Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Kostaryka NOWOŚĆ Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Najbardziej ekologiczny kraj świata. Królestwo nieskażonej przyrody

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Gwinea Sierra Leone Liberia Maski. Rytuały. DIamenty

Ludzie-Ptaki. Przodkowie zaklęci w szymapsach. Kultura Krio. Diamenty. Fouta Djalon. Szamani, Rytuały, Maski

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Arabia Saudyjska Arabia Felix

PROMOCJA! Rabat 180 usd przy zgłoszniach do dnia 30 czerwca 2023 rokuajobrazy. Królestwo w pełnej krasie

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Antarktyda Antarktyda

Rejs na Biały Kontynent - oferta w cenach statku

Ghana Złote Królestwo

Afrykańskie Złote Wybrzeże. Wioska wiedźm, voodoo, PN Mola, zamki niewolnicze, Królestwo Aszantów

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Ekwador Galapagos i Lagartococha - święta ziemia Indian Secoya

Lagartococha to święta ziemia Indian Secoya. Dziewicza, wspaniała dżungla na granicy z Peru. Do tego Galapagos

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwal ludów papuaskich Goroka

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show - festiwal gromadzący niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Kostaryka: Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

Termin(y):

 • 28.12.2023-11.01.2024 brak miejsc
 • 6-20.04.2024

Trasa:

San Jose, wulkan Poas, Park Narodowy Tortuguero, La Fortuna, Wulkan Arenal, Mistico Park, Monteverde, Park Narodowy Manuel Antonio, Park Narodowy Corcovado, San Jose

Kod wyjazdu:

CRA1231228
(0)

Filozofia Pura Vida w Kostaryce to czyste, szczęśliwe życie w zgodzie z naturą i w jej bliskości. To rekordzista pod względem powierzchni chronionej, aż 27% powierzchni kraju znajduje się w obszarach parków narodowych. To raj dla miłośników przyrody, niespiesznego życia, dobrej kawy i pięknych widoków. Wyprawa prowadzi od centralnej części kraju na wybrzeże Morza Karaibskiego do Parku Narodowego Tortugero poprzez wulkany, lasy deszczowe Monteverde aż na piaszczyste plaże and Oceanem Spokojnym. Oprócz zachwycającej przyrody, mnogości ptaków i ssaków nie zabraknie pieszych wędrówek, wulkanów, wiszących mostów oraz dawki adrenaliny w postaci zjazdów na linach między drzewami. Piękne plaże i odpoczynek pozwolą naładować baterie przed powrotem do kraju.

Filozofia Pura Vida w Kostaryce to czyste, szczęśliwe życie w zgodzie z naturą i w jej bliskości. To rekordzista pod względem powierzchni chronionej, aż 27% powierzchni kraju znajduje się w obszarach parków narodowych. To raj dla miłośników przyrody, niespiesznego życia, dobrej kawy i pięknych widoków. Wyprawa prowadzi od centralnej części kraju na wybrzeże Morza Karaibskiego do Parku Narodowego Tortugero poprzez wulkany, lasy deszczowe Monteverde aż na piaszczyste plaże and Oceanem Spokojnym. Oprócz zachwycającej przyrody, mnogości ptaków i ssaków nie zabraknie pieszych wędrówek, wulkanów, wiszących mostów oraz dawki adrenaliny w postaci zjazdów na linach między drzewami. Piękne plaże i odpoczynek pozwolą naładować baterie przed powrotem do kraju.

Autorką programu jest Marta Podleśna – Nowak
BEZ TESTU Kostaryka zniosła wymogi covidowe

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaría w San Jose.
Nocleg: Hotel Palma Real
Posiłki: --

Dzień 2  San Jose / wulkan Poas /plantacja kawy

Na dobry początek wspaniałej przygody z Kostaryką pojedziemy na plantację kawy, gdzie spożyjemy ten wspaniały, ożywczy napój – w tropikalnych okolicznościach przyrody. Poznanie procesu produkcji, informacje o zbiorach, przetwarzaniu i paleniu ziaren. Następnie przejazd do wulkanu Poas. W miarę wznoszenia się na wysokość 2697 m n.p.m można zauważyć zmianę roślinności i spadek temperatury. Wulkan Poas to czynny stratowulkan z imponującym głównym kraterem, o średnicy ok 1.5 km, jednym z największych na świecie.
Po wizycie na wulkanie przejazd do La Paz Waterfall Garden. Spacer szlakiem prowadzącym do wodospadu, w środku lasu deszczowego. Wewnątrz parku odwiedzimy również galerię kolibrów, serpentarium, ogród motyli. Powrót do San José.
Nocleg: Hotel Palma Real

