Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Mjanma (Birma): Mozaika birmańska

Mozaika birmańska

Termin(y):

 • 6-22.11.2020
 • 15-31.01.2021

Trasa:

Rangun, Kyaikhtiyo, Rangun, Mandalaj, Mingun, Sagaing, Bagan, Hecho, Loikaw, Phaekhone, jezioro Ilne, Nyaung Shwe, Indein, Ngapali, Thadwe, Rangun,

Kod wyjazdu:

MMR1201106 - MMR1210115
(0)

Mjanma dawniej Birma. Doświadczą Państwo równowagi między zgiełkiem miast z pięknymi świątyniami, a wytchnieniem w odleglejszych zakątkach, obcując z przyrodą i plemionami tego różnorodnego kraju. Będziemy jechać busem, płynąć łodzią, mknąć bryczką, chodzić po wioskach, a chętni mogą udać się na przejażdżkę rowerową lub lecieć balonem nad Baganem. A wszystko to będzie spięte 4 wewnętrznymi lotami, aby uniknąć długich ponad 10h przejazdów trudnymi drogami. Poznamy bogatą historię Myanmar, zwiedzając liczne dawne królestwa. Ilość wątków historycznych, stylów architektonicznych, ogromne zróżnicowanie etniczne, a także bogactwo smaków kuchni birmańskiej składają się na unikatową Mozaikę Birmańską...

Wycieczki poprowadzą  znakomici piloci: Iwona Bartoszcze
i Joanna Wardęga

 

ATUTY WYJAZDU

*2,5 dnia w Baganie, pół dnia przeznaczone na osobistą eksplorację w tym wyjątkowym miejscu

*wypoczynek na przepięknych plażach Zatoki Bengalskiej

*poznanie kilku ludów zamieszkujących region jeziora Inle - plemiona Intha, Pa-Oh, Pa-dong (kobiety żyrafy)

*oglądanie różnego rodzaju rękodzieła w procesie tworzenia w lokalnych manufakturach

*nocleg w małej liczbie hoteli skraca czas na ciągłe pakowanie i rozpakowywanie się

*charyzmatyczni piloci: Anna Olej-Kobus autorka albumu "Birma. Złota łza", znana podróżniczka, dziennikarka, ceniony fotograf, Andrzej Muszyński (pisarz, autor traktującej o Birmie książki "Cyklon"), Iwona Bartoszcze, Justyna Kępka, Joanna Wardęga

 

 

 

Dzień 1 Warszawa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Birmy.

Dzień 2 Rangun

Przylot do Rangunu, największego miasta Birmy i zarazem niedawnej jej stolicy. Po drodze przystanek w Parku Kandawgyi, aby na powitanie nacieszyć oko widokiem podświetlonej Karaweik Hall, pozłacanej repliki barki królewskiej na tle jeziora. Zakwaterowanie. Nocleg w hotelu 3* w Rangunie

Dzień 3 Kyaikhtiyo

Przejazd do Bago (ok 2g.) zwiedzanie ogromnych posągów Buddy Kyaikpun, Shwe Tha Laung - najwyższej pagody Birmy, Shwe Maw Daw - najpiękniejszy posąg odpoczywającego Buddy oraz pałacu Króla Bayint Naung. Następnie przejazd do Kyaikhtiyo. Przyjazd do bazy w Kinpun i podjazd ciężarówką do sanktuarium na Złotej Skale (z bagażem podręcznym). Jest to trzecie najświętsze miejsce Birmy, które Państwo odwiedzą (po pagodzie Shwedagon i Mahamuni). Nocleg w hotelu w górach z widokiem na piękne krajobrazy poniżej.

Dzień 4 Rangun

Śniadanie w hotelu. Powrót do Rangunu (5h) i zwiedzanie dawnej stolicy kraju. Zobaczymy kolonialną architekturę, liczne stupy, tętniące życiem ulice. Udamy się do parku Maha Bandula otoczonego najważniejszymi budynkami w mieście. Zobaczymy m.in. ratusz, słynny hotel Strand oraz tutejsze pagody. Odpoczynek. Nocleg w hotelu.

