Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Meksyk: Buen Viaje! Chili, Tabasco i Mezcal :)

Buen Viaje! Chili, Tabasco i Mezcal :)

Termin(y):

 • 23.04-8.05.2022

Trasa:

Mexico City, Teotihuacan, Puebla, Tonantzintla, Oaxaca, Monte Alban, Teotitlan del Valle, El Tule, San Cristobal de las Casas, San Juan Chamula, San Lorenzo Zinacantan, Palenque, Uxmal, Izamal, Chichen Itza, Tulum, Cancun

Kod wyjazdu:

MEX1220423
(0)

Bardzo bogaty program wycieczki do Meksyku obejmujący wiele atrakcji: Teotihuacan, Guadalopue, indiańskie wioski San Juan, Zinacantan i Tonantzintla, majańskie miasta Palenque, Chichen Itza, Uxmal, Monte Alban, Tulum, kolonialne starówki Oaxaca, San Cristobal de las Casas, Puebli i Izamal, wycieczkę do granicy z Gwatemalą do Bonampak i Yaxchilan, etc...

Na cały czas wycieczki dla Państwa wygody mamy wynajęty prywatny bus i własnego prywatnego przewodnika do wszystkich miejsc archeologicznych. Nie jeździmy autobusami kursowymi.

Bardzo bogaty program wycieczki do Meksyku obejmujący wiele atrakcji: Teotihuacan, Guadalopue, indiańskie wioski San Juan, Zinacantan i Tonantzintla, majańskie miasta Palenque, Chichen Itza, Uxmal, Monte Alban, Tulum, kolonialne starówki Oaxaca, San Cristobal de las Casas, Puebli i Izamal, wycieczkę do granicy z Gwatemalą do Bonampak i Yaxchilan, etc...

Na cały czas wycieczki dla Państwa wygody mamy wynajęty prywatny bus i własnego prywatnego przewodnika do wszystkich miejsc archeologicznych. Nie jeździmy autobusami kursowymi.

Autorem programu jest Marta Podleśna-Nowak poznaj Martę...

Dzień 1 Przylot do Meksyku

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Wieczorny przylot, transfer do hotelu.

Dzień 2 Miasto Meksyk i pływające ogrody Xochimilco

Zwiedzanie olbrzymiej metropolii, jaką jest miasto Meksyk rozpoczniemy od Zocalo – głównego placu , przy którym kiedyś wznosiły się piramidy Tenochtitlanu - stolicy Imperium Azteków. Obecnie stoi tam najstarsza i największa budowla sakralna Ameryki Łacińskiej - Katedra Metropolitarna. Przejazd na południe miasta, do zielonej dzielnicy Xochimilco. Przez chwilę można poczuć się jak prawdziwy Meksykanin podczas rejsu gondolami. Po południu wizyta w Muzeum Antropologicznym*, cieszącym się olbrzymią sławą ze względu na mnogość zbiorów. Zobaczymy m.in. Kalendarz Azteków, oryginalne stele i maski Majów, jak również wielkie kamienne głowy Olmeków.

*obecnie, z powodu Covid muzea pozostają zamknięte (stan na dzień 24.02.2021). Sytuacja może ulec zmianie w kwietniu.

Dzień 3 Teotihuacan i Bazylika Matki Boskiej z Guadelupe

Przejazd do Teotihuacan** – imponującego prekolumbijskiego miasta, którego budowę rozpoczęto już ok. 200 lat przed narodzeniem Chrystusa. Zwiedzanie miasta a dla chętnych wejście na imponującą Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki obsydianu (świętego kamienia Azteków). Po południu zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe, najliczniej odwiedzanego Sanktuarium Maryjnego na świecie (12 mln pielgrzymów rocznie). Powrót do stolicy na nocleg.

** Planowane otwarcie Teotihuacan 24 lutego

Dzień 4 Puebla, mozaiki i indiańskie kościoły

Poranny przejazd w kierunku Puebla (ok. 3h). Zwiedzanie okolic miasta Puebla – kościoła w wiosce Tonantzintla, jednego z najwspanialszych przykładów łączenia sztuki kolonialnej z indiańską – tzw. churrigueryzm. Bogato w złocie zdobione ściany, ołtarz i sufit pokrywają gęsto twarze aniołków indiańskich, motywy kwiatów i świętych katolickich. W samej kopule kościoła jest 6 tysięcy płaskorzeźb! Przyjazd do Puebla, spacer po zabytkowym centrum tego kolorowego miasta. Możliwość spróbowania mole poblano (kurczaka w sosie czekoladowym z chili), specjalności kuchni meksykańskiej, wywodzącego się właśnie z Puebli.

