Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Sri Lanka: Zapachy Rajskiej Wyspy 2

Zapachy Rajskiej Wyspy 2

Termin(y):

 • 24.10-5.11.2021

Trasa:

Colombo, Sigiriya, Anuradhapura, Polonnaruwa, PN MInneriya, Kandy, Ella, Wellawale, PN Udawalawe, Unawatuna, Sinharaja, Galle, Colombo

Kod wyjazdu:

LKA1210402
(0)

Już Marco Polo chwalił Sri Lankę - ,,Sri Lanka jest niewątpliwie najpiękniejszą wyspą tej wielkości na świecie” - to jego opinia na temat Cejlonu, przywoływana po dziś dzień. Koncentracja egzotyki na tak małej powierzchni (1/5 Polski) jest niewiarygodna:

 • * kolor zielony jest bardziej zielony i w niezliczonych odcieniach, bo to tropiki
 • * kwiaty i owoce pachną mocniej, bo jest cieplej.
 • * potrawy dostarczają niesamowitych doznań smakowych, bo to królestwo przypraw
A ponadto, można tu zobaczyć dwa największe ssaki żyjące na Ziemi: słonia i wieloryba - nawet w ciągu jednego dnia. Ciekawie usytuowane zabytki liczące ponad 2000 lat, bo ,,co tu się nie działo;)”. A wszystko to w otoczeniu ciepłego Oceanu Indyjskiego z pięknymi plażami wokół....
Serdecznie zapraszamy :)

 

Już Marco Polo chwalił Sri Lankę - ,,Sri Lanka jest niewątpliwie najpiękniejszą wyspą tej wielkości na świecie” - to jego opinia na temat Cejlonu, przywoływana po dziś dzień. Koncentracja egzotyki na tak małej powierzchni (1/5 Polski) jest niewiarygodna:

 • kolor zielony jest bardziej zielony i w niezliczonych odcieniach, bo to tropiki
 • kwiaty i owoce pachną mocniej, bo jest cieplej.
 • potrawy dostarczają niesamowitych doznań smakowych, bo to królestwo przypraw.

A ponadto, można tu zobaczyć dwa największe ssaki żyjące na Ziemi: słonia i wieloryba - nawet w ciągu jednego dnia. Ciekawie usytuowane zabytki liczące ponad 2000 lat, bo ,,co tu się nie działo;)”.  A wszystko to w otoczeniu ciepłego Oceanu Indyjskiego z pięknymi plażami wokół....

Serdecznie zapraszamy :)

Atrakcje wyjazdu:

* 3 Parki Narodowe: Wilpattu, Minneriya oraz opcjonalnie Udawalawe

* Złoty Trójkąt Sri Lanki: Anuradhapura, Polonnaruwa, Kandy

* Lwia Skała Sigiriya

* nauka gotowania potraw lankijskich ( w tym różnych curry) pod okiem szefa kuchni z organicznych warzyw przez siebie zbieranych

* sierociniec słoni w Udawalawe

* możliwość obserwowania wielorybów i innych morskich zwierząt w Mirrisie

* trekking w nizinnym lesie deszczowym w rezerwacie Sinharaja

* pobyt all-inclusive pod koniec wyjazdu czyt. totalny relaks;)

 

Dzień 1 wylot

Spotkanie grupy na lotnisku w Warszawie. Wylot do Kolombo z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

Dzień 2 Sigiriya

Po przylocie jedziemy do miasteczka Sigiriya, gdzie odpoczniemy nad basenem po długiej podróży. Zameldujemy się w hotelu Fresco Water Villa 3* na 3 noce. Czas przejazdu do hotelu ok. 3-4 g.