Posiłki: B

Dzień 3: San José / Park Narodowy Tortuguero

Ranny wyjazd z San Jose. Przejazd przez Park Narodowy Braulio Carrillo, z pięknymi widokami i obfitą roślinnością tropikalną.  Po drodze zatrzymamy się na śniadanie w restauracji Selva Tropical, gdzie można podziwiać ogród motyli i przeróżne tropikalne kwiaty. Po śniadaniu dalsza podróż przez plantacje bananów do Caño Blanco, skąd przepłyniemy łodziami do Parku Narodowego Tortugero. Po południu wizyta w małym miasteczku Tortugero oraz w Muzeum Żółwi.
Nocleg: Pachira Lodge Tortuguero
Posiłki: B

Dzień 4: Park Narodowy Tortuguero / Wulkan Arenal

Ranna wycieczka - podziwianie budzącej się do życia dzikiej przyrody Tortuguero.  Powrót na śniadanie. Przejazd północnym zboczem wulkanu Arenal - do miasteczka La Fortuna. Możliwość wycieczki do źródeł termalnych (koszt dodatkowy – 80 usd wraz z kolacją).
Nocleg: Arenal Montechiari
Posiłki: B

Dzień 5: Wulkan Arenal

Wiszące Mosty Arenal w Mistico Park to piękny, przyjazny dla środowiska projekt przyrodniczy, położony w pobliżu wulkanu Arenal, przeznaczony do pieszych wycieczek. Jest to idealna wycieczka dla miłośników przyrody odwiedzających Kostarykę! Szlaki o długości ok 3 km, częściowo wiodące wiszącymi mostami, są zaprojektowane dla wszystkich poziomów umiejętności. Podczas spaceru możliwość podziwiania różnorodności flory i fauny typowej dla lasów tropikalnych, a także okazja zobaczenia wielu różnych gatunków ptaków i roślin.
Nocleg: Arenal Montechiari
Posiłki: B

Park Arenal Volcano i inne rezerwaty wzdłuż granicy Parku Narodowego są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Ameryce Środkowej. Część wulkanu Arenal została zniszczona przez lawę w 1968 roku, więc niektóre obszary mają bardzo mało roślinności. Podczas spaceru widoki na imponujący wulkan Arenal, dziewicze jezioro i wygasły wulkan Cerro Chato. Możliwość zobaczenia ptaków i małp na trasie.

Dzień 6: Wulkan Arenal / Monteverde

Transfer do Monteverde. Monteverde jest jedną z najbardziej unikalnych wiosek w całej Kostaryce. Ma małomiasteczkowy, wiejski klimat z centrum Santa Elena, głównym ekoturystycznym punktem spotkań turystów. Tego dnia czeka nas jedna z najbardziej ekscytujących wycieczek, która pozostanie w pamięci na całe życie – zjazd na linach między drzewami w sercu lasu mglistego Monteverde. Adrenalina tego dnia jest gwarantowana!
Nocleg: Montana Monteverde
Posiłki: B

Dzień 7: Monteverde

Spacer przyrodniczy w rezerwacie lasu mglistego Monteverde. Jest tu ponad trzy tysiące gatunków roślin i tysiące gatunków motyli i insektów! Podczas wędrówki z przewodnikiem możliwość zobaczenia wielu gatunków ptaków i ssaków oraz obserwacji niesamowitej różnorodności flory i fauny oraz unikalnych relacji, jakie łączą gatunki. To dzień zanurzenia w zieleni przyrody, esencja Pura Vida (Czyste Życie), hasła promującego kraj.
Nocleg: Montana Monteverde
Posiłki: B

Dzień 8: Monteverde / Park Narodowy Manuel Antonio

Przejazd do Manuel Antonio. Wolne popołudnie.
Nocleg: Tabulia Tree
Posiłki: B

Dzień 9: Park Narodowy Manuel Antonio

Odkrywanie dziewiczego, naturalnego piękna słynnego na całym świecie Parku Narodowego Manuel Antonio. To królestwo egzotycznych zwierząt: małp, leniwców, ptaków, gadów i motyli. Malownicza wędrówka zaprowadzi nas na jedną z plaż, uważaną za jedną z najpiękniejszych na świecie. Raj na ziemi - bujny las deszczowy, białe piaszczyste plaże i krystaliczna lazurowa woda Oceanu!
Nocleg: Tabulia Tree
Posiłki: B

