Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Algieria: Sahara

Sahara

Termin(y):

 • 7-21.03.2022
 • 26.09-10.10.2022

Trasa:

Algier –Tipasa – Cherchell – Algier - Tamanrasset – góry Hoggar – Assekrem - Ghardaïa i Mzab– El Goléa – Timimmoun – Béni Abbès – Taghit – Béchar – Algier

Kod wyjazdu:

ALG1220307
(0)

Od prawie 20 lat zorganizowaliśmy kikadziesiąt wypraw na Saharę algierską do Tadrartu.

Czas na Tuaregów Ahaggar, M'Zab i oazy Wielkiego Ergu Zachodniego.

Przed nami legendarny Assekrem, starożytne miasta ibadytów w M'Zabie: Atteuf i Beni Isguen. Oazy i ksary: Timmimoun, Beni Abbes i Taghit

Na zakończenie jako opcja miasta rzymskie wpisane na listę UNESCO: Djemila i Timgad, a także wiszące mosty Konstantyny

 

Od prawie 20 lat zorganizowaliśmy kikadziesiąt wypraw na Saharę algierską do Tadrartu.

Czas na Tuaregów Ahaggar, M'Zab i oazy Wielkiego Ergu Zachodniego.

Przed nami legendarny Assekrem, starożytne miasta ibadytów w M'Zabie: Atteuf i Beni Isguen. Oazy i ksary: Timmimoun, Beni Abbes i Taghit.

Na zakończenie jako opcja miasta rzymskie wpisane na listę UNESCO: Djemila i Timgad, a także wiszące mosty Konstantyny

Autorem programu jest Artur Urbański.

Dzień 1 Algier

Wylot z Warszawy do Algieru. Przylot i zwiedzanie miasta i jego historycznych zabytków. Kasba – wpisana na liste UNESCO, katedra Notre Dame Afrique, Martyrs Monument (zwiedzanie możliwe też 14ego dnia). Nocleg w hotelu.

Posiłki: D
Nocleg: Hotel Az Kouba lub równoważny klasą

Dzień 2 Tipasa –Algier -  Tamanrasset

Wyjazd z Algieru na zachód – przejazd do Tipasy – to dawne rzymskie miasto opanowane przez cesarza Klaudiusza. Jego pozostałości są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Grobowiec Mauretański – słynny grób władcy Numidii – Juby. Powrót do Algieru, transfer na lotnisko. Lot do stolicy Sahary algierskiej – Tamanrasset. Transfer do guesthouse. Kolacja, Nocleg

Przejazdy ok. 200km, bus, w Tamnrasset auta 4x4
Posiłki: BD
Noclegi: guesthouse w Tamanrasset

Dzień 3 Tamanrasset - Affilal – Assekrem

Kierujemy się na północ. Wjeżdżamy na wielki płaskowyż - Atakor, usiany głazamii, rozciągający się jak okiem sięgnąć, poprzecinane szczytami i płaskowyżami. W tym chaotycznym i surowym środowisku roślinność prawie zanikła. Mijamy szczyt Iharen (nazwany inaczej Pic Laperrine w 1935 roku przez Frison-Roche'a, autora pierwszego wejścia na szczyt), Adouda - górę w kształcie wulkanicznej kopuły. Zatrzymamy się przy rytach skalnych Akar-Akar. Pójdziemy do guelty Affilal -niezwykłej w tej okolicy ze względu na bujna roślinnośći wiele ryb. Takie miejsce na Sharze to niczym mały raj na ziemi!
Jesteśmy teraz w Atakor -  centralnej i najwyższej części Gór Hoggar. Jedziemy na północ w kierunku Tizouyadj ("Bliźniaki") – to dwie bliźniacze kopuły bazaltowe w pobliżu Assekrem - płaskowyżu położonego na wysokości 2700 m, pośrodku lasu szczytów, wież, igieł, kopuł, miejsca schronienia pustelni ojca Karola de Foucauld, który spędził tu dwa razy po kilk kilka miesięcy w 1911 r. Pustelnię założył w tym miejscu, ponieważ „Zawsze, każdego ranka, chciał widzieć najpiękniejsze miejsce na Ziemi stworzone przez Boga”. Zachód słońca w tym niezwykłym miejscu