Dzień 5 Rangun - Mandalaj – Sagaing – Amarapura–most U Bein

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Mandalaj, drugiego co do wielkości miasta Birmy i zarazem jego XIX-wiecznej stolicy. Zwiedzanie pałacu królewskiego oraz wizyta w pracowni, gdzie wyrabia się płatki złota służące jako wota. Przejazd (ok. 1g.) do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy kraju. Podziwiać będziemy wspaniały widok ze wzgórza, oraz zobaczymy pagodę Kaungmudaw. Zachód słońca będziemy podziwiać z mostu U Bein, najdłuższego (1,2 km) mostu tekowego na świecie. Nocleg w hotelu 3* w Mandalaj.

Dzień 6 Mandalaj - Mingun

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzamy pagodę Mahamuni, gdzie znajduje się najważniejszy posąg Buddy, podobno najlepiej przedstawiający jego prawdziwy wizerunek. Od wieków oklejany jest płatkami złota przez wiernych. W następnej kolejności udamy się do klasztoru Mahar Gandar Yone, gdzie zobaczymy jak ubrani w purpurowe szaty mnisi czekają z pokorą w kolejce na swój jedyny w ciągu dnia posiłek. Potem wizyta w świątyni Kuthodaw Paya, nazwaną największą książką na świecie, zawierającą 729 marmurowych tablic z inskrypcjami buddyjskimi - oraz w klasztorze Shwenandaw Kyaung z niesamowitymi płaskorzeźbami z drzewa tekowego. Po południu popłyniemy łodzią (ok. 45 min.) do pobliskiej wioski Mingun. Tam zobaczymy pagody: ,,śmietankową” Mya Thein Tan oraz niedokończoną Wielką Królewską Pagodę Pahtodawgyi, która w zamierzeniu miała być największą pagodą na świecie. Obok znajduje się największy na świecie wydający dźwięk dzwon Mingun. Zachód słońca będziemy podziwiać z łodzi. Nocleg w hotelu 3* w Mandalaj.

Dzień 7 Mandalaj-Bagan

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Baganu (ok. 4 g.), stolicy Pierwszego Imperium Birmańskiego, miasta, gdzie na obszarze 40 km2 znajduje się ponad 2200 budynków sakralnych. Po południu czas wolny do własnego zagospodarowania. Można odpoczywać zbierając siły przed bardzo intensywnym zwiedzaniem w następnych dniach lub udać się na indywidualne eksploracje zakątków tego niesamowitego miejsca. Można wypożyczyć rowery, rowery elektryczne, bryczkę czy zarezerwować lot balonem (następnego dnia o wschodzie słońca). Bagan jest również dobrym miejscem do zrobienia zakupów. Nocleg w hotelu 3* w Baganie.

Dzień 8 Bagan

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Baganu i podziwianie unikatowych cech tej perły architektury. Zobaczymy m. in Bramę Tharabar, świątynię Szwezigon, Wetgyi Inn Guabyaukgyi, Kyay Min Ga. Udamy się na targ Nyaung U, gdzie oprócz zakupu pamiątek, można spróbować pysznych lokalnych potraw. Po południu wizyta w świątyniach Lakananda, Manuha, Nan Paya, Myinkaba Gubyauk Gui, oraz w pracowni wyrobów z laki. Zachód słońca będziemy podziwiać z murów pagody Bulethi, z której rozciąga się piękny widok (**). Nocleg w hotelu 3* w Baganie.

Dzień 9 Bagan

Śniadanie w hotelu. Rano udamy się do jednej z ciekawych wiosek w okolicach Baganu (30 min), gdzie zagląda mało turystów. Powrót do miasta oraz dalsze zwiedzanie świątyń m.in. Thatbyin Nyu, Moha Bodhi, Shwe Gugyi, Gaw Daw Palin, Nat Htauk Kyaung, Sulamani, Dhammanyan Gyi oraz pięknej Anandy. Zachód słońca podziwiać będziemy ze świątyni Bupaya (**). Nocleg w hotelu 3*w Baganie.