Dzień 10: Park Narodowy Manuel Antonio

Wczesny przejazd do Sierpe Lock. Następnie wycieczka łodzią w dół rzeki Sierpe, aby zobaczyć mokradła namorzynowe. Przyjazd do Rancho Corcovado. Popołudnie wolne na odpoczynek.
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 11: Wycieczka do Parku Narodowego Corcovado

Sirena Park Ranger Station znajduje się w sercu Parku Narodowego Corcovado. Aby się do niej dostać, trzeba 50 minut płynąć łodzią z Drake Bay, z mokrym lądowaniem na plaży. Po dotarciu do stacji Sirena Ranger, zmiana obuwia na bardziej wytrzymałe, aby móc wędrować po najdzikszych terenach parku. Ponieważ stacja ta jest trudno dostępna, jest lepsza możliwość obserwowania niektórych z najrzadszych zwierząt lasów deszczowych. Sirena wynagradza bardziej odważnych podróżników prawdziwym doświadczeniem tego, co magazyn National Geographic nazwał "najbardziej biologicznie intensywnym miejscem na ziemi".
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 12: Park Narodowy Corcovado

Dzień wolny na odpoczynek. Wycieczka fakultatywna na Wyspę Cano (130 USD za osobę).
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 13: San José

Przejazd powrotny do San José (ok 7 godzin).
Nocleg: Hotel Palma Real

Posiłki: B

Dzień 14: San José

Transfer na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria i wylot do Europy.

Dzień 15 Przylot do Polski

Powrót do Polski

B - śniadanie  L - lunch   D-kolacja

Zgłoszenie

Grupa: 10-16 osób + przewodnik

Koszt:  3700pln + 1850usd (Sylwester – dopłata 170usd)

Terminarz płatności:

 • Bilet lotniczy kupowany po zebraniu minimalnej ilości uczestników
 • Zaliczka 3700 PLN płatna przy zgłoszeniu
 • Pozostała kwota płatna na 40 dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

 • pilot polski na całej trasie
 • przewodnik lokalny
 • noclegi: 13 noclegów w hotelach w pokojach 2os z łazienką
 • śniadania w hotelach
 • transfery na całej trasie prywatnym busem, łodzie w PN Tortugero i w PN Manuel Antonio
 • zwiedzanie według programu
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys EUR + NNW 4 tys EUR
 • składka TFG i TFG

Koszt nie obejmuje:

 • przelot Warszawa – San Jose – Warszawa
 • lunche i kolacje (ok. 30usd/dzień) + napoje do posiłków
 • biletów wstępu ok 50 usd
 • napiwków ok 50 usd
 • wycieczek fakultatywnych (wymienione w programie)

Bilety lotnicze aranżujemy.

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: torre@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:  Artur Urbański biuro@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy: CRA1231228

Nazwa Imprezy: KOSTARYKA. Od Morza Karaibskiego do Oceanu Spokojnego

1.  Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 28.12.2023-11.01.2024

Miejsca pobytu:  San Jose, wulkan Poas, Park Narodowy Tortuguero, La Fortuna, Wulkan Arenal, Mistico Park, Monteverde, Park Narodowy Manuel Antonio, Park Narodowy Corcovado, San Jose

Trasa: San Jose, wulkan Poas, Park Narodowy Tortuguero, La Fortuna, Wulkan Arenal, Mistico Park, Monteverde, Park Narodowy Manuel Antonio, Park Narodowy Corcovado, San Jose

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 13 noclegów w hotelach w pokojach 2 os z łazienkami

Środki transportu: wynajęty klimatyzowany minibus/bus

Informacje dotyczące przejazdów: podane w programie imprezy

Obiekty zakwaterowania: 13 noclegów w hotelach w pokojach 2os.