Posiłki: BLD
Czas jazdy: ok 3-4h (auta 4x4), wędrówka – ok. 1-2h
Nocleg: schronisko pod pustelnią Karola de Foucauld lub namioty

Dzień 4 Hoggar - Atakor

Wspinamy się zboczem góry Amezeroug, aby dotrzeć do pięknych malowideł naskalnych, będących świadectwem starożytnych cywilizacji. Po południu wyjeżdżamy w okolice Ilamane, bazaltowego szczytu wyglądającego niczym gór cukru i sięgającego wysokości 2760m (drugi szczyt Atakoru). Wędrujemy szlakiem po zboczu Ilamane do przełęczy skąd mamy przepiękny widok na tę górę i góry Hoggar.

Czas jazdy: 2-3h (auta 4x4), wędrówka: 3-4h
Posiłki: BLD
Nocleg: namioty

Dzień 5 Wioska Terhenanet – Tissalatine – Tamanrasset

Podróżując przez góry Hoggar zatrzymujemy się w wiosce Terhenanet, a następnie kontynuujemy naszą wyprawę do Tissalatine. Jak mawiają Tuaregowie „c'est la place” a my odkrywamy magię algierskiej Sahary: kopuły, szczyty, fantastyczne krajobrazy i pejzaże. wspaniałe miejsce. Powrót do Tamanrasset późnym popołudniem, kolacja i nocleg w gusthousie.

Czas jazdy: ok. 5h (auta 4x4)
Posiłki: BLD
Nocleg: guesthouse w Tamanrasset

Dzień 6 Tamanrasset

Poranek poświęcony jest zwiedzaniu Tamanrasset (Fort Charlesa de Foucauld, Muzeum Parku Narodowego Ahaggar, Dom Imzadu). Popołudniowa wizyta na targu. Spacer po mieście.. Kolacja w pensjonacie, transfer na lotnisko i odlot do Ghardai - do algierskiej stolicy ibadytów- słynnego M'Zabu. To kraina składający się z 5 miast, okolonych murami, z zamykanymi na noc bramami - niczym w średniowieczu. Przejazd do Beni Isguen. Nocleg w hotelu położonym pośród gajów palmowych.

Posiłki: BD
Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 7 M'Zab – Atteuf

Rano zwiedzamy miejscowe oazy i uedy – oglądamy m.in. starożytny system irygacyjny, dzieki któremu miasta i oazy M'Zabu kwitły setki lat temu i funkcjonują do dziś. Zwiedzamy słynne miasto M'Zabu – Atteuf. Znajduje się tu m.in. Mauzoleum Sidi Ibrahima, którego architekturę naśladował Le Courbousier.

Przejazdy: transfery lokalne (bus)
Posiłki: BD
Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 8 M'Zab – Beni Isguen

Wizyta na lokalnym targu w Ghardaia. Później zwiedzamy Beni Isguen – najsłynniejsze z lokalnych miast, wpisane na listę UNESCO. Zagłębimy się w uliczki starego miasta. Spacer pośród meczetów, murów i wież świętego miasta ibadytów to niczym podróż w czasie do śrdniowiecznego arabbskiego królestwa. Wizyta na targu w Beni Isguen.

Przejazdy: transfery lokalne (bus)
Posiłki: BD
Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 9 El Golea

Opuszczamy M'Zab i jedziemy na południe – w głąb Sahary. Przejazd do El Golea (270km). Zwiedzamy stary berberyjski ksar usadowiony wysoko na wzgórzu nad oazą i kościół św. Józefa. Nocleg w hotelu.