Dzień 5 Monte Alban

Przejazd do Oaxaca (ok. 5h). Zwiedzanie ruin stołecznego miasta Zapoteków - Monte Alban zbudowanego na szczycie zniwelowanego wzgórza, na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Miasto założone przez Olmeków, potem zasiedlone przez Zapoteków i Misteków cieszy oko nie tylko wspaniałą lokalizacją i widokami ale też dobrze zachowanymi ruinami piramid wokół Placu Głównego czy reliefami w Pałacu Tancerzy.

Dzień 6 El Tule, fabryka mezcalu, Teotitlan del Valle

Ten dzień obfitować będzie w wydarzenia. Wycieczka do Teotitlan del Valle – uroczej wsi tkackiej, gdzie zakupić będzie można wspaniałe dywany, pledy czy sarapes – kolorowe poncza. Zobaczymy również El Tule – drzewo o największym obwodzie pnia w obu Amerykach (58 m). Wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódkę z agawy z zatopionym robakiem.

Dzień 7 Przejazd do San Cristobal de las Casas

Dzień przeznaczony na przejazd do San Cristobal de las Casas (ok 11 godzin jazdy). Wyjazd bardzo wczesnie rano Zależnie od chęci grupy i czasu możliwość przystanku w Chiapa del Corzo na rejs w kanionie Sumidero (wycieczka dodatkowo płatna, ok. 15 usd). Dojazd na nocleg do San Cristobal de las Casas.

Dzień 8 Chamula i Zinacantan – wioski Indian Tzotzil

Wycieczka do wioski San Juan Chamula zamieszkałej od setek lat przez Indian Majów z plemienia Tzotzil. Posługują się swoim językiem, większość z nich nie mówi po hiszpańsku. W kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela kultywują tradycje takie jak rozbijanie jajek, składanie ofiar zawiniętych w gazety czy poswięcenie w ofierze kogutów. Modlą się na podłodze pokrytej sianem i igliwiem przy świetle ze świec. Dla turysty wizyta w kościele robi niesamowite wrażenie, tak inne jest bowiem od naszych europejskich przyzwyczajeń. Przejazd do wioski San Lorenzo Zinacantan, słynącej z barwnych strojów mieszkańców. Kobiety mają motywy czerwono – purpurowych kwiatów, mężczyźni oryginalne kapelusze. Możliwość obejrzenia lokalnego kościoła, zakupu oryginalnych pamiątek i pysznej tortilli robionej na wklęsłej patelni comal, znanej już w czasach prekolumbijskich. Po południu czas wolny na zwiedzanie malowniczego San Cristobal de las Casas i zakupy na targu.

Dzień 9 Wodospady Agua Azu, Misol Ha, Palenque

Podróż z San Cristobal do Palenque. Po drodze postoje nad malowniczymi wodospadami Agua Azul i Misol Ha, możliwość orzeźwienia w zimnej wodzie. Po południu zwiedzanie Palenque – majańskich ruin wśród bujnej tropikalnej roślinności. To właśnie tutaj znajduje się Świątynia Inskrypcji z odkrytym 70 lat temu grobowcem Pakala Wielkiego, władcy zmarłego w 683 roku. Jest to pierwszy przykład piramidy majańskiej, której rolą nie były tylko funkcje ceremonialne ale również ochronne nad kryptą władcy.

Dzień 10 Wyprawa do ukrytych w lakandońskiej puszczy Bonampak i Yaxchilan

Lakandonowie to grupa etniczna zamieszkująca wzdłuż rzeki Usumacinta na pograniczu Meksyku i Gwatemali. Jest ich zaledwie około tysiąca. Na ich terenie położone są ruiny stanowiska archeologicznego Yaxchilan. Do tego niedostępnego majańskiego miasta można dostać się tylko łodzią. Bonampak zaś słynie z malowideł ściennych, których pozostałości można oglądać do dziś. Powrót na nocleg do Palenque.

Dzień 11 Stanowisko archeologiczne Uxmal, Izamal

Bardzo wczesny wyjazd w kierunku Półwyspu Jukatan - regionu suchego, równinnego, pokrytego roślinnością sawannową, gdzie na wapiennym podłożu zachodzą zjawiska krasowe. Półwysep był we władaniu Majów, stanowiąc centrum ich cywilizacji. Na jego terenie odnaleziono liczne piramidy. Jednym z najbardziej znanych miast tamtego okresu jest Uxmal – z licznymi budowlami w stylu Puuc, z charakterystycznymi piramidami o eliptycznej podstawie i rzeźbami masek Chaaca – boga deszczu. Po popołudniowym zwiedzaniu ruin przejazd na nocleg do Izamal.