Posiłki: w cenie śniadania, poza ceną lunche i kolacje

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaría w San Jose.
Nocleg: Hotel Palma Real
Posiłki: --

Dzień 2  San Jose / wulkan Poas /plantacja kawy

Na dobry początek wspaniałej przygody z Kostaryką pojedziemy na plantację kawy, gdzie spożyjemy ten wspaniały, ożywczy napój – w tropikalnych okolicznościach przyrody. Poznanie procesu produkcji, informacje o zbiorach, przetwarzaniu i paleniu ziaren. Następnie przejazd do wulkanu Poas. W miarę wznoszenia się na wysokość 2697 m n.p.m można zauważyć zmianę roślinności i spadek temperatury. Wulkan Poas to czynny stratowulkan z imponującym głównym kraterem, o średnicy ok 1.5 km, jednym z największych na świecie.

Po wizycie na wulkanie przejazd do La Paz Waterfall Garden. Spacer szlakiem prowadzącym do wodospadu, w środku lasu deszczowego. Wewnątrz parku odwiedzimy również galerię kolibrów, serpentarium, ogród motyli. Powrót do San José.
Nocleg: Hotel Palma Real

Posiłki: B

Dzień 3: San José / Park Narodowy Tortuguero

Ranny wyjazd z San Jose. Przejazd przez Park Narodowy Braulio Carrillo, z pięknymi widokami i obfitą roślinnością tropikalną.  Po drodze zatrzymamy się na śniadanie w restauracji Selva Tropical, gdzie można podziwiać ogród motyli i przeróżne tropikalne kwiaty. Po śniadaniu dalsza podróż przez plantacje bananów do Caño Blanco, skąd przepłyniemy łodziami do Parku Narodowego Tortugero. Po południu wizyta w małym miasteczku Tortugero oraz w Muzeum Żółwi.
Nocleg: Pachira Lodge Tortuguero
Posiłki: B

Dzień 4: Park Narodowy Tortuguero / Wulkan Arenal

Ranna wycieczka - podziwianie budzącej się do życia dzikiej przyrody Tortuguero.  Powrót na śniadanie. Przejazd północnym zboczem wulkanu Arenal - do miasteczka La Fortuna. Możliwość wycieczki do źródeł termalnych (koszt dodatkowy – 80 usd wraz z kolacją).
Nocleg: Arenal Montechiari
Posiłki: B

Dzień 5: Wulkan Arenal

Wiszące Mosty Arenal w Mistico Park to piękny, przyjazny dla środowiska projekt przyrodniczy, położony w pobliżu wulkanu Arenal, przeznaczony do pieszych wycieczek. Jest to idealna wycieczka dla miłośników przyrody odwiedzających Kostarykę! Szlaki o długości ok 3 km, częściowo wiodące wiszącymi mostami, są zaprojektowane dla wszystkich poziomów umiejętności. Podczas spaceru możliwość podziwiania różnorodności flory i fauny typowej dla lasów tropikalnych, a także okazja zobaczenia wielu różnych gatunków ptaków i roślin.
Nocleg: Arenal Montechiari
Posiłki: B

Park Arenal Volcano i inne rezerwaty wzdłuż granicy Parku Narodowego są jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Ameryce Środkowej. Część wulkanu Arenal została zniszczona przez lawę w 1968 roku, więc niektóre obszary mają bardzo mało roślinności. Podczas spaceru widoki na imponujący wulkan Arenal, dziewicze jezioro i wygasły wulkan Cerro Chato. Możliwość zobaczenia ptaków i małp na trasie.

Dzień 6: Wulkan Arenal / Monteverde

Transfer do Monteverde. Monteverde jest jedną z najbardziej unikalnych wiosek w całej Kostaryce. Ma małomiasteczkowy, wiejski klimat z centrum Santa Elena, głównym ekoturystycznym punktem spotkań turystów. Tego dnia czeka nas jedna z najbardziej ekscytujących wycieczek, która pozostanie w pamięci na całe życie – zjazd na linach między drzewami w sercu lasu mglistego Monteverde. Adrenalina tego dnia jest gwarantowana!
Nocleg: Montana Monteverde
Posiłki: B

Dzień 7: Monteverde

Spacer przyrodniczy w rezerwacie lasu mglistego Monteverde. Jest tu ponad trzy tysiące gatunków roślin i tysiące gatunków motyli i insektów! Podczas wędrówki z przewodnikiem możliwość zobaczenia wielu gatunków ptaków i ssaków oraz obserwacji niesamowitej różnorodności flory i fauny oraz unikalnych relacji, jakie łączą gatunki. To dzień zanurzenia w zieleni przyrody, esencja Pura Vida (Czyste Życie), hasła promującego kraj.
Nocleg: Montana Monteverde
Posiłki: B