Przejazdy: ok. 300km (bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotel El Bostan lub równoważny klasą

Dzień 10 Timimoun

Wstajemy wcześnie rano i jedziemy do oazy Timimoun – jednej z najpiekniejszych na algierskiej Saharze, stolicy regionu Gurara. Przejazd jest bardzo długi. Po drodze widzimy słone jezioro, a po dotarciu do Timimoun miejscowy ksar z jego labiryntem korytarzy.

Przejazdy: ok. 400km (8h, bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotelu-ksar Amazaten lub Hotel Gourara lub hotel równowązny klasą

Dzień 11 Timimoun i okolice

Zwiedzamy stare miasto Timimoun, labirynt jego uliczek i korytarzy, chroniących przed słońcem. Później pojedziemy szlakiem starych warowni-ksarów położonych wokół Timimoun, tzw. Circuit Sebkha. Ksar Aghlad. La Foggara – system racjonowania wody w oazie.

Przejazdy: ok. 150km (połączone ze zwiedzaniem, bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotelu-ksar Amazaten lub Hotel Gourara lub hotel równowązny klasą

Dzień 12 Oaza Beni Abbes

Przejazd na zachód do pięknej oazy Beni Abbes, położonej na skarpie na granicy morza diun. Zwiedzanie ksaru i pierwszego eremu ojca Karola de Foucoult. Zobaczymy także starożytne ryty naskalne.

Przejazdy: ok. 40km (6-4-7h; bus)
Posiłki: BL
Noclegi: Hotel Rym lub Hotel El Erg lub hotel równoważny klasą.

Dzień 13 Taghit

Przejazd na zachód do oazy Taghit. To perła Sahary. Wokół oazy rozciągają się wysokie na niemal 200m diuny., na które będziemy się wspinać. To jeden z najbardziej znanych landszaftw fotograficznych Algierii – stare zabudowania ksaru pośród palm, a w ich tle gigantyczne wydmy.

Przejazdy: 200km (ok 3-4h, bus)
Posiłki: BD
Nocleg: Hotelu Saoura lub Hotel Dar La Taghitoize

Dzień 14 Bechar - Algier

Przejazd bardzo, bardzo wcześnie rano na lotnisko do Bechar. Przelot do Algieru. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Przejazd: ok. 150km (2h; bus)
Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Az Kouba lub równoważny klasą

Dzień 15 powrót

Przejazd na lotnisko. Wylot

Przejazd: lokalny w Algierze (bus)
Posiłki: B
Nocleg: -

 


Po zakończeniu wycieczki można pozostać jeszcze 5 dni, aby zwiedzić miejsca historyczne we wschodniej Algierii:

OPCJA – ALGIERIA HISTORYCZNA

Dzień 15 Bechar – Algier Djemila – Setif

Wyjazd w kierunku Djemila. Słowo „djemila” z języka arabskiego znaczy „piękna. To stare, rzymskie miasto w pełni na swa nazwę zasługuje. Jest jednym z najlepiej zachowanych w całej północnej Afryce, pięknie położone na zboczach wzgórz. Wpisano je na listę UNESCO. Swą świetność przeżywało w IIIwne, kiedy zbudowano forum, teatr i wszystkie ważniejsze budynki. Po całkowitym opuszczeniu w Viwne nie zbudowano na jej miejscu już nic nowego, dzięki czemu miasto możemy podziwiać w całej jego antycznej formie. Przejazd do Setif. Tam nocleg w hotelu.

Przejazdy: ok. 400km (bus)
Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Ibis lub równoważny klasą.

Dzień 16 Konstantyna

Jedziemy do Konstantyny. Nie bez kozery jest ona zwana „miastem wiszących mostów”. Są one jego wizytówką. Miasto jest przecięte głębokim wąwozem, przez który już w czasach rzymskich przerzucono pierwsze z nich.. Konstantyn abyła niegdys stolicą starżytnego Królestwa Numidii, teraz jest trzecim co do wielkości miastem Algierii z ciekawą mediną, pełną zabytków z czasów muzułmańskich. Dzień spędzimy wędrując jej uliczkami, bazarami, ciesząc się gościnnościa mieszkańców.

