Czarnogóra: Dzikie Piękno

Termin(y):
- 12-19.08.2023 ostatnie miejsca
Trasa:
Podgorica, kanion i monastyr Morača, Narodowy Park Biogradska Gora, kanion rzeki Tary, Žabljak, Park Narodowy Durmitor, Park Narodowy Lovćen, Budva, Kotor, Herceg Novi, Trivat,Park Narodowy Jezioro Szkoderskie , Budva, Pogorica
Kod wyjazdu:
MNE1230812W góry, nad jezioro czy nad morze? Ten wyjazd do Czarnogóry rozwieje wszelkie urlopowe dylematy. Dzikie piękno Czarnogóry ukryte w zjawiskowych kanionach, krajobrazach górskich czy gęstych lasach zachwyci każdego. Czekają na Was malownicze plaże, średniowieczne miasteczka na tle gór opadających ku morzu i rejs po Jeziorze Szkoderskim- raju dla ornitologów. Duża dawka aktywnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody zrehabilituje nasze sumienia po rozkoszach podniebienia, które czekają nas podczas degustacji przysmaków kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej. O zaznajomienie nas z kulturą bałkańską zadba pilot, który można by rzec, wpadł w tutejsze klimaty ,,po uszy”. Serdecznie zapraszamy:)
BEZ TESTU. Czarnogóra nie wymaga testu od nikogo
W góry, nad jezioro czy nad morze? Ten wyjazd do Czarnogóry rozwieje wszelkie urlopowe dylematy. Dzikie piękno Czarnogóry ukryte w zjawiskowych kanionach, krajobrazach górskich czy gęstych lasach zachwyci każdego. Czekają na Was malownicze plaże, średniowieczne miasteczka na tle gór opadających ku morzu i rejs po Jeziorze Szkoderskim- raju dla ornitologów. Duża dawka aktywnego wypoczynku w pięknych okolicznościach przyrody zrehabilituje nasze sumienia po rozkoszach podniebienia, które czekają nas podczas degustacji przysmaków kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej. O zaznajomienie nas z kulturą bałkańską zadba pilot, który można by rzec, wpadł w tutejsze klimaty ,,po uszy”. Serdecznie zapraszamy:)
Atuty wyjazdu:
* parki narodowe: Biogradzka Gora, Durmitor, Lovćen, Jezioro Szkoderskie
* kaniony Moračy, Tary, Pivy, Sušica
* spacery wokół przepięknych jezior Biogradzka Gora i Czarny Staw
* spływ pontonami kanionem rzeki Tary - najgłębszym kanionem Europy
* eksploracja Wielkiego Pierścienia Durmitoru jeepami
* degustacja przysmaków kuchni bałkańskiej
* zwiedzanie średniowiecznych miasteczek Boki Kotorskiej
* wycieczka rowerowa w Parku Narodowym Durmitor
* spływ kajakami lub rejs statkiem po Jeziorze Szkoderskim
BEZ TESTU. Czarnogóra nie wymaga testu od nikogo
Dzień 1 Podgorica - kanion Morača - Kolašin - Narodowy Park Biogradska Gora
Przelot do Podgoricy. Po odprawie paszportowo-bagażowej udamy się w głąb kraju do miejscowości Kolašin. Przejeżdżamy przez jeden z najbardziej malowniczych kanionów Czarnogóry - kanion Morača. W jego północnej części zatrzymamy się w monastyrze Morača (klasztorze męskim), gdzie poznamy tutejsze zwyczaje prawosławne. Dalszy przejazd w stronę miejscowości Kolašin. Tam zakwaterujemy się w domkach lub hotelu. Po krótkim odpoczynku pojedziemy do Narodowego Parku Biogradska Gora, gdzie udamy się na godzinny relaksujący spacer wokół jeziora Biogradzkiego znajdującego się w samym centrum parku. Po powrocie uczta dla podniebienia czyli kolacja z regionalnymi daniami. Nocleg w Kolašin w domkach typu etno village.