Nocleg: Hotel Fresco Water Villa 3*

Posiłki: BD

Dzień 3 Anuradhapura

Po smacznym śniadaniu wyruszamy do Anuradhapury, historycznej stolicy syngaleskiego państwa, które istniało od III w. p.n.e. do XI w.n.e (UNESCO). Eksplorując ten wspaniały kompleks historyczny otoczony dżunglą, poznamy dużą cześć historii kraju. Anuradhapura to ważne centrum buddyzmu, gdzie do dziś rośnie szczep drzewa, pod którym Budda ponoć doznał oświecenia. Po lunchu pozwolimy wypocząć naszym umysłom, udając się na safari do najstarszego i największego parku narodowego Sri Lanki- Wilpattu (przejazd ok. 45 min). Będziemy mieli duże szanse zobaczyć lamparta, gdyż zamieszkuje ten park jedna z największych populacji tego drapieżnika na świecie. Powrót do hotelu Fresco Water Villa 3* na obiadokolację i zasłużony odpoczynek.

Nocleg: Hotel Fresco Water Villa 3*

Posiłki: BD

Dzień 4 Polonnaruwa

Rankiem po śniadaniu przejazd do Polonnaruwy (przejazd 1h), kolejnej historycznej perełki Sri Lanki (UNESCO). Stolica została ustanowiona przez najeźdźców z Indii w X wieku, ale dopiero po odzyskaniu i rozbudowaniu jej przez władców syngaleskich przeżywała swój rozkwit w XII w. To było bajkowe miasto - ogród, wtopione idealnie w krajobraz. Zwiedzamy pozostałości pałacu, zespołu świątyń tzw. ,,czworoboku świątynnego” oraz podziwiamy dobrze zachowane rzeźby i stupy buddyjskie. Po lunchu obcowanie z przyrodą na safari w Narodowym Parku Minneriya (przejazd ok. 30 min) zamieszkanym głównie przez dzikie słonie (ok. 250 osobników). Powrót do hotelu Fresco Water Villa 3* na obiadokolację i odpoczynek.

Nocleg: Hotel Fresco Water Villa 3*

Posiłki: BD

Dzień 5 Sigiriya

Zanim upalne słońce da o sobie znać, będziemy już zwiedzać pozostałości po starożytnym kompleksie zamkowym na słynnej Lwiej Skale Sigiriya, gdzie zobaczymy m.in. ogromne kamienne łapy lwa oraz wspaniale zachowane kolorowe freski kobiet w negliżu ;) Wyjście na sam szczyt Skały zostanie wynagrodzony widokami zapierającymi dech w piersi. Po krótkim odpoczynku wyruszymy do Kandy, ostatniej twierdzy syngaleskich królów oraz ostatniego punktu Złotego Trójkąta Sri Lanki. W samym mieście udamy się na przejażdżkę tętniącymi życiem ulicami miasta. Zobaczymy najważniejsze obiekty miasta. Zawitamy do Świątyni Zęba Buddy oraz z punktu widokowego będziemy podziwiać piękną panoramę całego miasta. Następnie udamy się do butiku Laksali, gdzie będzie możliwość podziwiania i zakupu oryginalnych wyrobów rzemieślniczych Lankijczyków. Obiadokolacja i nocleg w hotelu 4* Jetwing Kandy Gallery

Nocleg: Hotel 4* Jetwing Kandy

Posiłki: BD

Dzień 6 Nuwara Eliya, Peradeniya, Wellawaya

Po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Nuwara Eliya. Po drodze pospacerujemy po Królewskich Ogrodach Botanicznych w Peradeniya, gdzie będziemy podziwiać piękne egzotyczne rośliny. Ogrody te założone w XIV w. znane są ze wspaniałej kolekcji storczyków, aromatycznych ziół, przypraw, palm i wielu rzadko spotykanych gatunków roślin. Następnie jedziemy widokową trasą, wzdłuż której roztaczają się magiczne wzgórza plantacji herbacianych. Docieramy do Nuwara Eliya, znana jest również jako ,,Mała Anglia” jest jednym z najważniejszych miejsc uprawy herbaty w kraju. Wiele budynków zachowało cechy architektury okresu kolonialnego. Przed dotarciem do hotelu, zobaczymy Ravana Falls w Ella, jeden z pięknych wodospadów, którymi Sri Lanka w tym regionie się może poszczycić. Obiadokolacja i nocleg w pięknie położonej eco lodge Jetwing Kaduruketha 4* w Wellawaya.