Dzień 10 Bagan – Heho - Loikaw

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Heho. Przejazd 4-5 g. do Loikaw. Wizyta w wiosce plemienia Padaung (podgrupa Karenów). Zwiedzanie niesamowicie położonej pagody Taung Kwe oraz podziwianie rozciągającej się z niej panoramy o zachodzie słońca. Nocleg w hotelu 3* w Loikaw.

Dzień 11 Loikaw - Phaekhone- Sagar - Inle

Śniadanie w hotelu. Wizyta na lokalnym targu w Loikaw. Przejazd ok. 1,5 g. do wioski Phaekhone, gdzie lokalna ludność zajmuje się tkactwem. Następnie udajemy się w półtoragodzinny rejs do wioski Sagar. Podziwianie przyrody i obserwowanie życia toczącego się nad brzegami rzeki. Płyniemy dalej do jeziora Inle. Zobaczymy pływające ogrody ludu Intha, zbudowane z hiacyntów wodnych i mułu, przyczepione do podłoża za pomocą bambusowych pali oraz - przy odrobinie szczęścia - unikalny sposób wiosłowania jedną nogą przez rybaków. Po dotarciu do przystani, przejazd i nocleg w hotelu 3* w Nyaung Shwe.

Dzień 12 Jezioro Inle

Śniadanie w hotelu. Tego dnia będziemy zwiedzać zachodnie okolice jeziora poruszając się łodzią. Najpierw będziemy płynąć ok 1g. wąskim kanałem do wioski Indein, gdzie podczas spokojnych spacerów, odwiedzimy lokalną szkołę oraz zobaczymy ruiny pagody Shwe Indein. Odwiedzimy pracownię wyrobu z srebra oraz świątynie Nga-pe-chaung i PhaungDawOo. Powrót łodzią do Nyaung Shwe. Kolacja i nocleg w hotelu 3*.

Dzień 13 Ngapali

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Thandwe. Przejazd do Ngapali (1g.). Odpoczynek na jednych z najpiękniejszych plaży Oceanu Indyjskiego. Ponadto uczta dla podniebienia: soki, świeże ryby, owoce morza. Noclegi w hotelu 3* lub luksusowym hotelu 4* (za dopłatą 115usd/3dni) przy plaży w Ngapali.

Dzień 14/15 Ngapali

Wypoczynek nad oceanem:)

Dzień 16 Rangun

Śniadanie w hotelu. Rano plażowanie:). Po południu transfer na lotnisko i przelot do Rangunu. Przylot do Rangunu. Zakupy pamiątek na targu Bogyoke Aung San. Wieczorem zwiedzamy pagodę Szwedagon- najświętsze miejsce kraju, gdzie znajduje się wiele relikwii, w tym ponoć 8 włosów Buddy. To najlepsza pora do podziwiania blasku 9 ton złota i ok. 5000 diamentów znajdujących się na tej budowli. Nocleg w hotelu 3* w Rangunie.

Dzień 17 powrót

Rano wylot z Rangunu. Przylot do Polski

** W Baganie od 1.01.2018 roku nie można wchodzić na pagody

 

Opinie Klientów

Witam pięknie.... Przygoda birmańska była cudna!!!! Anka to mistrzostwo świata wśród pilotów i tak jakby moja bliżniacza mentalnie Siostra!!!! Trasa świetna, lokalni przewodnicy na najwyższym poziomie...Noclegi bez zarzutu...Jeden z autobusów na trasie niewygodny, ale spodziewaliśmy się dużo gorszych, tak więc nie było problemu...oprócz siniaków na ciele...ale już zniknęły.Jedzenie znakomite,rum Mandalay pyszny, samoloty lokalne bez zarzutu. Wypoczynek w Ngapali dodał nam skrzydeł na resztę polskiej zimy...warunki fantastyczne!!!!! Birma jako kraj , z jej ciepłymi, uśmiechnietymi mieszkańcami MUSI zachwycić kazdego! Grupa sprawiła się świetnie...myślę , ze Anka potwierdzi...Tak, że pięknie dziękujemy za ten wyjazd i...myślę ...polecimy się na przyszłość....Pozdrawiam. Ala

 

Trochę czasu minęło od powrotu, ale ta wyprawa ciągle we mnie "siedzi ".