Dzień 2 Góry Durmitor - kanion rzeki Tary - Žabljak
Po śniadaniu wyruszamy w stronę gór Durmitor - najsłynniejszego pasma górskiego Czarnogóry. U jego podnóża płynie rzeka Tara nazywana "łzą Europy". Dojeżdżamy do miejsca, gdzie będzie organizowany rafting w najgłębszym kanionie Europy. Spływ trwa około 1-1.5 g. (w zależności od stanu wody), podczas którego będziemy podziwiać wspaniałą przyrodę oraz słynny most Djurdjevića przerzucony między dwoma ścianami kanionu. Po raftingu udamy się na obiad składający się z m.in. pstrąga wyławianego w okolicznych strumykach. Dla chętnych przejazd tyrolką na wysokości mostu *). Przejazd na nocleg do Žabljaka.
Posiłki: B
Dzień 3 Góry Durmitor - Žabljak
Žabljak jest uważany za górską stolicę Czarnogóry. Na miejscu można organizować wypoczynek w sposób aktywny jak i ten "dla leniwych". My oczywiście trzymamy się tej pierwszej wersji i tego dnia wspólnie wypożyczymy rowery i będziemy eksplorować piękne widokowo szlaki górskie. Góry Durmitoru dysponują wieloma zróżnicowanymi trasami, nawierzchnie są szutrowe jak i asfaltowe. Trasę dostosujemy do umiejętności grupy. Podczas przerwy na lunch zatrzymamy się w gospodarstwie wiejskim, gdzie poznamy proces wytwarzania słynnych "serów" o nazwie kajmak oraz innych specjałów z tej części kraju. Nocleg w Žabljaku.
Dzień 4 Góry Durmitor : Czarny Staw i piękne kaniony
Kolejny dzień podziwiania uroków gór Durmitor. Na początku wybierzemy się na wspólny trekking dookoła Czarnego Stawu, który uważany jest za najpiękniejsze jezioro górskie w Czarnogórze. Położone jest u podnóża szczytu o nazwie Medved. Obejście tego punktu zajmie nam około 2h. Następnie, wsiadamy do jeepów i udajemy się na eksplorację Wielkiego Pierścienia Durmitoru. Będziemy podziwiać kolejne kaniony - z których Czarnogóra słynie: będzie to kanion Susica (rzeka, jak sama nazwa mówi- znika w okresie suszy), a później dotrzemy do sztucznego jeziora (stworzonego na potrzeby zbudowania elektrowni wodnej) przez które przepływa rzeka Piva w swoim przełomie. Ta część Czarnogóry słynie z produkcji najlepszego miodu w kraju - nie omieszkamy go oczywiście spróbować. Na zakończenie "pętli" zobaczymy najwyższy szczyt pasma Durmitor, a mianowicie Bubotov Kuk. Wieczorem kolacja przy ognisku. Nocleg w Žabljaku.
Posiłki: B
Dzień 5 Monastyr Ostrog - Park Narodowy Lovćen - Zatoka Kotorska - Budva
Tego dnia żegnamy góry i udajemy się w kierunku morza, ale oczywiście nie będzie płasko; w tym kraju różnej wysokości wzniesienia towarzyszą nam przez cały czas… Po drodze podjedziemy do zawieszonego na półce skalnej monastyru Ostrog, który jest uważany za najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w Czarnogórze. Zwiedzimy malutki monastyr, który wbudowany jest malowniczo w zagłębienie skały. Następnie kontynuujemy jazdę do Parku Narodowego Lovćen, który obejmuje kolejne pasmo górskie kraju. Słynie on z wielu rzeczy: przede wszystkim punktu, gdzie ścierają się dwa fronty klimatyczne -ciepły, nieprzewidywalny znad morza oraz ten "ostry", górski. Taki klimat sprawia, że jest to jedyne miejsce w kraju, gdzie suszy się, a następnie wędzi szynki zwane Prsut. Podjedziemy do takiej wędzarni i poznamy proces produkcji tego lokalnego przysmaku. Następnie przejazd do Budvy, która słynie z urokliwej starówki, zróżnicowanych plaż i wyśmienitych restauracji z owocami morza. Nocleg.
