Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Zambia: Dzika Zambia

Dzika Zambia

Termin(y):

 • 13-29.10.2021 (ostatnie miejsca)

Trasa:

Lusaka, Mfuwe, South Luangwa NP, Luambe NP, North Luangwa NP, Shiwa Nandu, Kasanka, Livinstone Memorial, Bangweulu Wetlands, Mutinondo Wilderness, Lusaka

Kod wyjazdu:

ZAM1210910
(0)

Unikalna, jedyna w Polsce wyprawa, po dziewiczych rejonach północnej Zambii. Busz, ogniska, zachody słońca, zwierzyna wszędzie. 2 tygodnie w rzadko odwiedzanych parkach narodowych: South Luangwa, North Luangwa, Luambe, Kasanka, Bangweulu, Mutinondo. PN South Luangwa jest najgęściej zasiedlony na świecie przez dzikie koty: lwy gepardy i lamparty

Unikalna, jedyna w Polsce wyprawa, po dziewiczych rejonach północnej Zambii. Busz, ogniska, zachody słońca, zwierzyna wszędzie. 2 tygodnie w rzadko odwiedzanych parkach narodowych: South Luangwa, North Luangwa, Luambe, Kasanka, Bangweulu, Mutinondo. PN South Luangwa jest najgęściej zasiedlony na świecie przez dzikie koty: lwy gepardy i lamparty

Dzień 1 wylot

Wylot z Warszawy

Dzień 2 Lusaka

Przylot do stolicy Zambii, Lusaki. Transfer do lodge, Kolacja

Posiłki: D
Nocleg: Pioneer Camp & Lodge

Dzień 3 Mfuwe

Rano śniadanie i przejazd na lotnisko, skąd lecimy do północnej Zambii – do Mfuwe. To miasto będące bramą do największych atrakcji tej części kraju – w tym do sławnego South Luangwa National Park - Parku Narodowego Południowej Luangwy, prawdziwej perły w koronie afrykańskich rezerwatów przyrody. Transfer do lodge. Odpoczynek.
Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lokalne w Lusace i w okolicach Mfuwe + lot Lusaka-Mfuwe

Dzień 4 South Luangwa National Park

Rano i wieczorem safari po Parku Narodowym Południowa Luangwa. To najsłynniejszy park Zambii, jeden z najciekawszych w Afryce. Jest znany z tego, że zamieszkuje go największa populacja dzikich kotów (lwy, lamparty, gepardy) spośród wszystkich afrykańskich rezerwatów. Safari otwartymi autami, przystosowanymi do obserwacji zwierząt. Kierowcy lokalni, bardzo dobrze znający park i obyczaje zamieszkujących je zwierząt.

Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lokalne, safari po parku

Dzień 5 Luambe NP

Jedziemy na północ. Rano po drodze safari po rejonie Nsefu – to jedyna część PN South Luangwa położona na wschodnim brzegu rzeki. Później docieramy do Parku Luambe. Na nocleg zatrzymujemy się na jednym z lokalnych campów w półncnej części parku, Dojeżdżamy późnym popołudniem po całym dniu podróży.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, lokalny camp
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 6 North Luangwa National Park

Rano zwijamy obóz i jedziemy do jednego z najbardziej ikonicznych i odległych rezerwatów afrykańskiej przyrody – North Luangwa National Park.

Wpierw czekają nas ok 3h jazdy przez rolnicze rejony zambijskiego interioru, a na koniec przeprawimy się promem przez rzekę Luangwa, za którą znajduje się brama parku. Park zajmuje obszar 4636 km kwadratowych i jest jednym z najbardziej dziewiczych obszarów przyrodniczych w Zambii. Jeszcze do niedawna nie był nawet otwarty dla turystów  i wciąż nie zbudowano tu żadnej stałej lodge. Jest znany z dużych stad bawołów i lwów.Spotyka się tu słonie, lamparty, hieny, gnu Cooksona, busbuki, zebry, guźce, puku, impale i największe antylopy świata - elandy. Nie spotyka się turystów :). Na początek czeka nas 2h safari po drodze do obozu Buffalo Camp, w którym się zatrzymamy. To camp, który jest sezonowo budowany w czerwcu i działa tylko do października. Nocleg w domkach z łazienkami lub w namiotach, w wypadku jeśli domki nie będą dostępne.