Była magiczna - nie spodziewałam się aż takich wrażeń, choć były osoby, które zapowiadały, że Birma jest super. A jest więcej niż super. Może trafiliśmy dodatkowo w szczególnym okresie - pełni księżyca, która jest dla Birmańczyków - buddystów dniem szczególnym.

To co zobaczyliśmy pod Złotą Skałą przeszło najśmielsze wyobrażenia. Turystów wszędzie dużo, czasami nawet za dużo, co oznacza, że kraj ten pomimo licznych kontrowersji cieszy się dużym zainteresowaniem. Hotele, poza tym w Baganie- bez zarzutu, a hotel Amazing nad morzem w Ngapali - nieprawdopodobnie wspaniały. Przydałby się choć jeszcze jeden dzień dłużej.

Wyprawa jest intensywna, konieczne przejazdy z powodu korków niestety przedłużają się. Nie ma na to rady.

Przeloty wewnętrzne wspaniałe - szybko, wygodnie, miło.

Standard autobusów czasami mógłby być lepszy ale nie był zły. Obsługa - kierowcy, piloci miejscowi szczególnie w Baganie i Rangunie wspaniali i pomocni. Jedzenie zaskoczyło mnie pozytywnie, bo nie jestem typem turysty kulinarnego. Wspaniałe śniadanie w hotelu w Rangunie - byliśmy niepocieszeni, że z powodu wczesnych wylotów straciliśmy tam 2 śniadania na rzecz pakietów śniadaniowych. Kuchnia birmańska ta w restauracjach świetna, na bieżąco przygotowywane dania, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie menu. Ja głównie bazowałam na daniach wegetariańskich, choć ryby w Ngapali w restauracji Sea Queen wspaniałe, godne polecenia. Owoce i soki owocowe świeżo przyrządzane – wspaniałe.

Grupa nasza świetna, bardzo fajnie nam się podróżowało i spędzało czas - nawet na własnej, plażowej dyskotece w Ngapali.

Wszystko było zorganizowane świetnie, dopięte na ostatni guzik nad czym czuwała nasza pilotka - nieoceniona Iwonka Bartoszcze, której wiedza nieodmiennie wprawi każdego w zachwyt. Do tego wspaniałe zakupy cudownego rzemiosła.

Polecam lot balonem nad Baganem, choć cena raczej powalająca. Ale naprawdę warto - wrażenia nieprawdopodobne !!!

Barbara Kempińska-Nowicka

 

Zgłoszenie

Grupa: 10-15 osób + pilot

Koszt: 2900zł + 1470usd (2020r)

           2900zł + 1570usd (2021r)

Terminarz płatności:

 • Bilet lotniczy kupowany po zebraniu minimalnej ilości uczestników
 • Zaliczka 2000 zł
 • 900zł + 1470 (1570)usd płatne do 40 dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

 • opiekę pilota Torre

 • opiekę przewodników birmańskich anglojęzycznych

 • 4 przeloty wewnętrznych: Rangun-Mandalaj, Bagan-Hecho, Hecho-Ngapali, Ngapali-Rangun

 • przejazdy wg programu (transfery z/do lotniska, wynajęte busy z klimatyzacją, łódki, bryczki,prom )

 • 14 noclegów w pokojach 2os. w hotelach 3* ze śniadaniami (w Ngapali możliwość zamiany na hotel 4* za dopłatą 115USD/os za 3 noce)

 • koszta organizacyjne w Polsce i Birmie

 • zwiedzanie oraz wycieczki według programu

 • ubezpieczenie KL + NNW

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 13pln

Koszt nie obejmuje:

 • przelotu Warszawa– Rangun– Warszawa - przeciętnie ok. 2800-3600zł

 • wyżywienia (ok 15 usd dziennie)

 • biletów wstępu (55 usd)

 • wizy (50usd)

 • napiwków

 • wydatków własnych

Charakter wyprawy

Wyjazd ma charakter wyprawy objazdowej z 3 dniowym wypoczynkiem na złapanie oddechu podczas intensywnego podróżowania. Program został tak skonstruowany, aby poznać niesamowitą kulturę tego kraju, zobaczyć najpiękniejsze obiekty architektoniczne, posmakować egzotycznych potraw (np. kiszonej herbaty :) ) oraz przebywać blisko serdecznych ludzi z różnych grup etnicznych i niesamowitej indochińskiej przyrody. W programie wypoczynek na jednej z najpiękniejszych plaż Zatoki Bengalskiej.

Początek i koniec wyprawy

Rangun

Zakwaterowanie i wyżywienie

Noclegi w ładnych hotelach 3* z możliwością zamiany na ekskluzywny hotel 4* (za dopłatą 115 USD łącznie za 3 noce) w Ngapali podczas pobytu wypoczynkowego. Śniadania w cenie w hotelach 3*. Lunche i kolacje poza ceną. Koszt lunchu i kolacji łącznie ok 15 usd dziennie w ładnych, czystych restauracjach lub ok 30usd w hotelach. W wielu restauracjach mamy możliwość otrzymania rabatów grupowych.

Transport

Przejazdy wynajętymi klimatyzowanymi busami. Z racji skracania długich przejazdów po kiepskich drogach mamy 4 przeloty wewnętrzne (max. 1h15min lotu). Będziemy również płynąć łódką do Mingun (45min w jedną stronę), po jeziorze Inle, do wioski Indein (1h w jedną stronę). Dawną stolicę Inwa zwiedzamy w bryczkach. W Baganie można wypożyczyć rowery tradycyjne lub elektryczne, a także polecieć o wschodzie słońca balonem. 

Warunki klimatyczne

Birma leży głównie w strefie klimatu zwrotnikowego monsunowego. W kraju wyróżnia się porę suchą,która trwa od listopada do lutego i porę deszczową, która trwa od maja do października. Marzec i kwiecień odznaczają się wysokimi upałami. Kraj odwiedzamy w porze suchej, bo to najlepsza pora do zwiedzania tego regionu, pada mało i nie jest zbyt upalnie. Temperatura powietrza wtedy waha się od ok. 22C w nocy do ok. 33C za dnia. Na wyższych terenach będzie ok 5 stopni mniej.

Kwestie pieniężne

Walutą obowiązującą jest kiat (MMK). Na wymianę zabieramy dolary amerykańskie wydane po 2006 r., w nowych nominałach i prawie idealnym stanie. Poplamione, popisane czy pogniecione nie są na miejscu akceptowane. Najlepsze byłyby nowe i trzymane na płasko np. między kartami. Pieniądze można również wymieniać w hotelach. W niektórych dobrych restauracjach można płacić w dolarach. Jeśli chodzi o karty płatnicze, to bankomatów jest niewiele, jedynie w dużych miastach. Pobierane są wysokie opłaty. Płatności kartą raczej nie są przyjmowane, jedynie sporadycznie w dużych miastach.

Zasięg komórkowy i internetowy oraz napięcie

Roaming nie działa. W hotelach jest darmowy dostęp do wi-fi. W dużych miastach są również kafejki internetowe. Internet jest wolny. Napięcie 230V/50Hz. Gniazdka: standardy europejski i brytyjski. Często są przerwy w dostawach prądu. Hotele mają własne generatory uruchamiane zwykle wieczorem.