Dzień 12 Chichen Itza, kąpiel w cenote

Poranna przejażdżka dorożkami po Izamal – urokliwym mieście, gdzie budynki pomalowano w kolorze żółtym. Jest tylko osiem jednokolorowych miast na świecie a to jedno z nich. Przejazd do ruin miasta Majów i Tolteków: Chichen Itza z charakterystyczną, słynną Piramidą Kukulkana (Pierzastego Węża), Świątynią Wojowników, Obserwatorium i boiskiem do gry w pelotę. Dalsza podróż z kierunku wybrzeża z postojem na kąpiel w cenote – studni krasowej. Wieczór spędzimy już na cudownej, piaszczystej plaży w Tulum.

Dzień 13 Wypoczynek pod palmami w Tulum

Zasłużony odpoczynek nad Morzem Karaibskim. Piaszczyste plaże, palmy i ciepła woda w morzu – tak wygląda raj!

Dzień 14 Tulum – piramidy nad Morzem Karaibskim, plażowanie

Spacer do jedynych majańskich ruin położonych nad morzem – Tulum, zbudowanych na klifowym wybrzeżu. Czas wolny na odpoczynek i regenerację sił w pięknej scenerii plaży i nadmorskich fal.

Dzień 15 Przejazd do Cancun, wylot do Polski

W zależności od układu lotów dalsze plażowanie i przejazd do Cancun na lot do Mexico City i dlaej do Europy.

Dzień 16 Powrót do kraju

Przylot do Polski.

Zgłoszenie

Grupa: 8-15 osób + pilot

Koszt: 7750 zł

Terminarz płatności:

 • Zaliczka 3000 zł
 • Pozostała kwota w złotówkach do 40 dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

 • pilot polski
 • przejazdy wg programu w Meksyku prywatnym busem z klimatyzacją, łodzie w Yaxchilan, dorożki w Izamal
 • obsługa meksykańskiego przewodnika-kierowcy na całej trasie wycieczki
 • noclegi w pokojach 2-3os. w dobrych hotelach turystycznych o lokalnym charakterze (z zasady 2os, wyjątkowo 3os)
 • zwiedzanie według programu
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • składki TFG i TFP

Koszt nie obejmuje:

 • przelotu Warszawa – miasto Meksyk - Cancun – Warszawa (ok. 2800zł )
 • wyżywienia (ok. 300 usd)
 • biletów wstępu (ok. 90 usd)
 • napiwków dla kierowcy i lokalnej obsługi (ok. 50 usd)
 • wycieczek fakultatywnych

Bilety lotnicze aranżujemy

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: biuro@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora: Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy: MEX1210423

Nazwa Imprezy: MEKSYK. Chili, Tabasco i Mezcal :)

W trakcie imprezy turystycznej należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, potencjalnym obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych. W trakcie imprezy mogą również wystąpić niezależne od Organizatora zmiany rygorów sanitarnych, do których konieczne będzie zaadaptowanie.

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2021/04/23 – 2021/05/08

Miejsca pobytu: Mexico City, Puebla, Oaxaca, San Cristobal de las Casas, Palenque, Izamal, Tulum,

Trasa: Mexico City, Teotihuacan, Puebla, Tonantzintla, Oaxaca, Monte Alban, Teotitlan del Valle, El Tule, San Cristobal de las Casas, San Juan Chamula, San Lorenzo Zinacantan, Palenque, Uxmal, Izamal, Chichen Itza, Tulum, Cancun

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 14

Środki transportu: wynajęty prywatny bus na całą trasę, łodzie w Xochimilco, dorożki w Izamal

Początek imprezy: lotnisko w Mexico City; koniec imprezy: lotnisko w Cancun

Informacje dotyczące przejazdów: Transport wynajętym busem z klimatyzacją. Drogi w Meksyku na trasie wycieczki są w dobrym stanie. Przejazdów jest dużo, warto wziąć dmuchany zagłówek i książkę na długie przejazdy. Poniżej szacowany czas na trasach:

 • Meksyk – Teotihuacan: 50 km (ok. 2h)
 • Meksyk – Puebla: 140 km (ok 3h)
 • Puebla – Oaxaca: 350 km (ok 5h)
 • Oaxaca – San Cristobal de las Casas: 600 km (ok 10-11h)
 • San Cristobal de Las Casas – Palenque: 220 km (ok 5h) (lub ok. 500Km (8h) przez Villahermosa
 • Palenque – ruiny Bonampak/ Yaxchilan: 165 km (ok 3h w jedną stronę)
 • Palenque – Uxmal 520 km (ok 8-9h)
 • Uxmal – Izamal: 150 km (ok. 2h)
 • Izamal – Chichen Itza: 120 km (ok. 2h)
 • Chichen Itza – cenote – Tulum: 150 km (ok 3h)
 • Tulum – Cancun: 130 km (ok 1,5h)