Posiłki: BLD
Nocleg: Buffalo camp – domki z łazienkami, bądź namioty
Przejazdy: ok. 6-7 h

Dzień 7 North Luangwa National Park

Rano piesze safari, a właściwie “nauka buszu”. Prowadzeni przez doświadczonych przewodników i pod opieką scoutów poznamy życie buszu i jego zagadki: ptaki, insekty, zastosowanie roślin i przeróżne zagadki przyrody…  Powrót na camp i wypoczynek. Wieczorem safari autami w pięknych okolicznościach przyrody :)

Posiłki: BLD
Nocleg: Buffalo camp – domki z łazienkami, bądź namioty
Przejazdy: lokalne ok. 5h

Dzień 8 Gorące źródła Kapishya

Rano pakujemy się i wyruszamy na zachód. Kierujemy się do gorących źródeł Kapishya. Kapishya to naturalne źródła siarczane, znajdujące się na brzegu rzeki Mansha. Jest tu wiele możliwości spędzenia czasu: kąpiele, safari, jazda konna, obserwacje ptaków, ale nie może się obejśc bez relaksu w naturalnych źródłach :) *)

Źródła znajdują się na terenie Shiwa Nandu (tł. Dom Afrykański), jednej z bardziej znanych posiadłości w tej części Afryki. Zabudowania Shiwa Nandu zobaczymy po drodze do Kapishya. Nocleg na campie obok źródeł, z nielimitowanym do nich dostępem :)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: ok. 6h

Dzień 9 Kasanka

Dzień przejazdowy. Wcześnie rano zwijamy obóz i jedziemy ok. 2h do miejscowości Mpika, gdzie przystaniemy na parę godzin dla uzupełnienia zapasów na dalszą trasę. Po przerwie jedziemy do Parku Kasanka. To park o zróżnicowanej faunie i florze z wieloma zagrożonymi gatunkami zwierząt – szczególnie ptaków. Poza nimi można tu spotkać np antylopy sitatunga, czy antylopy szablaste i oczywiście słonie, bawoły i hipopotamy. Zwierzęta są doskonale widoczne, bo Kasanka to trawiasta równina, dobrze nawodniona, z rzekami pełnymi życiodajnej wody. Nocujemy na bardzo prostym campie (toaleta – dziura w ziemi; improwizowany prysznic)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Pontoon campsite
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 10 Kasanka

Cały dzień poświecony na eksplorację Kasanki. Będzie safari piesze po wodnistej równinie, podglądanie zwierząt z jednej z kryjówek z widokiem na jezioro i bagna, wreszcie safari naszymi autami. Nocleg na tym samym campingu.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Pontoon campsite
Przejazdy: lokalne

Dzień 11 Jazda do Bangweulu

Obóz zwijamy tak wcześnia jak to tylko możliwe. Jedziemy do miejsca w którym zostało pochowane serce jednego z największych eksploratorów Afryki, odkrywcy Wodospadów Wiktorii – Davida Livingstone'a.

David Livingstone zmarł podczas jednej ze swoich ekspedycji w północnej Zambii. Jego serce zostało pochowane pod drzewem, a ciało przetransportowane przez dwóch służacych na odległy o tysiące kilometrów Zanzibar, skąd okrętem Jej Królewskiej Mości przewieziono je do Angli. Z wielkimi honorami zostało pochowane w Klasztorze Westminsterskim, pośród królów I królowych Anglii i największych Anglików: Kiplinga, Hawkinsa, Dickensa, Szekspira, Newtona Darwina….

Mokradła Bangweulu są jednym z sekretów Afryki. Droga do nich jest trudna, ale jest to świetne miejsce do obserwacji ptaków – dla przykładu najłatwiej w całej Afryce można spotkać tu trzewikodzioba. Safari po Bangweulu jest spektakularne ze wzgledu na wielkie stada Black Lechwe – koba moczarowego, którego żyje tu prawie 100 tys sztuk! A do tego stada słoni, bawołów, ridboków (Reedbuck), Tsessebe (sasebi wlaściwy), oribi, sitatung. Zwierzęta podglądamy przede wszystkim tropiąc ją pieszo – prosimy o zabranie wodoodpornych butów! Nocleg na campingu przed wjazdem do Bangweulu
Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Nsobe campsite
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 12 Bangweulu