Strefa czasowa

5,5 H w zimie i 4,5h w lecie w stosunku do czasu polskiego

Wiza

Wiza do Mjanmy (Birmy) dla polskich obywateli jest wymagana. Koszt wizy jednokrotnego wjazdu ważnej 28 dni wynosi 50 USD. Można ubiegać się o wizę za pomocą formularza elektronicznego na stronie rządowej Mjanmy (Birmy). http://evisa.moip.gov.mm. Przejrzyste instrukcje wypełniania wniosku Państwu przesyłamy mailem. Okres czekania na wizę trwa 3 dni robocze. Wiza przychodzi w formie pdf na Państwa adres mailowy.

Informacje zdrowotne

Szczepienia profilaktyczne nie są wymagane. Zalecane są : tężec, żółtaczka typu A i B. Ryzyko zarażenia malarią niewielkie, gdyż występuje w niedostępnych miejscach głęboko w dżungli.
UWAGA: Wszelkie sprawy dotyczące szczepień i profilaktyki antymalarycznej należy skonsultować z lekarzem, podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny. Szczegółowych informacji można zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych  albo w Wojewódzkich Stacjach Sanepidu. Opieka medyczna ogólnie dostępna.

Obsługa

Towarzyszą Państwu polski pilot Torre oraz przewodnicy birmańscy. Podczas pobytu wypoczynkowego opiekę sprawuje polski pilot.

Przedstawicielstwo dyplomatyczne

Na terenie Mjanmy (Birmy) nie ma polskiej ambasady. Jej funkcje pełni Ambasada RP w Tajlandii (Unit 605-607, 6th Floor, Athenee Tower, Wireless Road, Lumpini, Pathumwan, Bangkok. 10330, Thailand  bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl)

Bezpieczeństwo

Kraj ogólnie bezpieczny dla turystów, choć w dużych miastach trzeba być bardziej ostrożnym, bo istnieje większe prawdopodobieństwo kradzieży. Nie należy podejmować tematów politycznych ani religijnych w dyskusjach z lokalną ludnością. Do świątyń wchodzimy boso z zakrytymi nogami i ramionami.

Wyposażenie – co zabrać ze sobą

 • Najlepiej miękka wytrzymała torba podróżna na kółkach + pokrowiec

 • mały plecak ok 20-30l.

 • Ksero paszportu oraz jeden skan wysłany na własnego maila

 • kosmetyki i środki higieniczne

 • ubrania: lekka odzież na upały, bluza lub polar na chłodniejsze wieczory, lekka kurtka/peleryna przeciwdeszczowa, cienkie przewiewne spodnie lub spódnica oraz lekka przewiewna bluzka z długim rękawem, spodnie trekkingowe, odzież do spania

 • stój kąpielowy/kąpielówki

 • buty: sandały wygodne, lekkie buty trekkingowe/ sportowe z antypoślizgową podeszwą, klapki pod prysznic

 • okulary przeciwsłoneczne oraz kapelusz/czapka/chustka chroniąca przed słońcem

 • saszetka na dokumenty i pieniądze

 • latarka i zapasowe baterie na wypadek przerw w dostawie prądu

 • siatka na buty, które trzeba zdjąć przed świątyniami (lepiej wziąć ze sobą)

 • aparat fotograficzny, dodatkowe baterie, karty, ładowarkę

 • chusteczki wilgotne

 • apteczka: środki odkażające i opatrunkowe, lekarstwa przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, lekarstwa przeciwbiegunkowe nifuroksazyd, stoperan) silny krem z filtrem i coś na poparzenia, repelent przeciw komarom (mugga),tabletki do ssania na gardło(klimatyzacja!), wapno i inne lekarstwa antyhistaminowe, antybiotyk, maść przeciwbólowa/przeciwzapalna, witaminy musujące, plastry, ew. aviomarin ,aspiryna przed długim lotem

 • drobne upominki dla dzieci np. maskotki,naklejki,długopisy (będziemy w szkole) monety polskie

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA: 
KL z assistance - 30 tys euro, 
NNW - 4 tys euro, 
bagaż podręczny - 400 euro, 
koszty ratownictwa - 5 tys. euro (podlimit kosztów leczenia). 
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Aby zabezpieczyć się przed nimi, należy zgłosić nam chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia – jego stawka to 5zł/dzień.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
1. koszt ubezpieczenia – 2,5% wartości imprezy –zwrot 80 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 7,5% wartości imprezy)
2. koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy –zwrot 100 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki, o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: czytaj...