Posiłki: B
Dzień 6 Boka Kotorska – Kotor - Herceg Novi - Tivat
Po śniadaniu jedziemy się do Boki Kotorskiej. W mieście, od którego wzięła się nazwa całej zatoki wejdziemy na mury obronne, które liczą prawie 5km i pną się wysoko w górę do twierdzy św. Jana. Kotor jest jedynym miastem w Czarnogórze wpisanym na listę UNESCO - zachwyca wąskimi uliczkami na starówce oraz… dużą liczbą kotów wygrzewających się na kamieniach. Po krótkim pobycie w Kotorze wsiadamy na statek, który zawiezie nas na wyspę ze słynnym kościółkiem - Matki Boskiej na Skale. Historia jego powstania oraz muzeum morskie robią duże wrażenie. Podczas rejsu dotrzemy również do Herceg Novi - kolejnego miasta w Zatoce Kotorskiej. Słynie ono z bogatej roślinności (można tutaj znaleźć nawet bananowce!!!) oraz wielkiej ilości schodów. Na sam koniec zakotwiczymy w porcie w Tivacie, który posiada nowoczesną marinę, gdzie czasem cumują pokaźne jachty. Powrót do hotelu do Budvy.
Posiłki: B
Dzień 7 Gaje oliwne i Jezioro Szkoderskie
Podczas przedostatniego dnia naszego pobytu w Czarnogórze połączymy przyjemne z aktywnym :) Pojedziemy wspólnie zobaczyć najstarszą (podobno) oliwkę w Europie. Drzewo to rośnie już ponad 2000 lat w jednym z gajów i zostało w 1957 roku ogłoszone pomnikiem przyrody. Zawitamy do prywatnego gaju oliwnego, gdzie gospodarz opowie nam jak wygląda proces pozyskiwania oliwy i skosztujemy nie tylko oliwek, ale również pysznych serów własnej produkcji. W drugiej części dnia udamy się nad Jezioro Szkoderskie. Tutaj znajduje się kolejny park narodowy, który obejmuje największy akwen słodkowodny na Bałkanach. 1/3 obszaru jeziora leży po stronie albańskiej. My będziemy wypatrywać różnego ptactwa pływając kajakami. Jezioro to słynie jako ostoja pelikanów. W zależności od warunków atmosferycznych - jezioro ma długość ponad 50km i niestety nie ma tutaj nurtów jak na rzekach, dlatego nie ma taryfy ulgowych dla kajakarzy- spędzimy na jeziorze około 3godz. Osoby, które nie będą chciały powalczyć z siłami natury – udadzą się w rejs statkiem w stronę wyspy Grmozur - tzw. czarnogórskie Alcatraz. W godzinach późno popołudniowych powrót do hotelu do Budvy. Spacer po miasteczku.
Posiłki: B
Dzień 8 Wylot do Polski
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od siatki połączeń lotniczych - czas wolny na zakupy lub dodatkowe atrakcje. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Posiłki: B
Posiłki: B - śniadanie, L-lunch, D-kolacja
Zgłoszenie
Grupa: 8-14 osób
Koszt: 2900zł
Świadczenia w cenie:
- opieka polskiego pilota w czasie pobytu w Czarnogórze
- transfery z/do lotniska
- transport na całej trasie w minibusie
- zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub rodzinnych w domkach typu etno village w górach oraz w hotelach w pokojach dwuosobowych nad morzem ze śniadaniem
- wycieczki i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych)
- rafting po rzece Tara
- wycieczka jeepami w górach Durmitor
- rejs po Zatoce Kotorskiej
- bilety wstępu
- wypożyczenie kajaków na jeziorze Szkoderskim
- całodzienne wypożyczenie rowerów w Žabljaku
- 3 degustacje lokalnych specjałów wymienione w programie
- opłaty klimatyczne
Świadczenia poza ceną:
- bilet lotniczy
- 480eur płatne bezpośrednio na miejscu lokalnym dostawcom usług
- atrakcje fakultatywne
- pozostałe wyżywienie niewymienione w programie - ok 15- 20 eur/dzień
Bilety lotnicze aranżujemy.
Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego
Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych
Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: torre@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698900885
Numer Imprezy: MNE1220614
Nazwa Imprezy: CZARNOGÓRA: DZIKIE PIĘKNO
1 Informacje ogólne
Czas trwania Imprezy: 2022/06/14-2022/06/21
Trasa: Podgorica, kanion i monastyr Morača, Narodowy Park Biogradska Gora, kanion rzeki Tary, Žabljak, Park Narodowy Durmitor, Park Narodowy Lovćen, Budva, Kotor, Herceg Novi, Trivat,Park Narodowy Jezioro Szkoderskie , Budva, Pogorica
Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 7 noclegów
Środki transportu: minibus, jeepy
Informacje dotyczące przejazdów: wg programu poniżej
Obiekty zakwaterowania: 4 noclegi w górach w chatach typu etno village z węzłem sanitarnym, 3 noclegi w hotelu w Budvie w pokoju dwuosobowym z łazienką
Posiłki w cenie: 7x śniadanie, 3 x degustacje: serów, miodu, serów i oliwy w rodzinnych manufakturach
Szczegółowy program zwiedzania:
Dzień 1 Podgorica - kanion Morača - Kolašin – Narodowy Park Biogradska Gora
Przelot do Podgoricy. Po odprawie paszportowo-bagażowej udamy się w głąb kraju do miejscowości Kolašin. Przejeżdżamy przez jeden z najbardziej malowniczych kanionów Czarnogóry - kanion Morača. W jego północnej części zatrzymamy się w monastyrze Morača (klasztorze męskim), gdzie poznamy tutejsze zwyczaje prawosławne. Dalszy przejazd w stronę miejscowości Kolašin. Tam zakwaterujemy się w domkach lub hotelu. Po krótkim odpoczynku pojedziemy do Narodowego Parku Biogradska Gora, gdzie udamy się na godzinny relaksujący spacer wokół jeziora Biogradzkiego znajdującego się w samym centrum parku. Po powrocie uczta dla podniebienia czyli kolacja z regionalnymi daniami. Nocleg w Kolašin w domkach typu etno village.
Dzień 2 Góry Durmitor - kanion rzeki Tary - Žabljak
Po śniadaniu wyruszamy w stronę gór Durmitor - najsłynniejszego pasma górskiego Czarnogóry. U jego podnóża płynie rzeka Tara nazywana "łzą Europy". Dojeżdżamy do miejsca, gdzie będzie organizowany rafting w najgłębszym kanionie Europy. Spływ trwa około 1-1.5 g. (w zależności od stanu wody), podczas którego będziemy podziwiać wspaniałą przyrodę oraz słynny most Djurdjevića przerzucony między dwoma ścianami kanionu. Po raftingu udamy się na obiad składający się z m.in. pstrąga wyławianego w okolicznych strumykach. Dla chętnych przejazd tyrolką na wysokości mostu *). Przejazd na nocleg do Žabljaka.
Posiłki: B
Dzień 3 Góry Durmitor - Žabljak
Žabljak jest uważany za górską stolicę Czarnogóry. Na miejscu można organizować wypoczynek w sposób aktywny jak i ten "dla leniwych". My oczywiście trzymamy się tej pierwszej wersji i tego dnia wspólnie wypożyczymy rowery i będziemy eksplorować piękne widokowo szlaki górskie. Góry Durmitoru dysponują wieloma zróżnicowanymi trasami, nawierzchnie są szutrowe jak i asfaltowe. Trasę dostosujemy do umiejętności grupy. Podczas przerwy na lunch zatrzymamy się w gospodarstwie wiejskim, gdzie poznamy proces wytwarzania słynnych "serów" o nazwie kajmak oraz innych specjałów z tej części kraju. Nocleg w Žabljaku.