Dzień poświęcony eksploracji tego unikalnego miejsca. Rano safari piesze przez mokradła w poszukiwaniu trzewikodziobów. Prosimy byc przygotowanym na brodzenie po wodzie – wodooodporne buty są konieczne. Powrót na camp około południa, wieczorem zaś safari autami pośród wielkich stad Black Lechwe.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty. Nsobe campsite
Przejazdy: lokalne dojazdy

Dzień 13 Mutinondo Wilderness

Rano opuszczamy Bangweulu i kierujemy się jedną z dwóch głównych dróg Zambii - “Wielką Drogą Północną” - “Great North Road”. Jedziemy do Mutinondo. To liczący 10 tys hektarów obszar lasów miombo, masywnych granitowych skał, krystalicznie czystych rzek i wodospadów będący prywatna własnością. Przyjedziemy tu po południu i będziemy eksplorować pieszo. Obóz rozbijemy na skalnej skarpie na prostym campie, ale będącym kwintesencją naszego wyobrażenia o Afryce.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: ok. 7-8h

Dzień 14 Mutinondo Wilderness

Cały dzień poświęcony na eksplorację Mutinondo. Cały rezerwat jest oznakowany i podzielony na szlaki o różnej trudności – do wyboru do koloru. Dla chętnych istnieje możliwość aranżacji jazdy konnej (zależne od dostępności) *)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: lokalne dojazdy

Dzień 15 Lusaka

Długi przejazd do Lusaki. Popołudniem lokujemy się w lodge. Relaks i odpoczynek po wyprawie

Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lok. 9h

Dzień 16 Lusaka

Wylot powrotny do Europy

Posiłki: B

Dzień 17 powrót

Powrót do Warszawy

B – śniadanie L – lunch D – kolacja

*) aktywności opcjonalne

Podane czasy przejazdów są orientacyjne i zależą od aktualnego stanu dróg i szlaków - po północnej Zambii poruszamy się przede wszystkim drogami gruntowymi słabej jakości.

 

 

Zgłoszenie

Koszt: 3900zł + 2700usd

Grupa: 8-11 osób

Terminarz płatności:

 • zaliczka 3900zł
 • pozostała kwota do 40-u dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

 • całościowo zorganizowana ekspedycja na terenie Zambii
 • cały sprzęt wyprawy (poza śpiworami)
 • Przejazdy autami 4x4
 • posiłki 3x dziennie wymienione w programie począwszy od kolacji 2 dnia, do śniadania 16 dnia
 • polski pilot
 • kierowcy-przewodnicy lokalni, kucharz lokalny
 • 5 noclegów w lodge (pokoje 2os), 10 noclegów w namiotach typu dome na materacach
 • lot Lusaka-Mfuwe
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Koszt nie obejmuje:

 • wizy Zambii (50USD)
 • lotu Warszawa - Lusaka – Warszawa
 • wstępy do parków narodowych - 400usd - przekazywane lokalnemu kooperantowi
 • napojów, wody mineralnej
 • wydatków osobistych i tipów

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy:  ZAM1210822 - ZAM1210910

Nazwa Imprezy: ZAMBIA. Dzika Zambia

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2021/08/22-2021/09/07    2021/09/10-2021/09/26

Miejsca pobytu: Lusaka, Mfuwe, South Luangwa NP, Luambe NP, North Luangwa NP, Shiwa Nandu, Kasanka, Livinstone Memorial, Bangweulu Wetlands, Mutinondo Wilderness, Lusaka

Trasa: Lusaka, Mfuwe, South Luangwa NP, Luambe NP, North Luangwa NP, Shiwa Nandu, Kasanka, Livinstone Memorial, Bangweulu Wetlands, Mutinondo Wilderness, Lusaka

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 15

Środki transportu: auta 4x4, przelot samolotem Lusak-Mfuwe

Informacje a propos przejazdów: Przejazdy autami 4x4, czasy przejazdów sa opisane w programie