Przejazdy: ok. 150km (2,5h, bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotel Ibis w Konstantynie lub równoważny klasą.

Dzień 17 Timgad – Konstantyna

Rzymskie miasto, które w czasach starożytnych nosiło nazwę Thamugadi, zostało założone przez cesarza Trajana w 100 roku i posiadało status kolonii. Ze świątyniami, łaźniami, forum i dużym teatrem miasto, pierwotnie o powierzchni 12 hektarów, zostało powiększone aby w końcu zająć obszar ponad 50ha. Miasto, ze względu na stan zachowania i fakt, że jest uważane za najbardziej typowe dla rzymskiego miasta, zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982 r. Powrót do Konstantyny na nocleg.

Przejazd: ok. 300km (5h; bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotel Ibis w Konstantynie lub równoważny klasą.

Dzień 18 Algiers

Powrót do Algieru.

Przejazd: 400km (ok.5h, bus)
Posiłki: BL
Nocleg: Hotel Az Kouba lub równoważny klasą

Dzień 19 powrót

Lot powrotny do Polski

OPCJA – koszt 600eur – przekazywana bezpośrednio lokalnemu kooperantowi za: transport busem, 4 noclegi w hotelach w pokojach 2os, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, wstępy wymienione w programie, przewodnik algierski anglojęzyczny

Zgłoszenie

Grupa: 10-14 osób + przewodnik

Koszt: 5300zł

Terminarz płatności:

 • zaliczka: 2500zł
 • pozostała kwota - 40 dni przed wylotem

Usługi w cenie:

 • Promesa wizy
 • Przeloty międzynarodowe Warszawa – Algiers-Warszawa i wewnętrzne Algier-Tamanrasset, Tamanrasset-Ghardaia, Bechar-Algiers
 • Noclegi: 14 noclegów: 8 noclegów w hotelach w pokojach 2os; 4 noclegi w lokalnych guesthousach w pokojach 2-3os; 2 noclegi w namiotach
 • przejazdy autami 4x4 w okolicach Tamnrasset (4 Klientów w aucie + kierowca)
 • Polski pilot
 • przewodnicy i kierowcy lokalni
 • ubezpieczenie AXA MULTITRAVEL KL 100000eur i KL 4000eur
 • składka na TFG

Usługi nie będące w cenie:

 • Pakiet 1600eur przekazywany bezpośrednio lokalnym touroperatorom za transport busem w pozostałe dni, wyżywienie – jak wymienione w programie: 14 śniadań, 2 lunche, 14 kolacji, wstępy do miejsc wymienionych w programie
 • Wiza Algierii 240zł
 • Pozostałe posiłki
 • Wszelkie napoje i woda
 • Wydatki osobiste, tipy
 • Wszelkie wydatki nie wymienione jako w cenie.

 

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy:   ALG1220307  -  ALG1220926

Nazwa Imprezy: ALGIERIA. Sahara

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2022/03/07 – 2022/03/21      2022/09/26-2021/10/10

Miejsca pobytu: Algier  Tamanrasset  Assekrem Ghardaïa i Mzab El Goléa  Timimmoun  Béni Abbès Taghit  Algier

Trasa: Algier –Tipasa – Cherchell – Algier - Tamanrasset – góry Hoggar – Assekrem - Ghardaïa i Mzab– El Goléa – Timimmoun – Béni Abbès – Taghit – Béchar – Algier

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 14

Środki transportu: auta 4x4, wynajęte busy, samoloty

Informacje dotyczące przejazdów: w okolicach Tamanrasset przejazdy autami 4x4 (4 Klientów w aucie + kierowca); na pozostałych obszarach przejazdy wynajętymi busami; przeloty: Warszawa-Algier, Algier-Tamanrasset, Tamanrasset-Ghardaia, Bechar-Algier, Algier-Warszawa. Czasy i odległości przejazdó podane są w dziennym programie wycieczki

Obiekty zakwaterowania: Noclegi: 14 noclegów: 8 noclegów w hotelach w pokojach 2os; 4 noclegi w lokalnych guesthousach w pokojach 2-3os; 2 noclegi w namiotach

Posiłki: 14 śniadań, 2 lunche, 14 kolacji

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Algier

Algier: przylot i zwiedzanie miasta i jego historycznych zabytków. Kasba – wpisana na liste UNESCO, katedra Notre Dame Afrique, Martyrs Monument (zwiedzanie możliwe też ostatniego dnia). Nocleg w hotelu.

