Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Kostaryka Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Najbardziej ekologiczny kraj świata. Królestwo nieskazonej przyrody i

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Gwinea Sierra Leone Liberia Maski. Rytuały. DIamenty

Ludzie-Ptaki. Przodkowie zaklęci w szymapsach. Kultura Krio. Diamenty. Fouta Djalon. Szamani, Rytuały, Maski

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Peru Imperium Złotego Słońca

Wyspa Amantani, Góry Tęczowe, Machu Piccu, Cuzco, Ollantaytambo, kanion Colca, Sacsayhuaman, Pisac, Maras, Moray, Chinchero ...

Arabia Saudyjska Arabia Felix

PROMOCJA! Rabat 180 usd przy zgłoszniach do dnia 30 czerwca 2023 rokuajobrazy. Królestwo w pełnej krasie

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Zambia Dzika Zambia. Migracja nietoperzy w Kasanka

10 mln nietoperzy w Kasanka. Wspaniały PN South Luangwa z największa ilością lwów, gepardów i lampartów w Afryce. Spływ Zambezi

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Islandia Dookoła Islandii. Cuda Natury

Surowy klimat, czynne wulkany, potężne lodowce, setki wodospadów, liczne gejzery i gorące źródła.

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Peru: Imperium Złotego Słońca

Imperium Złotego Słońca

Termin(y):

 • 7-21.09.2023

Trasa:

Lima, Arequipa, Chivay, kanion Colca, Puno, jezioro Titicaca, pływające wyspy Uros, wyspa Amantani, wyspa Taquile, Cuzco i okolice, Pisac, Moray, Maras, Chinchero, Ollantaytambo, Aguas Calientes, Machu Picchu, Lima

Kod wyjazdu:

PER1230907
(0)

Wycieczka szlakiem największych atrakcji Peru, w dobrym standardzie z przelotami wewnętrznymi. W programie Machu Picchu, kanion Colca, wyspa Amantani, Góry Tęczowe, jezioro Titicaca, Ollantaytambo, Cuzco, Pisac, Arequipa, Maras, Moray, Chinchero....

BEZ TESTU. Peru nie wymaga testów od osób zaszczepionych

Wycieczka szlakiem największych atrakcji Peru, w dobrym standardzie z przelotami wewnętrznymi. W programie Machu Picchu, kanion Colca, wyspa Amantani, Góry Tęczowe, Ollantaytambo, Cuzco, Pisac, Arequipa, Maras, Moray, Chinchero....


BEZ TESTU. Peru nie wymaga testów od osób zaszczepionych

Dzień 1

Wylot do Limy. Przylot i zakwaterowanie.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Benavides 3* lub równoważny klasą

Dzień 2 Arequipa

Przejazd na lotnisko i przelot do Arequipy. Arequipa to piękne kolonialne miasto położonego u stóp wulkanu Misti. Zwiedzanie centrum miasta a przede wszystkim "miasta w mieście", czyli wielkiego klasztoru świętej Katarzyny – najważniejszego klasztoru Ameryki Płd, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Arequipie.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Hotel San Agustin Posada del Monasterio 3* lub równoważny klasą

Dzień 3 Droga do Chivay

Dwudniowa wycieczka do kanionu Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie. W drodze można zobaczyć krajobraz altiplano i biegające vicuñas. Przystanek na przełęczy na wysokości 4910 m n.p.m z widokiem na okazałe wulkany Chachani, Misti i Picchu Picchu. Po lunchu czas wolny na samodzielne eksplorowanie Chivay.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Colca 3* lub równoważny klasą

Dzień 4 Kanion Colca

Kanion był niegdyś zamieszkały przez ludy Cabanas i Collaguas (wciąż jest zamieszkały przez ich potomków), które stworzyły kultury na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Kanion pokryty jest imponującymi tarasami. Poznamy życie miejscowych indiańskich społeczności w Maca, Antahuilque a w Cruz del Condor będziemy obserwować kondory szybujące majestatycznie tuż obok nas. Cruz del Condor jest miejscem ze specyficznym układem wiatrów, pozwalającym kondorom swobodnie latać – stąd można je tam spotkać niemal codziennie, nierzadko po kilkanaście. Po lunchu przejazd z Kanionu Colca do Puno, przez surowy krajobraz altiplano. Zakwaterowanie w Puno.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel La Hacienda Plaza de Armas 3* lub równoważny klasą

Dzień 5 Jezioro Titicaca

Wycieczka łódkami na pływające wyspy Uros, zbudowane z trzciny totora. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów. Dalszy rejs po jeziorze Titicaca na wyspę Amantani, gdzie grupa doświadczy wyjątkowej okazji zamieszkania w domach indiańskich. Posiłki będą w ich prostych domach, z ograniczoną elektrycznością, bez bieżącej wody i z toaletą na zewnątrz. Spacer po wyspie. Wieczorem impreza taneczna w lokalnych strojach. Taniec na wysokości 3.600 m n.p.m stanowi nie lada wyzwanie.