Posiłki: B
Dzień 4 Góry Durmitor : Czarny Staw i piękne kaniony
Kolejny dzień podziwiania uroków gór Durmitor. Na początku wybierzemy się na wspólny trekking dookoła Czarnego Stawu, który uważany jest za najpiękniejsze jezioro górskie w Czarnogórze. Położone jest u podnóża szczytu o nazwie Medved. Obejście tego punktu zajmie nam około 2h. Następnie, wsiadamy do jeepów i udajemy się na eksplorację Wielkiego Pierścienia Durmitoru. Będziemy podziwiać kolejne kaniony - z których Czarnogóra słynie: będzie to kanion Susica (rzeka, jak sama nazwa mówi- znika w okresie suszy), a później dotrzemy do sztucznego jeziora (stworzonego na potrzeby zbudowania elektrowni wodnej) przez które przepływa rzeka Piva w swoim przełomie. Ta część Czarnogóry słynie z produkcji najlepszego miodu w kraju - nie omieszkamy go oczywiście spróbować. Na zakończenie "pętli" zobaczymy najwyższy szczyt pasma Durmitor, a mianowicie Bubotov Kuk. Wieczorem kolacja przy ognisku. Nocleg w Žabljaku.
Posiłki: B
Dzień 5 Monastyr Ostrog - Park Narodowy Lovćen - Zatoka Kotorska - Budva
Tego dnia żegnamy góry i udajemy się w kierunku morza, ale oczywiście nie będzie płasko; w tym kraju różnej wysokości wzniesienia towarzyszą nam przez cały czas. Po drodze podjedziemy do zawieszonego na półce skalnej monastyru Ostrog, który jest uważany za najważniejsze miejsce pielgrzymkowe w Czarnogórze. Zwiedzimy malutki monastyr, który wbudowany jest malowniczo w zagłębienie skały. Następnie kontynuujemy jazdę do Parku Narodowego Lovćen, który obejmuje kolejne pasmo górskie kraju. Słynie on z wielu rzeczy: przede wszystkim punktu, gdzie ścierają się dwa fronty klimatyczne -ciepły, nieprzewidywalny znad morza oraz ten "ostry", górski. Taki klimat sprawia, że jest to jedyne miejsce w kraju, gdzie suszy się, a następnie wędzi szynki zwane PRSUT. Podjedziemy do takiej wędzarni i poznamy proces produkcji tego lokalnego przysmaku. Następnie przejazd do Budvy, która słynie z urokliwej starówki, zróżnicowanych plaż i wyśmienitych restauracji z owocami morza. Tutaj nocleg.
Posiłki: B
Dzień 6 Boka Kotorska – Kotor - Herceg Novi - Tivat
Po śniadaniu jedziemy się do Boki Kotorskiej. W mieście, od którego wzięła się nazwa całej zatoki wejdziemy na mury obronne, które liczą prawie 5km i pną się wysoko w górę do twierdzy św. Jana. Kotor jest jedynym miastem w Czarnogórze wpisanym na listę UNESCO - zachwyca wąskimi uliczkami na starówce oraz… dużą liczbą kotów wygrzewających się na kamieniach. Po krótkim pobycie w Kotorze wsiadamy na statek, który zawiezie nas na wyspę ze słynnym kościółkiem - Matki Boskiej na Skale. Historia jego powstania oraz muzeum morskie robią duże wrażenie. Podczas rejsu dotrzemy również do Herceg Novi - kolejnego miasta w Zatoce Kotorskiej. Słynie ono z bogatej roślinności (można tutaj znaleźć nawet bananowce!!!) oraz wielkiej ilości schodów. Na sam koniec zakotwiczymy w porcie w Tivacie, który posiada nowoczesną marinę, gdzie czasem cumują pokaźne jachty. Powrót do hotelu do Budvy.