Obiekty zakwaterowania: wymienione w programie bądź równoważne klasą

Posiłki w cenie: 14 śniadań, 13 lunchów, 14 kolacji

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 wylot
Wylot z Warszawy

Dzień 2 Lusaka

Przylot do stolicy Zambii, Lusaki. Transfer do lodge, Kolacja

Posiłki: D
Nocleg: Pioneer Camp & Lodge

Dzień 3 Mfuwe
Rano śniadanie i przejazd na lotnisko, skąd lecimy do północnej Zambii – do Mfuwe. To miasto będące bramą do największych atrakcji tej części kraju – w tym do sławnego South Luangwa National Park - Parku Naroodowego Południowej Luangwy, prawdziwej perły w koronie afrykańskich rezerwatów przyrody. Transfer do lodge. Odpoczynek.
Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lokalne w Lusace i w okolicach Mfuwe + lot Lusaka-Mfuwe

Dzień 4 South Luangwa National Park
Rano i wieczorem safari po Parku Narodowym Południowa Luangwa. To najsłynniejszy park Zambii, jeden z najciekawszych w Afryce. Jest znany z tego, że zamieszkuje go największa populacja dzikich kotów (lwy, lamparty, gepardy) spośród wszystkich afrykańskich rezerwatów. Safari otwartymi autami, przystosowanymi do obserwacji zwierząt. Kierowcy lokalni, bardzo dobrze znający park i obyczaje zamieszkujących je zwierząt.

Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lokalne, safari po parku

Dzień 5 Luambe NP
Jedziemy na północ. Rano po drodze safari po rejonie Nsefu – to jedyna część PN South Luangwa położona na wschodnim brzegu rzeki. Później docieramy do Parku Luambe. Na nocleg zatrzymujemy się na jednym z lokalnych campów w półncnej części parku, Dojeżdżamy późnym popołudniem po całym dniu podróży.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, lokalny camp
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 6 North Luangwa National Park
Rano zwijamy obóz i jedziemy do jednego z najbardziej ikonicznych i odległych rezerwatów afrykańskiej przyrody – North Luangwa National Park.

Wpierw czeka nas ok 3h jazdy przez rolnicze rejony zambijskiego interioru, a na koniec przeprawimy się promem przez rzekę Luangwa, za którą znajduje się brama parku. Park zajmuje obszar 4636 km kwadratowych i jest jednym z najbardziej dziewiczych obszarów przyrodniczych w Zambii. Jeszcze do niedawna nie był nawet otwarty dla turystów - i wciąż nie zbudowano tu żadnej stałej lodge. Jest znany z dużych stad bawołów i lwów, Spotyka się tu słonie, lamparty, hieny, gnu Cooksona, busbuki, zebry, guźce, puku, impale i największe antylopy świata - elandy. Nie spotyka się turystów :). Na początek czeka nas 2h safari po drodze do obozu Buffalo Camp, w którym się zatrzymamy. To camp, który jest sezonowo budowany w czerwcu i działa tylko do października. Nocleg w domkach z łazienkami lub w namiotach, w wypadku jeśli domki nie będą dostępne.

Posiłki: BLD
Nocleg: Buffalo camp – domki z łazienkami, bądź namioty
Przejazdy: ok. 6-7 h

Dzień 7 North Luangwa National Park
Rano piesze safari, a właściwie “nauka buszu”. Prowadzeni przez doświadczonych przewodników i pod opieką scoutów poznamy życie buszu i jego zagadki: ptaki, insekty, zastosowanie roślin i przeróżne zagadki przyrody…  Powrót na camp i wypoczynek. Wieczorem safari autami w pięknych okolicznościach przyrody :)

Posiłki: BLD
Nocleg: Buffalo camp – domki z łazienkami, bądź namioty
Przejazdy: lokalne ok. 5h

Dzień 8 Gorące źródła Kapishya
Rano pakujemy się i wyruszamy na zachód. Kierujemy się do gorących źródeł Kapishya. Kapishya to naturalne źródła siarczane, znajdujące się na brzegu rzeki Mansha. Jest tu wiele możliwości spędzenia czasu: kąpiele, safari, jazda konna, obserwacje ptaków, ale nie może się obejśc bez relaksu w naturalnych źródłach :) *)

Źródła znajdują się na terenie Shiwa Nandu (tł. Dom Afrykański), jednej z bardziej znanych posiadłości w tej części Afryki. Zabudowania Shiwa Nandu zobaczymy po drodze do Kapishya. Nocleg na campie obok źródeł, z nielimitowanym do nich dostępem :)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: ok. 6h

