PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Argentyna, Chile, Brazylia: Patagonia Explorer 2

Patagonia Explorer 2

Termin(y):

  • 26.01-10.02.2019

Trasa:

Buenos Aires, Ushuaia, PN Tierra del Fuego, kanał Beagle - rejs, Punta Arenas, PN Torres del Paine, El Calafate, PN Los Glaciares, Perito Moreno, El Chalten, trekking pod Cerro Torre, trekking Cerro Fitz Roy, Iguazu, Buenos Aires

Kod wyjazdu:

ACB
(0)

W programie wszystkie największe atrakcje Patagonii i okolic: Ziemia Ognista, rejs po Kanale Beagle, fiordy, lodowce Perito Moreno, Upsala i Spegazzini, trekingi pod Cerro Torre i Cerro Fitz Roy, Torres del Paine.

 

W programie wszystkie największe atrakcje Patagonii i okolicZiemia Ognista, rejs po Kanale Beagle, fiordy, lodowce Perito Moreno, Upsala i Spegazzini, trekingi pod Cerro Torre i Cerro Fitz Roy, Torres del Paine.

Dzień 1

Wylot z Warszawy.

Dzień 2 Buenos Aires

Zwiedzanie centrum pięknego Buenos Aires: plac Majowy wraz z przyległymi budynkami: Casa Rosada – siedziba prezydenta, katedra. Przejście ulicą handlową Florida oraz słynną Avenida de Mayo z architekturą, dzięki której Buenos zyskało miano drugiego Paryża. Widok na najszerszą ulicę świata – Av 9 de Julio, Obelisk oraz Kongres. Możliwość posmakowania kawy w najsłynniejszej kawiarni z połowy XIX wieku – Cafe Tortoni, gdzie miał zwyczaj bywać Witold Gombrowicz czy pierwsza gwiazda tanga – Carlos Gardel.
Dalsze zwiedzanie stolicy Argentyny. Zobaczymy jedną z najbardziej charakterystycznych miejsc w Buenos Aires, La Boca - dzielnicę portową słynąca z kolorowych domów oraz legendarnego stadionu i klubu piłkarskiego Boca Junior, w którym zaczynał swoją karierę Diego Maradona. Kiedyś dzielnica robotników portowych gdzie narodziło się tango. Obecnie modna część miasta, w której zamieszkują artyści. Dla chętnych wieczorny spacer po tym nigdy nie zasypiającym mieście. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 3 Ushuaia - rejs po kanale Beagle

Bardzo wczesny przelot na „koniec świata”, do Ushuaia – stolicy argentyńskiej Ziemi Ognistej, miasta położonego najdalej na południe na kuli ziemskiej.
Ushuaia nazywane jest miastem na końcu świata. Ziemia Ognista zaś jest wyspą, która kiedyś była kolonią karną. Jej odległość i dzikość miała uniemożliwić więźniom ucieczkę. Rejs po kanale Beagle, stanowiącym przejście między Oceanem Spokojnym a Atlantyckim. W towarzystwie uchatek patagońskich i kormoranów dopłynięcie do wysp zamieszkanych przez słonie morskie, pingwiny oraz do latarni Les Eclaireurs. Czuć już powiew bliskiej Antarktydy! Możliwość skosztowania wyjątkowego przysmaku Ushuaia – centolla (kraba królewskiego).

Dzień 4 Park Narodowy Ziemi Ognistej

Rano udamy się do jednego z najciekawszych przyrodniczo parków narodowych Ameryki Południowej - Parku Narodowego Tierra del Fuego. Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie możemy podziwiać formacje roślinne jakie niegdyś porastały Antarktydę, zanim jeszcze została przykryta przez grube warstwy lodu. Po południu fakultatywna (dla chętnych) wizyta w słynnym więzieniu, budowanym rękami skazańców, obecnie przekształconym na muzeum.

Dzień 5 Transfer do Chile

Rano wyruszymy z Ushuaia rejsowym autobusem w stronę granicy z Chile, całodzienny przejazd. Pojedziemy przez bezdroża Ziemi Ognistej, miejsca gdzie nadal można podziwiać dziewiczą przyrodę. Nocleg w Punta Arenas.

Dzień 6 Pingwiny magellańskie

Spacer po Punta Arenas, stolicy regionu Magallanes, miasta wielorybników i handlarzy owiec. Kiedyś był to jeden z najważniejszych portów chilijskich, gdzie statki przygotowywały się do trudnego opłynięcia przylądka Horn. Przejazd nad jezioro Seno Otway, które stanowi wodną bramę do fortu Bulnes i jedno z większych siedlisk pingwinów Magellana. Przejazd do Puerto Natales. Wieczorem możliwość skosztowana chilijskiego wina.