Posiłki: BD
Nocleg: u gospodarzy na wyspie Amantani

Dzień 6 Wyspa Taquile

Z rana rejs na Taquile – przepiękną wyspę, z której rozpościera się panorama całego Titicaca. Należy podejść wieloma schodami do centrum wyspy, które jest na wzniesieniu. Zwiedzanie wyspy, w szczególności sklepu cooperativa ze słynnymi wyrobami, tkanymi przez lokalnych mężczyzn. Jakość produktów jest znana w całym Peru, Taquile to bowiem wyspa tkaczy.  Po lunchu powrót do Puno.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel La Hacienda Plaza de Armas 3* lub równoważny klasą

Dzień 7 Trasa Puno - Cuzco

Całodzienny przejazd do Cuzco busem turystycznym. Po drodze przystanek w ruinach Pucara, przejazd przez przełęcz La Raya powyżej 4 tys n.p.m oraz wizyta w wiosce Andahuaylillas, gdzie zwiedzanie kościoła zwanego “Kaplicą Sykstyńską w Peru” ze względu na bogate barokowe zdobienia. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 8 Cuzco

Cuzco to przepiękne klimatyczne miasto, niegdyś stolica Imperium Inków - do dziś budynki zdobią jego sztandary. Jest pełne kolonialnych i indiańskich budowli. Zobaczymy największe atrakcje miasta: Plaza de Armas, kościół La Compania, niesamowite ruiny Coricanchy - najświętszego sanktuarium Inków, którego dachy i ściany były za czasów świetności pokryte złotymi blachami. Zwiedzimy okoliczne zabytki: gigantyczną twierdzę Sacsayhuaman i miejsce składania ofiar Qenko. Łaźnie Tambo Machay. Wieczorem kolacja z pokazem lokalnych tańców.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 9 Święta dolina Urubamby

Dzień spędzimy w świętej dla Inków dolinie rzeki Urubamby. Zwiedzimy ruiny miasta Pisac. Pisac strzegło niegdyś serca państwa Inków przez atakami ludów z Amazonii i dotąd imponująco wyglądają jego forty i świątynie położone wysoko w górach nad doliną Urubamby. Zejście z ruin miasta inkaskiego do nowego Pisac – tu zakupy na targu. Po południu powrót do Cuzco i czas wolny na samodzielne zwiedzanie tego uroczego miasta lub odpoczynek.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 10 Góry Tęczowe – fakultatywna wycieczka

Czas wolny w Cuzco. Dla chętnych wycieczka do Gór Tęczowych, znanych z obłędnych, pocztówkowych kolorów. To nie lada gratka tam dotrzeć by zrobić wyjątkowe zdjęcie na tle gór. Wymaga to jednak 1.5h podejścia pod górę na wysokości ok 4.850 m n.p.m. Widoki warte wysiłku.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 11 Święta dolina Urubamby

Przejazd do kompleksu ponad 5000 salin Maras, wybudowanych jeszcze w okresie Imperium Inków. Produkcja soli kontynuowana jest do czasów obecnych. Wizyta na stanowisku archeologicznym Moray, złożonym z trzech okrągłych zagłębień w ziemi, pokrytych koncentrycznymi tarasami rolniczymi. Wizyta w wiosce Chinchero, gdzie mieszkańcy chodzą w tradycyjnych strojach, farbowanych tylko naturalnymi barwnikami.

Dojazd do Ollantaytambo, przeuroczego miasteczka, przepięknie położonego w przełomie Urubamby. Wokół rozpościerają się doskonale zachowane tarasy inkaskie, na szczycie których położone są świątynie i fortece. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes. Tam nocleg.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Ferre Machu Picchu3* lub równoważny klasą

Dzień 12 Machu Picchu

Machu Picchu leży nad Aguas Calientes, dokładnie 600m ponad, a jedzie się doń krętą drogą, wijąca się stromym górskim zboczem. To najpiękniejsze miejsce Ameryki Południowej. Ruiny tego ukrytego w górach inkaskiego miasta zostały odkryte dopiero przed 100 laty. Dla chętnych wejście na szczyt Huayna Picchu (ok 2-2,5h tam i z powrotem), górujący nad Machu Picchu. Rozpościera się z niego niesamowity widok na miasto, dolinę Urubamby i księżycowe pasma górskie wokół… Rząd peruwiański sukcesywnie ogranicza liczbę odwiedzających, ponieważ pod miastem rozszerza się skalne pęknięcie i kwestią czasu jest kiedy Machu Picchu osunie się ze zbocza… Wieczorem przejazd pociągiem do Ollantaytambo i powrót busem do Cuzco.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 13 Lima

Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy – kolonialne centrum miasta, kościół franciszkanów, klasztor dominikanów.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Benavides 3* lub równoważny klasą

Dzień 14/15 Wylot powrotny i przylot do Polski

Wylot z Peru.
Posiłki: B (14 dnia)

Zgłoszenie

Grupa: 10-15 osób

Cena: 2950zł + 1950usd

Terminarz płatności:

 • zaliczka 2950zł
 • 1950usd do 40 dni przed wylotem

Świadczenia zawarte w cenie:

 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys euro + NW 4 tys euro
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego w Peru
 • noclegi w hotelach w standardzie 3* w pokojach 2os, wygodne, w dobrych lokalizacjach, dopłata do pokoju SGL – 450 USD
 • przejazdy prywatnym transportem, wycieczka na jezioro Titicaca łodzią publiczną
 • przeloty wewnętrzne Lima – Arequipa, Cuzco - Lima
 • opieka przewodników miejscowych
 • wyżywienie według programu – 2 posiłki dziennie:  śniadania (13x), obiady lub kolacje (12 x) – od śniadania 2 dnia do śniadania 14 dnia
 • wyżywienie u lokalnych Indian na wyspie Amantani (obiad, kolacja, śniadanie) – proste lokalne potrawy
 • obowiązkowa składkę na TFG i TFP
 • bilet wstępu do Machu Picchu

Usługi nie zawarte w cenie:

 • wyżywiene poza wymienionym oraz napojów
 • pozostałe bilety wstępu  (120 usd)
 • koszta wycieczki fakultatywnej do Gór Tęczowych (50-70 usd)
 • napiwki dla przewodników i kierowcy (ok 50 usd)
 • wydatki o charakterze osobistym
 • bilety lotnicze międzynarodowe (Warszawa-Lima-Warszawa)

Bilety lotnicze do Peru aranżujemy.

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: torre@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora: Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698900885

Numer Imprezy: PER1230907
Nazwa Imprezy: PERU.  Imperium Złotego Słońca

 1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 15 dni

Miejsca pobytu:   Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, jezioro Titicaca, Cusco, Pisac, Aguas Calientes, Cusco, Lima
Organizator może zmienić kolejność realizacji poszczególnych punktów Programu Imprezy.

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 13 noclegów: 12 noclegów w hotelu w pokojach 2os, 1 nocleg w domach lokalnych u gospodarzy na wyspie Amantani

Środki transportu: wynajęte busy, samoloty, bus turystyczny Puno-Cusco, łódź wspólna na jeziorze Titicaca

Informacje dotyczące przejazdów:

 • przejazdy po Limie
 • Lima- Arequipa – lot wewnętrzny
 • Arequipa – Kanion Colca – 7h
 • Kanion Colca – Puno – 7h
 • Puno – wyspa Taquile – wyspa Amantani – Puno – łódź uk. 11h łacznie
 • Puno – Cusco – 9h bus turystyczny
 • Cusco – dolina Urubamby – Cusco – 7h
 • Cusco – Pisac – Cusco – ok. 4h jazdy + trekking
 • Cusco – Cinchero-Moray-Maras-Ollantaytambo – 8h bus
 • Ollantaytambo – Aguas Calientes – pociąg
 • Aguas Calientes – Olantaytambo – pociąg
 • Ollantaytambo – Cusco – bus, 4h
 • Cusco – Lima – przelot

Obiekty zakwaterowania:  12 noclegów w hotelach w pokojach 2os, 1 nocleg w domach lokalnych gospodarzy na wyspie Amantani

Trasa:  Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, jezioro Titicaca, Cusco, Pisac, Cusco, Maras, Chinchero, Aguas Calientes, Cusco, Lima

Posiłki w cenie: wyżywienie według programu – 2 posiłki dziennie:  śniadania (12x), obiady lub kolacje (12 x) – do śniadania 14 dnia

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1

Wylot do Limy. Przylot i zakwaterowanie.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Benavides 3* lub równoważny klasą

Dzień 2 Arequipa

Przejazd na lotnisko i przelot do Arequipy. Arequipa to piękne kolonialne miasto położonego u stóp wulkanu Misti. Zwiedzanie centrum miasta a przede wszystkim "miasta w mieście", czyli wielkiego klasztoru świętej Katarzyny – najważniejszego klasztoru Ameryki Płd, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Arequipie.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Hotel San Agustin Posada del Monasterio 3* lub równoważny klasą