Dzień 9 Kasanka
Dzień przejazdowy. Wcześnie rano zwijamy obóz i jedziemy ok. 2h do miejscowości Mpika, gdzie przystaniemy na parę godzin dla uzupełnienia zapasów na dalszą trasę. Po przerwie jedziemy do Parku Kasanka. To park o zróżnicowanej faunie I florze z wieloma zagrożonymi gatunkami zwierząt – szczególnie ptaków. Poza nimi można tu spotkać np antylopy sitatunga, czy antylopy szablaste i oczywiście słonie, bawoły i hipopotamy. Zwierzęta są doskonale widoczne, bo Kasanka to trawiasta równina, dobrze nawodniona, z rzekami pełnymi życiodajnej wody. Nocujemy na bardzo prostym campie (toaleta – dziura w ziemi; improwizowany prysznic)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Pontoon campsite
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 10 Kasanka
Cały dzień poświecony na eksplorację Kasanki. Będzie safari piesze po wodnistej równinie, podglądanie zwierząt z jednej z kryjówek z widokiem na jezioro i bagna, wreszcie safari naszymi autami. Nocleg na tym samym campingu.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Pontoon campsite
Przejazdy: lokalne

Dzień 11 Jazda do Bangweulu
Obóz zwijamy tak wcześnia jak to tylko możliwe. Jedziemy do miejsca w którym zostało pochowane serce jednego z największych eksploratorów Afryki, odkrywcy Wodospadów Wiktorii – Davida Liviingstone'a.

David Livingstone zmarł podczas jednej ze swoich ekspedycji w północnej Zambii. Jego serce zostało pochowane pod drzewem, a ciało przetransportowane przez dwóch służacych na odległy o tysiące kilometrów Zanzibar, skąd okrętem Jej Królewskiej Mości przewieziono je do Angli. Z wielkimi honorami zostało pochowane w Klasztorze Westminsterskim, pośród królów I królowych Anglii i największych Anglików: Kiplinga, Hawkinsa, Dickensa, Szekspira, Newtona Darwina….

Mokradła Bangweulu są jednym z sekretów Afryki. Droga prowadzi doń trudna, ale jest to świetne miejsce do obserwacji ptaków – dla przykładu najłatwiej w całej Afryce można spotkać tu trzewikodzioba. Safari po Bangweulu jest spektakularne ze wzgledu na wielkie stada Black Lechwe – koba moczarowego, którego żyje tu prawie 100 tys sztuk! A do tego stada słoni, bawołów, ridboków (Reedbuck), Tsessebe (sasebi wlaściwy), oribi, sitatung. Zwierzęta podglądamy przede wszystkim tropiąc ją pieszo – prosimy o zabranie wodoodpornych butów! Nocleg na campingu przed wjazdem do Bangweulu
Posiłki: BLD
Nocleg: namioty, Nsobe campsite
Przejazdy: ok. 8-9h

Dzień 12 Bangweulu
Dzień poświęcony eksploracji tego unikalnego miejsca. Rano safari piesze przez mokradła w poszukiwaniu trzewikodziobów. Prosimy byc przygotowanym na brodzenie po wodzie – wodooodporne buty są konieczne. Powrót na camp około południa, wieczorrem zaś safari autami pośród wielkich stad Black Lechwe.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty. Nsobe campsite
Przejazdy: lokalne dojazdy

Dzień 13 Mutinondo Wilderness
Rano opuszczamy Bangweulu i kierujemy się jedną z dwóch głównych dróg Zambii - “Wielką Drogą Północną” - “Great North Road”. Jedziemy do Mutinondo. To liczący 10 tys hektarów obszar lasów miombo, masywnych granitowych skał, krystalicznie czystych rzek I wodospadów będący prywatna własnością. Przyjedziemy tu po południu I będziemy eksplorować pieszo. Obóz rozbijemy na skalnej skarpie na prostym campie, ale będącym kwintesencją naszego wyoobrażenia o Afryce.