Dzień 7 Park Narodowy Torres del Paine

Wyjazd na całodzienne zwiedzanie Parku Narodowego Torres del Paine uważanego za jeden z najpiękniejszych parków narodowych obu Ameryk. Trekking w Parku Narodowym Torres del Paine pod słynne, pionowo wystające ponad ziemię granitowe iglice, stanowiące symbol Patagonii. Park został wpisany na listę UNESCO w 1978 roku, w internetowym głosowaniu okrzyknięty ósmym cudem świata.

Dzień 8 Dalsze zwiedzanie parku Torres del Paine.

Trekking do lodowca Grey, który podobnie jak lodowiec Perito Moreno jest częścią Lądolodu Patagońskiego, największego fragmentu lądolodu poza Grenlandią i Antarktydą. Zobaczymy Jezioro Pehoe a jeśli dopisze nam szczęście będziemy mieli okazję do spotkania z guanako. Wizyta w Jaskini Milodona, gdzie odkryto szczątki ogromnego leniwca sprzed tysięcy lat.

Dzień 9 Wyjazd w kierunku granicy argentyńskiej

Będzimy jechać fragmentem legendarnej Ruta 40 jednej z najsłynniejszych dróg na kontynencie południowoamerykańskim. Dojazd do Calafate, następnie przejazd pod lodowiec Perito Moreno (najbardziej spektakularny). Perito Moreno jest jednym z nielicznych, wciąż powiększających się lodowców świata. Stanowi trzecią co do wielkości rezerwę wody pitnej. Powrót do El Calafate.

Dzień 10 El Chalten – trekking Cerro Torre

Wyjazd do El Chalten, położonego w pięknej górskiej scenerii Andów patagońskich. Tego dnia udamy się na trekking w kierunku Lago Torre gdzie rozpoczyna się jeden z najpiękniejszych szlaków górskich wiodących na szczyty Cerro Torre (3128 m. n.p.m). Jeśli dopisze nam pogoda zobaczymy ostre iglice Cerro Torre uwiecznione w filmie Wernera Herzoga „Krzyk Kamienia”

Dzień 11 El Chalten – trekking Cerro Fitz Roy

Rano udamy się na jeden z najbardziej malowniczych szlaków górskich Patagonii drogą w kierunku Laguny de los Tres oraz do punktu widokowego u podnóża Cerro Fitz Roy (3359 m. n.p.m). Transfer do Calafate.

Dzień 12 Transfer do Puerto Iguazu

Przelot do stolicy Argentyny. Dalszy przelot do Puerto Iguazu. UWAGA! W zależności od układu lotów możliwy nocleg na transferze w Buenos i przelot na północ wcześnie rano dnia następnego.

Dzień 13 Wodospady Iguazu – strona argentyńska

Zwiedzanie wodospadów w Parku Narodowym Iguazu po stronie brazylijskiej, skąd rozciąga się piękny, panoramiczny widok na całość wodospadów. Spacer ścieżkami i pomostami, możliwość zbliżenia się do wodospadów leżących po stronie brazylijskiej: Floriano, Deodoro, Benjamin Constante. Dla chętnych fakultatywna wycieczka – popłynięcie łodzią motorową z widokiem na wodospady. Wieczorne wyjście do typowej brazylijskiej churrasqueria, gdzie na szpadach podawane są najlepsze kawałki grillowanej wołowiny

Dzień 14 Wodospady Iguazu – strona brazylijska

Z pampasów przeniesiemy się w soczystą zieleń lasów deszczowych, gdzie znajdują się światowej sławy wodospady Iguazu, położone na Rio Iguacu, rozdzielające granice państw Brazylii i Argentyny. Wodospady to około 270 kaskad rozciągniętych na długości ok. 2.5 km. Można je podziwiać od strony argentyńskiej z różnych poziomów i ze wszystkich stron, a nawet podpłynąć pod niektóre z nich. Przejście rozległym systemem pomostów, by w pełni zachwycać się tym cudem natury, a przy okazji obserwować ciekawą florę i faunę. Dojazd ekologiczną kolejką a potem dojście pomostami do najbardziej spektakularnego widoku – Garganta del Diablo, gdzie olbrzymie masy wody spadają z hukiem z bazaltowej półki tworząc coś w rodzaju kipiącej gardzieli. Eleonora Roosvelt gdy pierwszy raz zobaczyła wodospady Iguacu powiedziała „biedna Niagara”. Przelot do Buenos Aires.

