PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Anna Olej-Kobus

 Ania Olej-Kobus prowadzi dla Torre wyprawy do Namibii...Ugandy...Birmy...

Złota kobieta. Charyzmatyczna, energetyczna, dbała, świetny organizator. Podróżuje od zawsze. Nic dziwnego, skoro od babci dostała Wielki Atlas Świata, a od taty kapitana przychodziły pocztówki z najdalszych stron. Absolwentka Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która po zrealizowaniu się w kilku zawodach została niezależną dziennikarką i fotografką. Interesuje ją poznawanie zarówno egzotycznych miejsc jak i zakamarków Polski, by dzielić się nimi z innymi. Opublikowała ponad 1000 artykułów (m. in. Podróże, Voyage, National Geographic Traveler, Poznaj Świat) i ponad 30 książek (m. in. dla National Geographic, Carta Blanca, TerraQuest). Prowadzi pokazy slajdów (dziś: multimedialne) prawie w całej Polsce, m. in.: na Festiwalu Slajdów Podróżniczych „Terra” w Warszawie, Festiwalu „Trzy Żywioły” w Krakowie, „Wiatrakach” w Raciborzu, Festiwalu „Opinie” w Żorach i licznych imprezach turystycznych. Lubi pionierskie wyzwania. Jako jedna z pierwszych w Polsce opisywała atrakcje turystyczne Etiopii (i prowadziła tam pierwszą grupę turystyczną z Polski), opublikowała pierwszy album o Birmie („Birma. Złota łza”) i pierwszą książkę o Namibii („Namibia. 9000 km afrykańskiej przygody”), która została wybrana przez czytelników Najlepszą Podróżniczą Książką Roku w konkursie Travelery 2011. Konsekwentnie odmawia podawania liczby krajów, które odwiedziła, gdyż interesują ją powroty w te same miejsca i odkrywanie w nich kolejnych historii. Jej największą fascynacją jest Namibia, Birma i Etiopia (ale lista nie jest zamknięta : ) Uwielbia pustynie i biwaki twierdząc, że że nie ma nic piękniejszego niż noc na pustyni. Choć z wiekiem doceniła komfort spania w łóżku, i tak najmilej wspomina noclegi w lepiankach.

Urodzona optymistka i zodiakalny lew. Na co dzień doskonali sztukę negocjacji z dwójką synów, jednym mężem i dwoma kotami. Fiordy jeszcze nie jedzą jej z ręki, ale gepardy i owszem ; )