Posiłki: D

Nocleg: Hotel Az Kouba lub równoważny klasą

Dzień 2 Tipasa – Tamanrasset

Wyjazd z Algieru na zachód – przejazd do Tipasy – to dawne rzymskie miasto opanowane przez cesarza Klaudiusza. Jego pozostałości są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Grobowiec Mauretański – słynny grób władcy Numidii – Juby. Powrót do Algieru, transfer na lotnisko. Lot do stolicy Sahary algierskiej – Tamanrasset. Transfer do guesthouse. Kolacja, Nocleg

Przejazdy ok. 200km, bus, w Tamnrasset auta 4x4

Posiłki: BD

Noclegi: guesthouse w Tamanrasset

Dzień 3 Tamanrasset - Affilal – Assekrem

Kierujemy się na północ. Wjeżdżamy na wielki płaskowyż - Atakor, usiany głazamii, rozciągający się jak okiem sięgnąć, poprzecinane szczytami i płaskowyżami. W tym chaotycznym i surowym środowisku roślinność prawie zanikła. Mijamy szczyt Iharen (nazwany inaczej Pic Laperrine w 1935 roku przez Frison-Roche'a, autora pierwszego wejścia na szczyt), Adouda górę w kształcie wulkanicznej kopuły. Zatrzymamy się przy rytach skalnych Akar-Akar. Pójdziemy do guelty Affilal -niezwykłej w tej okolicy ze względu na bujna roślinnośći wiele ryb. Takie miejsce na Sharze to niczym mały raj na ziemi!
Jesteśmy teraz w Atakor, centralnej i najwyższej części Gór Hoggar. Jedziemy na północ w kierunku Tizouyadj ("Bliźniaki") – to dwie bliźniacze kopuły bazaltowe w pobliżu Assekrem - płaskowyżu położonego na wysokości 2700 m, pośrodku lasu szczytów, wież, igieł, kopuł, miejsca schronienia pustelni ojca Karola de Foucauld, który spędził tu dwa razy po kilk kilka miesięcy w 1911 r. Pustelnię założył w tym miejscu, ponieważ „Zawsze, każdego ranka, chciał widzieć najpiękniejsze miejsce na Ziemi stworzone przez Boga”. Zachód słońca w tym niezwykłym miejscu

Posiłki: BLD

Czas jazdy: ok 3-4h (auta 4x4), wędrówka – ok. 1-2h

Nocleg: schronisko pod pustelnią Karola de Foucauld lub namioty

Dzień 4 Hoggar - Atakor

Wspinamy się zboczem góry Amezeroug, aby dotrzeć do pięknych malowideł naskalnych, będących świadectwem starożytnych cywilizacji. Po południu wyjeżdżamy w okolice Ilamane, bazaltowego szczytu wyglądającego niczym gór cukru i sięgającego wysokości 2760m (drugi szczyt Atakoru). Wędrujemy szlakiem po zboczu Ilamane do przełęczy skąd mamy przepiękny widok na tę górę i góry Hoggar.

Czas jazdy: 2-3h (auta 4x4), wędrówka: 3-4h

Posiłki: BLD

Nocleg: namioty

Dzień 5 Wioska Terhenanet – Tissalatine – Tamanrasset

Podróżując przez góry Hoggar zatrzymujemy się w wiosce Terhenanet, a następnie kontynuujemy naszą wyprawę do Tissalatine. Jak mawiają Tuaregowie „c'est la place” a my odkrywamy magię algierskiej Sahary: kopuły, szczyty, fantastyczne krajobrazy i pejzaże. wspaniałe miejsce. Powrót do Tamanrasset późnym popołudniem, kolacja i nocleg w gusthousie.