Dzień 8: Monteverde / Park Narodowy Manuel Antonio

Przejazd do Manuel Antonio. Wolne popołudnie.
Nocleg: Tabulia Tree
Posiłki: B

Dzień 9: Park Narodowy Manuel Antonio

Odkrywanie dziewiczego, naturalnego piękna słynnego na całym świecie Parku Narodowego Manuel Antonio. To królestwo egzotycznych zwierząt: małp, leniwców, ptaków, gadów i motyli. Malownicza wędrówka zaprowadzi nas na jedną z plaż, uważaną za jedną z najpiękniejszych na świecie. Raj na ziemi - bujny las deszczowy, białe piaszczyste plaże i krystaliczna lazurowa woda Oceanu!
Nocleg: Tabulia Tree
Posiłki: B

Dzień 10: Park Narodowy Manuel Antonio

Wczesny przejazd do Sierpe Lock. Następnie wycieczka łodzią w dół rzeki Sierpe, aby zobaczyć mokradła namorzynowe. Przyjazd do Rancho Corcovado. Popołudnie wolne na odpoczynek.
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 11: Wycieczka do Parku Narodowego Corcovado

Sirena Park Ranger Station znajduje się w sercu Parku Narodowego Corcovado. Aby się do niej dostać, trzeba 50 minut płynąć łodzią z Drake Bay, z mokrym lądowaniem na plaży. Po dotarciu do stacji Sirena Ranger, zmiana obuwia na bardziej wytrzymałe, aby móc wędrować po najdzikszych terenach parku. Ponieważ stacja ta jest trudno dostępna, jest lepsza możliwość obserwowania niektórych z najrzadszych zwierząt lasów deszczowych. Sirena wynagradza bardziej odważnych podróżników prawdziwym doświadczeniem tego, co magazyn National Geographic nazwał "najbardziej biologicznie intensywnym miejscem na ziemi".
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 12: Park Narodowy Corcovado

Dzień wolny na odpoczynek. Wycieczka fakultatywna na Wyspę Cano (130 USD za osobę)
Nocleg: Rancho Corcovado
Posiłki: B

Dzień 13: San José

Przejazd powrotny do San José (ok 7 godzin).
Nocleg: Hotel Palma Real

Posiłki: B

Dzień 14: San José

Transfer na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria i wylot do Europy.

Dzień 15 Przylot do Polski

Powrót do Polski

B – śniadania  L-lunche   D-kolacje

Przybliżona liczebność grupy: 10-16osób

Wymagania językowe uczestników: kulturalne posługiwanie się językiem polskim. Wulgaryzmy są zabronione

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach i o kulach

2.  Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy

Sposób płatności: Przelew bankowy. Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP w dniu wpłaty, podwyższonego o 3 grosze. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem www.nbp.pl . W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): PL89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): PL67 1750 0012 0000 0000 3984 6594
kod SWIFT banku:  PPABPLPK XXX  BNP Paribas Polska

Świadczenia zawarte w cenie:

 • pilot polski na całej trasie
 • przewodnik lokalny
 • zakwaterowanie: 13 noclegów w hotelach w pokojach 2os z łazienką
 • śniadania w hotelach
 • transfery na całej trasie prywatnym busem, łodzie w PN Tortugero i w PN Manuel Antonio
 • zwiedzanie według programu
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL KL 100 tys EUR + NNW 4 tys EUR
 • składka TFG i TFG

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa – San Jose – Warszawa
 • lunche i kolacje (ok. 30usd/dzień) + napoje do posiłków
 • biletów wstępu ok 50 usd
 • napiwków ok 50 usd
 • wycieczek fakultatywnych (wymienione w programie)

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 10

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:
a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,
b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,
c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: do 40 dni przed wylotem – kwota zaliczki, na 39 dni przed wylotem i krócej – cała kwota odpłatności pomniejszona o kwoty zaoszczędzone.

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 3 miesiące od daty wjazdu do Kostaryki

Informacje o przepisach wizowych: Wiza nie jest wymagana

Informacje o przepisach sanitarnych:  Nie ma szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest jedynie ogólna sprawność ruchowa. Impreza jest niedostępna dla osób poruszających się na wózkach i o kulach. Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni (www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

3.  Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4.  Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.