Nocleg: Jetwing Kaduruketha 4*

Posiłki: BD

Dzień 7 Wellawaya

Po pysznym śniadaniu wyruszymy na spacer z samym szefem kuchni hotelu wśród poletek ryżowych, który opowie nam o rolnictwie na Sri Lance, m.in. uprawie różnych gatunków ryżu. Odwiedzimy ekologiczne gospodarstwo, gdzie będziemy zbierać organiczne warzywa i owoce, z których wspólnie przygotujemy lunch. Region ten słynie z rodzinnych gospodarstw, gdzie uprawia się warzywa i owoce w sposób tradycyjny. Nie ma lepszego miejsca, aby poznać kulinarne tradycje wyspy i sposoby przyrządzania pysznych dań. Po południu rozkoszować się będziemy pobytem w tak pięknym miejscu lub dla chętnych wyjazd do Parku Narodowego Udawalawe na safari (3h). Jeśli tylko pogoda pozwoli, pójdziemy na nocny spacer w poszukiwaniu małpek lori. Obiadokolacja i nocleg w pięknie położonej eco lodge Jetwing Kaduruketha 4* w Wellawaya.

Nocleg: Jetwing Kaduruketha 4*

Posiłki: BD

Dzień 8 Unawatuna

Po śniadaniu udajemy się na południe wyspy nad Ocean Indyjski ( przejazd ok. 2,5h). Po drodze odwiedzimy słonie w sierocińcu Udawalawe, jedno z niewielu miejsc, gdzie w sposób etyczny prowadzi się opiekę nad słoniami i przywraca je do naturalnego środowiska. Przyjazd do Unawatuny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu butikowym Coco Bay 4* .

Nocleg: Hotel Coco Bay 4*

Posiłki: BD

Dzień 9 Unawatuna

Czas na pierwszą część relaksu połączonego z opcjami aktywnego wypoczynku. Dla chętnych dalszych przygód istnieje możliwość wzięcia udziału (wcześnie rano) w rejsie w poszukiwaniu morskich zwierząt w okolicach Mirissy. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć płetwale błękitne, kaszaloty, delfiny, latające ryby, żółwie czy największe ryby na świecie rekiny wielorybie. W tym okresie przebiegają tutaj szlaki migracyjne wielorybów. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można je podziwiać tak blisko wybrzeża. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Coco Bay 4* .

Nocleg: Hotel Coco Bay 4*

Posiłki: BD

Dzień 10 Unawatuna

Tego dnia dla chętnych trekking (3h) po rezerwacie leśnym Sinharaja. Przejazd z hotelu ok 2,5h w jedną stronę. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie w tak dziewiczej formie zostały zachowane nizinnych lasy deszczowe. Znajduje się tu ponad 50% endemicznych gatunków ssaków, motyli, owadów, ptaków, gadów jak i rzadko spotykanych płazów Sri Lanki. Będzie nam towarzyszyć przewodnik – przyrodnik, który opowie nam co ,,w dżungli piszczy;)”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Coco Bay 4*.

Nocleg: Hotel Coco Bay 4*

Posiłki: BD

Dzień 11 Galle

Po śniadaniu jedziemy do Kalutary. Przejazd ok 2g. Po drodze wycieczka objazdowa po Galle, pięknym kolonialnym miasteczku, gdzie poznamy historię największego azjatyckiego fortu (UNESCO). Wzniesiony wpierw przez Portugalczyków, a następnie rozbudowany przez Holendrów w XVII w.,jest największym z zachowanych fortów wzniesionych przez Europejczyków w Azji. Zakwaterowanie w hotelu Mermaid Hotel and Club 4* - all inclusive.

Nocleg: Mermaid Hotel and Club 4*

Posiłki: all inclusive

Dzień 12

Relaks w hotelu Mermaid Hotel and Club 4* - all inclusive.