Dzień 15 Wylot do Europy

Wylot do Europy.

Dzień 16 Przylot do Polski

Przylot do Warszawy 

Zgłoszenie

Grupa: 12-15 osób + przewodnik

Koszt:8800 zł + 1100 usd 

Terminarz płatności:

  • Zaliczka 3000 zł

  • Pozostała kwota w złotówkach do 40 dni przed wylotem

  • 1100 usd do 40 dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

• pilot polski

przejazdy wg programu w Argentynie, Chile i Brazylii (autobusy rejsowe, autobusy prywatne, statki, prom, taxi)

• 4 przeloty wewntrzne: Buenos Aires-Ushuaia, El Calafate-Buenos Aires, Buenos Aires-Iguazu, Iguazu-Buenos Aires

noclegi w pokojach 2-3os. w hotelach turystycznych (z zasady 2os, wyjątkowo 3os) ze śniadaniami

zwiedzanie według programu

ubezpieczenie KL + NNW

Koszt nie obejmuje:

przelotu Warszawa – Buenos Aires – Warszawa koszt ok 3600-4000

wyżywienia

biletów wstępu (ok. 140 usd)

Bilety lotnicze aranżujemy

Charakter wyjazdu

Wyjazd ma charakter wycieczki objazdowej, zorientowanej na obcowanie z naturą i pięknem krajobrazu. Podczas pobytu w Patagonii będziemy poruszać się wynajmowanymi busami, co daje komfort podróżowania i umożliwia szybkie pokonanie dużych odległości. Będziemy także korzystać ze środków komunikacji publicznej – wygodnych autobusów rejsowych (trasa Ushuaia – Punta Arenas) oraz z komunikacji miejskiej (taksówki, autobusy, metro- Buenos Aires,). – w drodze na lotniska. Podczas wycieczki będziemy mieli dwa rejsy statkami wycieczkowymi.
W trakcie wycieczki przewidziane są kilkugodzinne trekkingi po najpiękniejszych miejscach w Patagonii (El Chalten, Torres del Paine). Trekkingi oraz rejsy w najlepszy sposób umożliwią spotkanie z pięknem i potęgą natury w Patagonii.

Początek i koniec wyprawy

Buenos Aires

Klimat

Na półkuli południowej w styczniu jest lato. Mimo „odwrócenia” pór roku pogoda i temperatury w Patagonii są bardzo zmienne. Będziemy podróżowali w obszary górskie oraz w pobliżu lodowców, więc należy się spodziewać częstych zmian pogody. Możliwe są nagłe obniżenia temperatur wraz z intensywnymi opadami deszczu a nawet śniegu oraz silnym /bardzo silnym wiatrem (Ziemia Ognista, obszary górskie). Jednocześnie warto pamiętać o zabezpieczeniu przed silnym promieniowaniem słonecznym, które jest bardzo intensywne w czasie ładnej pogody.
W Buenos Aires średnie temperatury w ciągu dnia mogą wynieść 20-35°C. W Patagonii temperatury wahają się od 0-13°C stopni w nocy do około 12-25°C w ciągu dnia. Zaś w Foz de Iguacu można spodziewać się upałów powyżej 30°C.

Dokumenty, wizy

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy przy pobytach turystycznych do 90dni. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu.
Należy pamiętać, iż często będziemy przekraczali granice, co wiąże się z duża ilością pieczątek. Należy mieć przynajmniej trzy wolne strony w paszporcie.
Uwaga: Do Argentyny i Chile nie można wwozić produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Nie można przewozić mięsa, serów, owoców, warzyw. (Nie wwozimy więc kabanosów, konserw i kanapek). Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.

Zakwaterowanie

Będziemy nocowali w hotelach klasy turystycznej, zdarzą się noclegi o standardzie hotelów gwiazdkowych. Pokoje 2-3 osobowe, z osobnymi łazienkami. Jedynie w niektórych miejscach w Patagonii (na trekkingach) możliwe noclegi w schroniskach turystycznych. Wybierane hotele są dobrze zlokalizowane. Nie ma konieczności zabierania ze sobą śpiwora.

Wyżywienie

Śniadania są w cenie, serwowane w hotelach. Jedynie na trekkingach , jeśli nocleg w schronisku śniadanie będzie dodatkowo płatne. Obiady lub kolacje w lokalnych restauracjach. Argentyna i Chile nie należy do najtańszych krajów. Chcąc skorzystać z niewątpliwych uroków argentyńskiej kuchni jak wina czy wołowe steki należy przeznaczyć ok. 40 -50 USD na codzienne wyżywienie.