Dzień 3 Droga do Chivay

Dwudniowa wycieczka do kanionu Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie. W drodze można zobaczyć krajobraz altiplano i biegające vicuñas. Przystanek na przełęczy na wysokości 4910 m n.p.m z widokiem na okazałe wulkany Chachani, Misti i Picchu Picchu. Po lunchu czas wolny na samodzielne eksplorowanie Chivay.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Colca 3* lub równoważny klasą

Dzień 4 Kanion Colca

Kanion był niegdyś zamieszkały przez ludy Cabanas i Collaguas (wciąż jest zamieszkały przez ich potomków), które stworzyły kultury na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Kanion pokryty jest imponujący tarasami. Poznamy życie miejscowych indiańskich społeczności w Maca, Antahuilque a w Cruz del Condor będziemy obserwować kondory szybujące majestatycznie tuż obok nas. Cruz del Condor jest miejscem ze specyficznym układem wiatrów, pozwalającym kondorom swobodnie latać – stąd można je tam spotkać niemal codziennie, nierzadko po kilkanaście. Po lunchu przejazd z Kanionu Colca do Puno, przez surowy krajobraz altiplano. Zakwaterowanie w Puno.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel La Hacienda Plaza de Armas 3* lub równoważny klasą

Dzień 5 Jezioro Titicaca

Wycieczka łódkami na pływające wyspy Uros, zbudowane z trzciny totora. Możliwość zakupu lokalnych wyrobów. Dalszy rejs po jeziorze Titicaca na wyspę Amantani, gdzie grupa doświadczy wyjątkowej okazji zamieszkania w domach indiańskich. Posiłki będą w ich prostych domach, z ograniczoną elektrycznością, bez bieżącej wody i z toaletą na zewnątrz. Spacer po wyspie. Wieczorem impreza taneczna w lokalnych strojach. Taniec na wysokości 3.600 m n.p.m stanowi nie lada wyzwanie.

Posiłki: BD
Nocleg: u gospodarzy na wyspie Amantani

Dzień 6 Wyspa Taquile

Z rana rejs na Taquile – przepiękną wyspę, z której rozpościera się panorama całego Titicaca. Należy podejść wieloma schodami do centrum wyspy, które jest na wzniesieniu. Zwiedzanie wyspy, w szczególności sklepu cooperativa ze słynnymi wyrobami, tkanymi przez lokalnych mężczyzn. Jakość produktów jest znana w całym Peru, Taquile to bowiem wyspa tkaczy.

Po lunchu powrót do Puno.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel La Hacienda Plaza de Armas 3* lub równoważny klasą

Dzień 7 Trasa Puno - Cuzco

Całodzienny przejazd do Cuzco busem turystycznym. Po drodze przystanek w ruinach Pucara, przejazd przez przełęcz La Raya powyżej 4 tys n.p.m oraz wizyta w wiosce Andahuaylillas, gdzie zwiedzanie kościoła zwanego “Kaplicą Sykstyńską w Peru” ze względu na bogate barokowe zdobienia. Nocleg w hotelu w Cuzco.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 8 Cuzco

Cuzco to przepiękne klimatyczne miasto, niegdyś stolica Imperium Inków - do dziś budynki zdobią jego sztandary. Jest pełne kolonialnych i indiańskich budowli. Zobaczymy największe atrakcje miasta: Plaza de Armas, kościół La Compania, niesamowite ruiny Coricanchy - najświętszego sanktuarium Inków, którego dachy i ściany były za czasów świetności pokryte złotymi blachami. Zwiedzimy okoliczne zabytki: gigantyczną twierdzę Sacsayhuaman i miejsce składania ofiar Qenko. Łaźnie Tambo Machay. Wieczorem kolacja z pokazem lokalnych tańców.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 9 Święta dolina Urubamby

Dzień spędzimy w świętej dla Inków dolinie rzeki Urubamby. Zwiedzimy ruiny miast Pisac. Pisac strzegło niegdyś serca państwa Inków przez atakami ludów z Amazonii i dotąd imponująco wyglądają jego forty i świątynie położone wysoko w górach nad doliną Urubamby. Zejście z ruin miasta inkaskiego do nowego Pisac – tu zakupy na targu. Po południu powrót do Cuzco i czas wolny na samodzielne zwiedzanie tego uroczego miasta lub odpoczynek.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 10 Góry Tęczowe – fakultatywna wycieczka

