystarczą), saszetka na pieniądze i dokumenty, chusteczki wilgotne dla niemowląt, dezodorant, papier toaletowy, szampon do bezwodnego mycia włosów, ręcznik, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, kubek, latarka (najlepiej czołówka), mały plecaczek, opakowanie na plecak (żeby uniknąć zabrudzenia), tshirty, krótkie, długie spodnie

Informacje zdrowotne

Jest zalecane szczepienie przeciwko żółtej febrze. Trzeba zabrać ze sobą żółtą książeczkę szczepień ochronnych z tym wbitym szczepieniem – na wszelki wypadek. Zalecane: to tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B, żółta febra. Szczegółowych informacji trzeba koniecznie zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych albo w Punkcie Szczepień Sanepid-u. Informacje przez nas udzielane maja charakter wprowadzający i ogólny. Prosimy o skontaktoanie się z wyspecjalizowanymi placówkami medycznymi.  

Pogoda

Za dnia temperatury są rzędu 25-35ºC, zaś nocami w okolicach 0-15 stopni. Deszcz raczej wykluczony. Możliwe silne wiatry niosące piasek.  

Bezpieczeństwo

Polski MSZ przestrzega przed wyjazdami do Mauretanii i odradza je ze względu na zagrożenie związane z aktywnością islamistów i jako pokłosie interwencji francuskiej w Mali. Francuski MSZ ostatnio rozszerzył strefę swoodnej eksploracji turystycznej w Mauretanii i objął nią wszystkie miejsca będą na trasie naszej wyprawy. Rejon wokół Ataru, dokąd się udajemy jest zabezpieczony przez armię francuską i armię USA (lotnictwo, drony, patrole, Legia Cudzoziemska).

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA: 
KL z assistance - 30 tys euro, 
NNW - 4 tys euro, 
bagaż podręczny - 400 euro, 
koszty ratownictwa - 5 tys. euro (podlimit kosztów leczenia). 
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Aby zabezpieczyć się przed nimi, należy zgłosić nam chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia – jego stawka to 5zł/dzień.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
1. koszt ubezpieczenia – 2,5% wartości imprezy –zwrot 80 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 7,5% wartości imprezy)
2. koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy –zwrot 100 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki, o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: czytaj...

Warunki ubezpieczenia kosztów rezygnacji obejmują paragraf 27 i następne

 

 

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.