Czas jazdy: ok. 5H (auta 4x4)

Posiłki: BLD

Nocleg: guesthouse w Tamanrasset

Dzień 6 Tamanrasset
Poranek poświęcony jest zwiedzaniu Tamanrasset (Fort Charlesa de Foucauld, Muzeum Parku Narodowego Ahaggar, Dom Imzadu). Popołudniowa wizyta na targu. Spacer po mieście.. Kolacja w pensjonacie, transfer na lotnisko i odlot do Ghardai - do algierskiej stolicy ibadytów- słynnego M'Zabu. To kraina składający się z 5 miast, okolonych murami, z zamykanymi na noc bramami - niczym w średniowieczu. Przejazd do Beni Isguen. Nocleg w hotelu położonym pośród gajów palmowych.

Posiłki: BD

Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 7 M'Zab – Atteuf

Rano zwiedzamy miejscowe oazy i uedy – oglądamy m.in. starożytny system irygacyjny, dzieki któremu miasta i oazy M'Zabu kwitły setki lat temu i funkcjonują do dziś. Zwiedzamy kolejne słynne miasto M'Zabu – Atteuf. Znajduje się tu m.in. Mauzoleum Sidi Ibrahima, którego architekturę naśladował Le Courbousier.

Przejazdy: transfery lokalne (bus)

Posiłki: BD

Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 8 M'Zab – Beni Isguen

Wizyta na lokalnym targu w Ghardaia. Później zwiedzamy Beni Isguen – najsłynniejsze z lokalnych miast, wpisane na listę UNESCO. Zagłębimy się w uliczki starego miasta. Spacer pośród meczetów, murów i wież świętego miasta ibadytów to niczym podróż w czasie do śrdniowiecznego arabbskiego królestwa. Wizyta na targu w Beni Isguen.

Przejazdy: transfery lokalne (bus)

Posiłki: BD

Nocleg: Dom lokalny – Residence Touristique Akham lub rónoważny klasą; pokoje 2-3os.

Dzień 9 El Golea

Opuszczamy M'Zab i jedziemy na południe – w głąb Sahary. Przejazd do El Golea (270km). Zwiedzamy stary berberyjski ksar usadowiony wysoko na wzgórzu nad oazą i kościół św. Józefa. Nocleg w hotelu.

Przejazdy: ok. 300km (bus)

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel El Bostan lub równoważny klasą

Dzień 10 Timimoun

Wstajemy wcześnie rano i jedziemy do oazy Timimoun – jednej z najpiekniejszych na algierskiej Saharze, stolicy regionu Gurara. Przejazd jest bardzo długi. Po drodze widzimy słone jezioro, a po dotarciu do Timimoun miejscowy ksar z jego labiryntem korytarzy.

Przejazdy: ok. 400km (8h, bus)

Posiłki: BL

Nocleg: Hotelu-ksar Amazaten lub Hotel Gourara lub hotel równowązny klasą

Dzień 11 Timimoun i okolice

Zwiedzamy stare miasto Timimoun, labirynt jego uliczek i korytarzy, chroniących przed słońcem. Później pojedziemy szlakiem starych warowni-ksarów położonych wokół Timimoun, tzw. Circuit Sebkha. Ksar Aghlad. La Foggara – system racjonowania wody w oazie.

Przejazdy: ok. 150km (połączone ze zwiedzaniem, bus)

Posiłki: BL

Nocleg: Hotelu-ksar Amazaten lub Hotel Gourara lub hotel równowązny klasą

Dzień 12 Oaza Beni Abbes

Przejazd na zachód do pięknej oazy Beni Abbes, położonej na skarpie na granicy morza diun. Zwiedzanie ksaru i pierwszego eremu ojca Karola de Foucoult. Zobaczymy także starożytne ryty naskalne.