Warunki ubezpieczenia kosztów rezygnacji obejmują paragraf 27 i następne

 

 

 

 

 

Witam pięknie.... Przygoda birmańska była cudna!!!! Anka to mistrzostwo świata wśród pilotów i tak jakby moja bliżniacza mentalnie Siostra!!!! Trasa świetna, lokalni przewodnicy na najwyższym poziomie...Noclegi bez zarzutu...Jeden z autobusów na trasie niewygodny, ale spodziewaliśmy się dużo gorszych, tak więc nie było problemu...oprócz siniaków na ciele...ale już zniknęły.Jedzenie znakomite,rum Mandalay pyszny, samoloty lokalne bez zarzutu. Wypoczynek w Ngapali dodał nam skrzydeł na resztę polskiej zimy...warunki fantastyczne!!!!! Birma jako kraj , z jej ciepłymi, uśmiechnietymi mieszkańcami MUSI zachwycić kazdego! Grupa sprawiła się świetnie...myślę , ze Anka potwierdzi...Tak, że pięknie dziękujemy za ten wyjazd i...myślę ...polecimy się na przyszłość....Pozdrawiam. Ala

 

Trochę czasu minęło od powrotu, ale ta wyprawa ciągle we mnie "siedzi ".

Była magiczna - nie spodziewałam się aż takich wrażeń, choć były osoby, które zapowiadały, że Birma jest super. A jest więcej niż super. Może trafiliśmy dodatkowo w szczególnym okresie - pełni księżyca, która jest dla Birmańczyków - buddystów dniem szczególnym.

To co zobaczyliśmy pod Złotą Skałą przeszło najśmielsze wyobrażenia. Turystów wszędzie dużo, czasami nawet za dużo, co oznacza, że kraj ten pomimo licznych kontrowersji cieszy się dużym zainteresowaniem. Hotele, poza tym w Baganie- bez zarzutu, a hotel Amazing nad morzem w Ngapali - nieprawdopodobnie wspaniały. Przydałby się choć jeszcze jeden dzień dłużej.

Wyprawa jest intensywna, konieczne przejazdy z powodu korków niestety przedłużają się. Nie ma na to rady.

Przeloty wewnętrzne wspaniałe - szybko, wygodnie, miło.

Standard autobusów czasami mógłby być lepszy ale nie był zły. Obsługa - kierowcy, piloci miejscowi szczególnie w Baganie i Rangunie wspaniali i pomocni. Jedzenie zaskoczyło mnie pozytywnie, bo nie jestem typem turysty kulinarnego. Wspaniałe śniadanie w hotelu w Rangunie - byliśmy niepocieszeni, że z powodu wczesnych wylotów straciliśmy tam 2 śniadania na rzecz pakietów śniadaniowych. Kuchnia birmańska ta w restauracjach świetna, na bieżąco przygotowywane dania, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie menu. Ja głównie bazowałam na daniach wegetariańskich, choć ryby w Ngapali w restauracji Sea Queen wspaniałe, godne polecenia. Owoce i soki owocowe świeżo przyrządzane – wspaniałe.

Grupa nasza świetna, bardzo fajnie nam się podróżowało i spędzało czas - nawet na własnej, plażowej dyskotece w Ngapali.

Wszystko było zorganizowane świetnie, dopięte na ostatni guzik nad czym czuwała nasza pilotka - nieoceniona Iwonka Bartoszcze, której wiedza nieodmiennie wprawi każdego w zachwyt. Do tego wspaniałe zakupy cudownego rzemiosła.

Polecam lot balonem nad Baganem, choć cena raczej powalająca. Ale naprawdę warto - wrażenia nieprawdopodobne !!!

Barbara Kempińska-Nowicka

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.