Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Łukasz Supergan

 

Łukasz Supergan - jeden z najsłynniejszych polskich eksploratorów, człowiek-instytucja.

Ukończył ochronę środowiska, planując robić oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Szybko odkrył, że woli pracę w organizacji pozarządowej, a po kilku latach zaczął podróżować, zamieniając poznawanie świata na coś w rodzaju etatu. W latach 2010-2012 objechał dokoła kontynent azjatycki. Przez kilkanaście lat realizuje wyprawy długodystansowe, które zaczął od przejścia Łuku Karpat w 2004 roku. Przemaszerował 4000 km przez kilka krajów Europy, przeszedł Iran z północy na południe, letni i zimowy trawers Islandii, pustynie Izraela i Palestyny, z wędrowania czyniąc sposób poznawania świata. 0Autor dziesiątków artykułów i 2 książek: „Pustka wielkich cisz” i „Pieszo do irańskich nomadów”. Dwukrotnie wyróżniony na „Kolosach” i nominowany do nagrody „Travelera” National Geographic.

Lub miejsca puste, choć o zróżnicowanym klimacie: pustynie Bliskiego Wschodu uznając za równie piękne, jak śnieżne pustkowia Islandii.
Jako pilot nie jest gadułą (w zasadzie nigdy nie jest), ale gdy "wejdzie" na pasjonujący go temat potrafi opowiadać godzinami o geologii, przyrodzie, lasach, religii, etnografii, lodowcach, społeczeństwie i wzajemnych powiązaniach ich wszystkich. Na wyprawach przykłada wagę do bezpieczeństwa, a jego "zajawką" są też pierwsza pomoc i medycyna wysokogórska.

Opisuje swoje doświadczenia w artykułach i książkach. Obecnie pracuje nad historią z Himalajów, mając w kolejce historie z Izraela i Polski. Dzieli swój czas między wyjazdy, pisanie, treningi, warsztaty i prelekcje, aktywizm ekologiczny i mieszkanie w Gorcach.

Dla Torre prowadzi wyprawy na Grenlandię i na obszary polarne

Więcej o Łukaszu przeczytacie na jego stronie: www.lukaszsupergan.com