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: ok. 7-8h

Dzień 14 Mutinondo Wilderness
Cały dzień poświęcony na eksplorację Mutinondo. Cały rezerwat jest oznakowany i podzielony na szlaki o różnej trudności – do wyboru do koloru. Dla chętnych istnieje możliwość aranżacji jazdy konnej (zależne od dostępności) *)

Posiłki: BLD
Nocleg: namioty
Przejazdy: lokalne dojazdy

Dzień 15 Lusaka
Długi przejazd do Lusaki. Popołudniem lokujemy się w lodge. Relaks i odpoczynek po wyprawie

Posiłki: BLD
Nocleg: pokoje w lodge 2*, np Thornicroft lub równoważna klasą
Przejazdy: lok. 9h

Dzień 16 Lusaka
Wylot powrotny do Europy

Posiłki: B

Dzień 17 powrót
Powrót do Warszawy

B – śniadanie L – lunch D – kolacja

*) aktywności opcjonalne

Podane czasy przejazdów są orientacyjne i zależą od aktualnego stanu dróg i szlaków - po północnej Zambii poruszamy się przede wszystkim drogami gruntowymi słabej jakości.

Przybliżona liczebność grupy: 8-12 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim. Na wyprawach Torre nie sa akceptowane wulgaryzmy i niekulturalne zachowania.

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy

Decyduje data uznania rachunku bankowego Organizatora. W przypadku zgłoszenia w terminie późniejszym niż terminy wpłat poszczególnych rat, należy jednorazowo wpłacić łączną sumę rat zapadających przed terminem zgłoszenia.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu średniego NBP w dniu wpłaty. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem:www.nbp.pl W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu.

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

 • Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
 • Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
 • Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

Bank: BNP Paribas Bank Polska S.A. kod swift: PPABPLPKXXX

Świadczenia zawarte w cenie:

 • całościowo zorganizowana ekspedycja na terenie Zambii
 • cały sprzęt wyprawy (poza śpiworami)
 • Przejazdy autami 4x4
 • posiłki 3x dziennie wymienione w programie począwszy od kolacji 2 dnia, do śniadania 16 dnia
 • polski pilot
 • kierowcy-przewodnicy lokalni, kucharz lokalny
 • 5 noclegów w lodge (pokoje 2os), 10 noclegów w namiotach typu dome na materacach
 • lot Lusaka-Mfuwe
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Usługi nie zawarte w cenie:

 • wizy Zambii (50USD)
 • lotu Warszawa - Lusaka – Warszawa
 • wstępy do parków naorodowych - 400usd - przekazywane lokalnemu kooperantowi
 • napojów, wody mineralnej
 • wydatków osobistych i tipów

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • Wiza 50usd – gotówką na granicy
 • napoje – gotówką sprzedawcom w sklepach
 • wyzywienie poza ceną – gotówka w restauracjach
 • tipy – gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 8

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: rozliczenie następuje wg realnie poniesionych przez Organizatora kosztów

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Zambii

Informacje o przepisach wizowych: Wiza jest wymagana. Wize kupuje się na granicy – kosztuje 50USD. W wypadku przylotu z kraju w którym jest zagrożenie żółtą febrą, konieczna żółta książeczka z wbitym szczepieniem przeciwko niej. Za pobyt uznaje się też przesiadkę na lotnisku tranzytowym, jeśli trwała ona więcej niż 12h.

Informacje o przepisach sanitarnych: Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane szczepienia to: tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B, żółta febra. Na terenie Zambii wystepuje zagrożenie malaryczne, w związku z tym WHO zaleca stosowanie prewencyjnych działań – odpowiedni strój (długie rękawy, długie nogawki, kołnierze, kolory oliwkowopochodne, stosowanie repelentów, tabletki profilaktyczne).

Aby wjechac do Zambii należy zrobić test na wirusa SARS-CoV-2 i okazać certyfukat negatywnego wyniku testu po angielsku.Test powinien byc zrobiony do 7-u dni przed przylotem do Lusaki.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest jedynie ogólna sprawność ruchowa.