Posiłki: B
Dzień 7 Gaje oliwne i Jezioro Szkoderskie
Podczas przedostatniego dnia naszego pobytu w Czarnogórze połączymy przyjemne z aktywnym :) Pojedziemy wspólnie zobaczyć najstarszą (podobno) oliwkę w Europie. Drzewo to rośnie już ponad 2000 lat w jednym z gajów i zostało w 1957 roku ogłoszone pomnikiem przyrody. Zawitamy do prywatnego gaju oliwnego, gdzie gospodarz opowie nam jak wygląda proces pozyskiwania oliwy i skosztujemy nie tylko oliwek, ale również pysznych serów własnej produkcji. W drugiej części dnia udamy się nad Jezioro Szkoderskie. Tutaj znajduje się kolejny park narodowy, który obejmuje największy akwen słodkowodny na Bałkanach. 1/3 obszaru jeziora leży po stronie albańskiej. My będziemy wypatrywać różnego ptactwa pływając kajakami. Jezioro to słynie jako ostoja pelikanów. W zależności od warunków atmosferycznych - jezioro ma długość ponad 50km i niestety nie ma tutaj nurtów jak na rzekach, dlatego nie ma taryfy ulgowych dla kajakarzy- spędzimy na jeziorze około 3g. Osoby, które nie będą chciały powalczyć z siłami natury – udadzą się w rejs statkiem w stronę wyspy Grmozur - tzw. czarnogórskie Alcatraz. W godzinach późno popołudniowych powrót do hotelu do Budvy. Spacer po miasteczku.
Posiłki: B
Dzień 8 Wylot do Polski
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W zależności od siatki połączeń lotniczych - czas wolny na zakupy lub dodatkowe atrakcje. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Przybliżona liczebność grupy: 8-14osób
Wymagania językowe uczestników: posługiwanie się językiem polskim
Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach
2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności
Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy
Terminy płatności: jak w treści głównej umowy
Sposób płatności: Przelew bankowy
Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP w dniu wpłaty podwyższonej o 3 grosze. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem www.nbp.pl W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe
Numery rachunków bankowych Organizatora:
Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594
kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX BNP Paribas Polska
Świadczenia zawarte w cenie:
- 7x śniadanie, 3 x degustacje: serów, miodu, serów i oliwy w rodzinnych manufakturach
- opieka polskojęzycznego pilota w Czarnogórze
- przejazdy wynajętym busem na całej trasie
- transfery z / do lotniska
- ubezpieczenie KL + NW
- wycieczki i zwiedzanie wg programu
- wycieczki i zwiedzanie wg programu
- bilety wstępu
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- opieka polskiego pilota w czasie pobytu w Czarnogórze
- rafting po rzece Tara
- wycieczka jeepami w górach Durmitor
- rejs statkiem lub wypożyczenie kajaków i spływ po jeziorze Szkoderskim
- całodzienne wypożyczenie rowerów w górach Durmitor
Usługi nie zawarte w cenie:
- bilet lotniczy
- 480 euro płatne bezpośrednio na miejscu lokalnym dostawcom usług
- atrakcje fakultatywne
- pozostałe wyżywienia (6x lunch, 6xok 15- 20 eur/dzień) niewymienione w programie
Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń
Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 8
Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:
a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,
b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,
c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.
W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.
Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.
Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dnia przed rozpoczęciem imprezy - kwota zaliczki;na 39 i mniej dni przed rozpoczęciem imprezy - kwota odpłatności za imprezę, pomniejszona o zaoszczędzone koszta
Informacje o przepisach paszportowych: Wymagany paszport lub dowód osobisty
Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma specjalnych obowiązków i zaleceń
3. Informacje o ubezpieczeniach
Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA
Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51
Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.
Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 100 000 euro
Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro
Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy
4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności
Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA
Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51
Numer rejestrowy: KRS 271543
Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.