Czas wolny w Cuzco. Dla chętnych wycieczka do Gór Tęczowych, znanych z obłędnych, pocztówkowych kolorów. To nie lada gratka tam dotrzeć by zrobić wyjątkowe zdjęcie na tle gór. Wymaga to jednak 1.5h podejścia pod górę na wysokości ok 4.850 m n.p.m. Widoki warte wysiłku.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 11 Święta dolina Urubamby

Przejazd do kompleksu ponad 5000 salin Maras, wybudowanych jeszcze w okresie Imperium Inków. Produkcja soli kontynuowana jest do czasów obecnych. Wizyta na stanowisku archeologicznym Moray, złożonym z trzech okrągłych zagłębień w ziemi, pokrytych koncentrycznymi tarasami rolniczymi. Wizyta w wiosce Chinchero, gdzie mieszkańcy chodzą w tradycyjnych strojach, farbowanych tylko naturalnymi barwnikami.

Dojazd do Ollantaytambo, przeuroczego miasteczka, przepięknie położonego w przełomie Urubamby. Wokół rozpościerają się doskonale zachowane tarasy inkaskie, na szczycie których położone są świątynie i fortece. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes. Tam nocleg.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Ferre Machu Picchu3* lub równoważny klasą

Dzień 12 Machu Picchu

Machu Picchu leży nad Aguas Calientes, dokładnie 600m ponad, a jedzie się doń krętą drogą, wijąca się stromym górskim zboczem. Machu Picchu to najpiękniejsze miejsce Ameryki Południowej. Ruiny tego ukrytego w górach inkaskiego miasta zostały odkryte dopiero przed 100 laty. Dla chętnych wejście na szczyt Huayna Picchu (ok 2-2,5h tam i z powrotem), górujący nad Machu Picchu. Rozpościera się z niego niesamowity widok na miasto, dolinę Urubamby i księżycowe pasma górskie wokół… Rząd peruwiański sukcesywnie ogranicza liczbę odwiedzających, ponieważ pod miastem rozszerza się skalne pęknięcie i kwestią czasu jest kiedy Machu Picchu osunie się ze zbocza… Wieczorem przejazd pociągiem do Ollantaytambo i powrót busem do Cuzco.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Cusco Plaza 3* lub równoważny klasą

Dzień 13 Lima

Przelot do Limy. Zwiedzanie Limy – kolonialne centrum miasta, kościół franciszkanów, klasztor dominikanów.

Posiłki: BD
Nocleg: Hotel Casa Andina Standard Benavides 3* lub równoważny klasą

Dzień 14/15 Wylot powrotny i przylot do Polski

Wylot z Peru.
Posiłki: B (14 dnia)

Przybliżona liczebność grupy: 10-14 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP w dniu wpłaty podwyższonej o 3 grosze. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem www.nbp.pl W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX BNP Paribas Polska

Świadczenia zawarte w cenie:

 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys euro + NW 4 tys euro
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego w Peru
 • noclegi w hotelach w standardzie 3* w pokojach 2os, wygodne, w dobrych lokalizacjach, dopłata do pokoju SGL – 450 USD
 • przejazdy prywatnym transportem, wycieczka na jezioro Titicaca łodzią publiczną
 • przeloty wewnętrzne Lima – Arequipa, Cuzco - Lima
 • opiekę przewodników miejscowych
 • wyżywienie według programu – 2 posiłki dziennie:  śniadania (13x), obiady lub kolacje (12 x) – od śniadania 2 dnia do śniadania 14 dnia
 • wyżywienie u lokalnych Indian na wyspie Amantani (obiad, kolacja, śniadanie) – proste lokalne potrawy
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP
 • bilet wstępu do Machu Picchu

Usługi nie zawarte w cenie:

 • wyżywienie poza wymienionym oraz napoje
 • pozostałe bilety wstępu  (120 usd)
 • koszty wycieczki fakultatywnej do Gór Tęczowych (50-70 usd)
 • napiwki dla przewodników i kierowcy (ok 50 usd)
 • wydatki o charakterze osobistym
 • bilety lotnicze międzynarodowe (Warszawa-Lima-Warszawa)
   

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 11

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dnia przed rozpoczęciem imprezy - kwota zaliczki; na 39 i mniej dni przed rozpoczęciem imprezy - kwota odpłatności za imprezę, pomniejszona o zaoszczędzone koszta

Informacje o przepisach paszportowych: Wymagany paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Peru.

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma specjalnych obowiązków i zaleceń. Osoby niezaszczepione przeciwko covid muza przed przylotem i przed lotami wewnętrznymi wykonać testy

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.