Przejazdy: ok. 40km (6-4-7h; bus)

Posiłki: BL

Noclegi: Hotel Rym lub Hotel El Erg lub hotel równoważny klasą.

Dzień 13 Taghit

Przejazd na zachód do oazy Taghit. To perła Sahary. Wokół oazy rozciągają się wysokie na niemal 200m diuny., na które będziemy się wspinać. To jeden z najbardziej znanych landszaftw fotograficznych Algierii – stare zabudowania ksaru pośród palm, a w ich tle gigantyczne wydmy.

Przejazdy: 200km (ok 3-4h, bus)

Posiłki: BD

Nocleg: Hotelu Saoura lub Hotel Dar La Taghitoize

Dzień 14 Bechar - Algier

Przejazd bardzo, bardzo wcześnie rano na lotnisko do Bechar. Przelot do Algieru. Przejazd do hotelu. Nocleg.

Przejazd: ok. 150km (2h; bus)

Posiłki: BD

Nocleg: Hotel Az Kouba lub równoważny klasą

Dzień 15 powrót

Przejazd na lotnisko. Wylot

Przejazd: lokalny w Algierze (bus)

Posiłki: B

Nocleg: -

B – śniadanie, L-lunch, D-obiadokolacja

Przybliżona liczebność grupy: 10-14 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim. Zakazane jest używanie wulgaryzmów

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki wedługśredniego kursu NBP w dniu wpłaty. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem www.nbp.pl  W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX Bank: BNP Paribas Polska

Świadczenia zawarte w cenie:

 • promesa wizy
 • Przeloty międzynarodowe Warszawa – Algiers-Warszawa i wewnętrzne Algier-Tamanrasset, Tamanrasset-Ghardaia, Bechar-Algiers
 • Noclegi: 14 noclegów: 8 noclegów w hotelach w pokojach 2os; 4 noclegi w lokalnych guesthousach w pokojach 2-3os; 2 noclegi w namiotach
 • przejazdy autami 4x4 w okolicach Tamnrasset (4 Klientów w aucie + kierowca)
 • Polski pilot
 • przewodnicy i kierowcy lokalni
 • ubezpieczenie Uniqa KL 100000eur i KL 4000eur
 • składka na TFG

Usługi nie zawarte w cenie:

 • pakiet 1600eur przekazywany bezpośrednio lokalnym touroperatorom za transport busem w pozostałe dni, wyżywienie – jak wymienione w programie: 14 śniadań, 2 lunche, 14 kolacji, wstępy do miejsc wymienionych w programie
 • wiza Algierii 240zł
 • Pozostałe posiłki niewymienione w cenie
 • wszelkie napoje i woda
 • wydatki osobiste, tipy
 • wszelkie wydatki nie wymienione jako w cenie.

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • pakiet płatności – gotówką miejscowym touroperatorom
 • Wiza 240pln – gotówka w Ambasadzie
 • tipy – gotówką
 • inne posiłki - gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 10

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: 5300pln

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Algierii

Informacje o przepisach wizowych: Wiza jest wymagana. Wize aranżuje w Ambasadzie Algierii, po uprzednim wyrobieniu promesy w Algierze, co zajmje przeciętnie ok 6-8 tygodni – dlatego ważne jest odpowiednio wczesne zgłoszenie. Do wizowania potrzebny jest paszport, 1 zdjęcie, wypełniony wniosek, 240pln, bilet lotniczy bądź rezerwaacji i certyfikat ubezpieczenia na cały pobyt.

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest minimalna sprawnośc fizyczna pozwlająca na wędrówki po diunach i kanionach. Ich długośc można dostosowac do swoich możliwośćci. Trzeba być gotowym na temperatury rzędu 20-35 stopni za dnia i ok. 2-10 stopni w nocy. W imprezie nie mogą brać udziału osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 (covid19)

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.
Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzyUniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony doUniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.