Obsługa

Turystom na całej trasie towarzyszy polski pilot, w niektórych miejscach będą nam towarzyszyć lokalni przewodnicy.

Szczepienia i zdrowie

Nie ma szczepień obowiązkowych. Zalecane: tężec, żółtaczka typu A i B, polio, błonica. Szczegółowe informacje można uzyskać w Poradni Chorób Tropikalnych albo w Punktach Szczepień Sanepid lub w Wojewódzkich Stacjach Sanepidu.
Wszelkie sprawy dotyczące zdrowia, szczepień należy skonsultować z lekarzem, podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny.

Pieniądze

Należy zabrać dolary amerykańskie, tylko te z „dużymi głowami”. Na miejscu będzie wymiana na argentyńskie i chilijskie peso (CLP). Na dzień 1 kwietnia 2016 przelicznik walut:
1 USD = 692 CLP
1000 CLP = 1,44 USD
1 USD = 14,7 ARG
10 ARG = 0,68 USD

Co warto zabrać

W większości miejsc noclegowych jest pościel i ręczniki. Należy jednak wziąć ze sobą mały szybkoschnący ręcznik. Śpiwór nie jest konieczny. Należy zabrać zarówno ubrania letnie, jak i zimowe, choć z naciskiem na zimowe. Warto także pamiętać o „zapasowej” odzieży oraz obuwiu na zmianę.
Kilka przydatnych drobiazgów: wygodne buty do wędrówki po górach (za kostkę), kijki trekkingowe (dla chętnych), wygodny mały plecak przydatny podczas trekkingów (najlepiej z pasem biodrowym), wygodne spodnie (nie jeansy ale szybkoschnące), przydatne są takie z odpinanymi nogawkami – 2 sztuki, T-shirty (kilka sztuk, mogą być bawełniane lub z tkaniny oddychającej), polar i bluza na długi rękaw (dobrze jest ubierać się „na cebulkę”), kurtka od wiatru i deszczu (z membraną), odzież termiczna (kalesony, bluzka na długi rękaw, ciepłe skarpety), czapka, rękawiczki, komin typu buff na szyję (w Patagonii bywa zimno i wietrznie), lekkie nakrycie głowy chroniące od słońca, Wygodne letnie ubranie przydatne podczas zwiedzania Buenos Aires , okulary przeciwsłoneczne, kremy z wysokim filtrem, latarka, turystyczny scyzoryk, aparat fotograficzny z zapasową baterią, lornetka, chusteczki nawilżane , poncho przeciwdeszczowe, butelka na wodę/manierka

Apteczka

Apteczka - poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem UV. Aviomarin – przydatny podczas rejsów do i z Urugwaju oraz w Ushuaia.

Gniazdka i wtyczki

W Argentynie i w Chile w większości miejsc gniazdka są takie jak w Polsce nie ma konieczności zabierania przejściówki.

Bezpieczeństwo

Argentyna Chile i Urugwaj – to bardzo bezpieczne kraje szczególnie na obszarach Patagonii, gdzie jest niewielkie zaludnienie. Wysokie zagrożenie przestępczością jest w Buenos Aires Odradza się samotne podróżowanie po zmroku, noszenie przy sobie gotówki i biżuterii. Zaleca się zachować zdrowy rozsądek, nie obnosić się z biżuterią, drogimi zegarkami, aparatami fotograficznymi.

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA: 
KL z assistance - 30 tys euro, 
NNW - 4 tys euro, 
bagaż podręczny - 400 euro, 
koszty ratownictwa - 5 tys. euro (podlimit kosztów leczenia). 
Ubezpieczenie nie obejmuje skutków chorób przewlekłych i nowotworowych. Aby zabezpieczyć się przed nimi, należy zgłosić nam chęć wykupienia dodatkowego ubezpieczenia – jego stawka to 5zł/dzień.

Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej:
1. koszt ubezpieczenia – 2,5% wartości imprezy –zwrot 80 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 7,5% wartości imprezy)
2. koszt ubezpieczenia - 2,8% wartości imprezy –zwrot 100 % poniesionych kosztów (ubezpieczenie rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych i nowotworowych: koszt ubezpieczenia 8,4% wartości imprezy)
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w terminie najpóźniej 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej lub wpłaty całości lub części zaliczki, o ile ma to miejsce później niż zawarcie umowy uczestnictwa. W przypadku gdy do rozpoczęcia imprezy turystycznej lub wylotu jest mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży można zawrzeć jedynie w dniu zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia: czytaj...

Warunki ubezpieczenia kosztów rezygnacji obejmują paragraf 27 i następne

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.