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

Profilaktyka przed zatruciami pokarmowymi:
- mycie rąk wodą z mydłem przed jedzeniem (jeśli woda i mydło nie są dostępne, stosować żele, chusteczki ze środkiem dezynfekcyjnym),
- picie tylko butelkowanej lub przegotowanej wody,
- unikanie spożycia napojów z lodem niewiadomego pochodzenia,
- unikanie spożycia żywności pochodzącej od ulicznych sprzedawców,
- unikanie spożycia produktów mlecznych, jeśli nie mamy pewności, czy były pasteryzowane.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

5. Informacje praktyczne

1. Charakter wyjazdu

Wyprawa jest tak skonstruowana, abybyc jak najbliżej, wręcz wtopić sie w afrykańską naturę. Prowadzi po terenach z bardzo słabo rozwiniętą infrastrukturą, rzadko odwiedzanych. Warunki są hm.., harcerskie – namioty (ale 5 noclegów w lodge), ogniska. Posiłki przygotowuje kucharz Poruszamy się autami typu Toyota Landruiser lub podobnymi. Śpimy 5 nocy w lodge w pokojach 2os I 10 nocy w namiotach 2os na materachach o grupości ok. 5-6cm. Namioty są typu safari, rozkładane, wysokie na ok 1,75-2,00m, transportowane razem z grupą, składane i rozkładane przez Uczestników. Noclegi na campingach w parkach narodowych. Campingi leżą w interiorze I jest się bardzo blisko afrykańskiej natury. Campingi są proste, z węzłami sanitarnymi (ubikacje, prysznice), które w Zambii są w słabym stanie. Woda w prysznicach okresami ciepła, okresami może być zimna. Grupie towarzyszy kucharz, który przygotowuje posiłki. W czasie wyprawy wszystkie posiłki począwszy od kolacji 2 dnia do sniadania 16 dnia w cenie..
2. Bagaż.

Limit bagażu głównego na lot międzykontynentalny wynosi 20 kg za sztukę bagażu + bagaż podręczny 7 kg. Z reguły można zabrać 1szt bagażu głównego + 1szt podręcznego. Prosimy o spakowanie się w miękkie torby podróżne – to jest zdecydowanie najwygodniejszy sposób na safari. Łatwiej również umieścić bagaże w luku bagażowym w samochodzie – przy miękkich torbach wszystkie łatwo się zmieszczą. Jeśli wezmą Państwo twarde, sztywne walizki, nie uda się zmieścić wszystkich walizek w bagażowych przedziałach aut Dlatego bardzo prosimy, ze względu na Państwa wygodę, o rozważenie zabrania bagaży zapakowanych w miękkie torby.

3. Klimat

Generalnie klimat zambijski to klimat tropikalny, z gorącymi dniami, ale chłodnymi nocami. Na safari za dnia temperatury będą rzędu 25-35 stopni, w nocy może być 10-20 stopni, ale rankiem może być chłodniej.

4. Ubrania

Na safari w ciągu dnia wskazane są lekkie rzeczy, dobre buty turystyczne I kapelusze. Nocą zwykłe ubranie ze swetrem bądź polarem jest wskazane. Trzeba wziąć kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne, balsamy, pomadka ochronna do ust, repellent przeciwko komarom. W czasie safari prosimy unikać kolorowych rzeczy. Preferowane kolory to brązowy, beżowy, khaki. Podkoszulki z krótkim rękawkiem są idealne, ale proszę wziąć też swetry bądź polary.

5. Wskazówki co zabrać

ciepły śpiwór na safari, lekkie ubrania z długimi rękawami chroniące przed słońcem. sweter/kurtka/polar na chłodne noce i poranki, kapelusz, strój do kąpieli, ręcznik, skarpetki, sandały, lekkie buty turystyczne, krótkie spodnie, długie spodnie, okulary przeciwsłoneczne, pomadka do ust, przybory toaletowe: szczoteczka do zębów, pasta, mydło, szampon, plecaczek dzienny, repellenty, chusteczki odświeżające, aparat fotograficzny z zapasowymi bateriami, latarka, lornetka, kamera video, książki, pas na pieniądze i dokumenty, przegryzki. To nie jest pełen wykaz, ale obejmuje rzeczy, które z pewnościa się przydadzą.

6. Inne przydatne informacje

Walutą Tanzanii jest kwacha, Dolary amerykańskie i euro można wymieniać w bankach. Bankomatów jest niewiele i tylko w dużych miastach. Wymiana banknotów dolarowych sprzed 2009 r. będzie nastręczać poważnych trudności – dlatego należy zabrać ze sobą banknoty nowe, z dużymi głowami, niezniszczone, niepopisane, bez pieczątek.

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.