PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Elżbieta Wiejaczka

Elżbieta Wiejaczka Dla Torre prowadzi wyprawy do Afryki Południowej (RPA, Swaziland, Mozambik, Zimbabwe, Botswana)... i do Ugandy...

Ukończyła biologię na UP, filozofię na UJ oraz Szkołę Dziennikarstwa Praktycznego Rafalski Press. W 2012 roku otrzymała tytuł „Dziennikarz Obywatelski 2011”. Od zawsze chciała pojechać do Afryki. Pierwszy raz jej marzenie ziściło się w 2006 r. Podróżowała przez Saharę, przez chwilę pracowała w szkole podstawowej i w sierocińcu w Kenii, a potem seria pozytywnych zbiegów okoliczności zawiodła ją do Tanzanii. Zaczęła pracować jako pilot wycieczek i w ramach pracy od siedmiu lat regularnie wchodzi na Kilimandżaro (tam też szlifuje suahili). Wspinała się też na inne szczyty, nie tylko afrykańskie: Ras Dashen, Jebel Toubkal, Margheritę, Ararat, Pisco. Od zawsze coś pisała: najpierw wiersze, teraz prozę (życia :-P). Na co dzień nie jeździ na rowerze, ale w 2014 r. dała się namówić na rowerową podróż poślubną… przez Afrykę. Razem z mężem przemierzyli kontynent od Namibii do Kenii, pokonując 7560 km. Przeżyła i dzisiaj też dałaby się namówić na podobną podróż, choć na rowerze na co dzień nadal nie jeździ ;-) Uwielbia rozmawiać długo w noc, najlepiej przy ognisku. W dyskusji lubi włożyć przysłowiowy kij w mrowisko, ale i daje się ugłaskać. Kiedy trzeba, rozładuje napięcie, ale czasem też podniesie ciśnienie - zwłaszcza mężowi ;-) Podróże są dla niej nieskończonym źródłem tematów do przemyślenia, co często udziela się jej współtowarzyszom. Kolekcjonuje opowieści z wyjazdów, zawsze też ma w zanadrzu jakąś Czarną Historię. Wolne chwile w Afryce spędza u Masajów, próbując jak najwięcej nauczyć się o ich życiu. Obecnie studiuje Etnologię i antropologię kulturową na UJ.
W 2018 r. ukazała się książka autorstwa Eli i jej męża z ich rowerowej podróży poślubnej "Pięć kilometrów do bomby".