Nocleg: Mermaid Hotel and Club 4*

Posiłki: all inclusive

Dzień 13

Przejazd na lotnisko i wylot do Polski

Posiłki: B – śniadania, L-lunch, D-kolacja


Dla stęsknionych tropikalnego słońca, plaż, widoku pól herbacianych, wodospadów, smaku świeżego kokosa i curry, słowem egzotyki azjatyckiej,, Sri Lanka stworzyła precedensowy sposób korzystania z takich atrakcji w ramach tzw. ,,turystycznej bańki” minimalizując kontakt z lokalnymi mieszkańcami. Kraj postawił na bezpieczeństwo dla przyjeżdżających jak i dla Lankijczyków. Pobyty mogą być organizowane jedynie przez licencjonowanych tour operatorów, hotele podzielono na kategorie m.in. Level 1 ,,Safe and Secure” dostępne tylko dla obcokrajowców. Można korzystać z wielu atrakcji wpisanych na ,,bezpieczną listę”, która zawiera parki narodowe jak i miasta antyczne. Rząd lankijski wprowadził 2 testy PCR - przy prylocie i przed wylotem (koszt 40 usd jednego), aby wyeliminować ryzyko związane z pandemią. Koszt ten pokrywa regularne również testy PCR dla personelu w hotelach i obsłudze turystycznej. Przy obowiązkowym ubezpieczeniu 12 euro, koszt ewentualnej kwarantanny obcokrajowca jest pokrywany całkowicie z tego ubezpieczenia. Hotele są odpowiedzialne za logistykę przy przeprowadzaniu testów, w taki sposób, aby było to jak najmniej uciążliwe dla zwiedzających. Ryzyko pozytywnych wyników wydaje się być minimalne, jeśli test PCR przy wylocie z Polski dał wynik negatywny. Wyjazd wiąże się z pewnymi ograniczeniami, ale w zamian można liczyć na wysoki stopień bezpieczeństwa zdrowia oraz rozkoszowanie się największymi atrakcjami kraju bez tłumów wokół. Ponadto zaplanowaliśmy program uwzględniając w dużej mierze zakwaterowanie w ciekawych hotelach, które są zlokalizowane w pięknych okolicznościach przyrody. Wierzymy iż same w sobie będą elementem wyjątkowego doświadczania wyspy.

Zgłoszenie

Grupa: 8-15 osób

Koszt: 7600zł

Terminarz płatności:

 • zaliczka 3000zł
 • pozostała kwota - 40 dni przed wylotem

Świadczenia w cenie:

 • 3 noclegi w hotelu 3*HB, 2 noclegi w butikowej eco lodge HB,4 noclegi w hotelu 4* HB, 2 noclegi w hotelu 4* all inclusive
 • 11 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 lunch
 • transport klimatyzowanym minibusem do dyspozycji na całej trasie
 • opieka pilota polskojęzycznego
 • opieka przewodnika lankijskiego
 • 1 butelka wody 1l dziennie (najlepiej swój bidon, aby zmniejszyć produkcję plastiku)
 • transfery wymienione w programie
 • safari w Narodowym Parku Willpattu i Minneriya
 • wycieczka objazdowa po Kandy połączona ze zwiedzaniem Świątyni Zęba Buddy
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Świadczenia poza ceną:

 • międzynarodowy przelot Warszawa-Kolombo-Warszawa przeciętnie ok. 2900 zł
 • pozostałe wyżywienie: 9 x lunch
 • wiza 35 usd
 • bilety wstępu: ok 230 usd
 • napiwki
 • opłaty za filmowanie, fotografowanie
 • koszt 2 obligatoryjnych testów na covid19 (pierwszy po przylocie, drugi 5 dnia pobytu) 2x 40 usd
 • koszt obligatoryjnego lankijskiego ubezpieczenia ,,covidovego” 12 usd (ubezpieczenie do 50.000 usd pokrywające wszelkie wydatki związane z ewentualną kwarantanną)
 • atrakcje opcjonalne: rejs i obserwacja wielorybów 60 usd, trekking w rezerwacie leśnym Sinharaja 15 usd, safari w parku narodowym Udawalawe 35 usd

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.