Obiekty zakwaterowania: Noclegi w hotelach klasy turystycznej, czasem 3*, dobrze zlokalizowanych z punktu realizacji programu. Pokoje 2- osobowe z łazienkami. W Tulum noclegi w bungalowach (małych domkach) usytuowanych przy piaszczystej plaży, mogą być ze wspólną łazienką. Dopłata do pokoju 1os - 1200zł.

Posiłki w cenie: wszystkie posiłki poza ceną. De facto w większości hoteli sniadanie jest jednak w cenie noclegu.

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Przylot do Meksyku

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Wieczorny przylot, transfer do hotelu.

Dzień 2 Miasto Meksyk i pływające ogrody Xochimilco

Zwiedzanie olbrzymiej metropolii, jaką jest miasto Meksyk rozpoczniemy od Zocalo – głównego placu , przy którym kiedyś wznosiły się piramidy Tenochtitlanu - stolicy Imperium Azteków. Obecnie stoi tam najstarsza i największa budowla sakralna Ameryki Łacińskiej - Katedra Metropolitarna. Przejazd na południe miasta, do zielonej dzielnicy Xochimilco. Przez chwilę można poczuć się jak prawdziwy Meksykanin podczas rejsu gondolami. Po południu wizyta w Muzeum Antropologicznym*, cieszącym się olbrzymią sławą ze względu na mnogość zbiorów. Zobaczymy m.in. Kalendarz Azteków, oryginalne stele i maski Majów, jak również wielkie kamienne głowy Olmeków.

*obecnie, z powodu Covid muzea pozostają zamknięte. Sytuacja może ulec zmianie w kwietniu.

Dzień 3 Teotihuacan i Bazylika Matki Boskiej z Guadelupe

Przejazd do Teotihuacan** – imponującego prekolumbijskiego miasta, którego budowę rozpoczęto już ok. 200 lat przed narodzeniem Chrystusa. Zwiedzanie obiektu a dla chętnych wejście na imponującą Piramidę Słońca. Wizyta w warsztacie obróbki obsydianu (świętego kamienia Azteków). Po południu zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupe, najliczniej odwiedzanego Sanktuarium Maryjnego na świecie (12 mln pielgrzymów rocznie). Powrót do stolicy na nocleg.

** Planowane otwarcie ruin 24 lutego

Dzień 4 Puebla, mozaiki i indiańskie kościoły

Poranny przejazd w kierunku Puebla (ok. 3h). Zwiedzanie okolic miasta Puebla – kościoła w wiosce Tonantzintla, jednego z najwspanialszych przykładów łączenia sztuki kolonialnej z indiańską – tzw. churrigueryzm. Bogato w złocie zdobione ściany, ołtarz i sufit pokrywają gęsto twarze aniołków indiańskich, motywy kwiatów i świętych katolickich. W samej kopule kościoła jest 6 tysięcy płaskorzeź! Przyjazd do Puebla, spacer po zabytkowym centrum tego kolorowego miasta. Możliwość spróbowania mole poblano (kurczaka w sosie czekoladowym z chili), specjalności kuchni meksykańskiej, wywodzącego się właśnie stąd.

Dzień 5 Monte Alban

Przejazd do Oaxaca (ok. 5h). Zwiedzanie ruin miasta Monte Alban zbudowanego na szczycie zniwelowanego wzgórza, na wysokości ok. 2000 m n.p.m. Miasto założone przez Olmeków, potem zasiedlone przez Zapoteków i Misteków cieszy oko nie tylko wspaniałą lokalizacją i widokami ale też dobrze zachowanymi ruinami piramid wokół Placu Głównego czy reliefami w Pałacu Tancerzy.

Dzień 6 El Tule, fabryka mezcalu, Teotitlan del Valle

Ten dzień obfitować będzie w wydarzenia. Wycieczka do Teotitlan del Valle – uroczej wsi tkackiej, gdzie zakupić będzie można wspaniałe dywany, pledy czy sarapes – kolorowe poncza. Zobaczymy również El Tule – drzewo o największym obwodzie pnia w obu Amerykach (58 m). Wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódkę z agawy z zatopionym robakiem.

Dzień 7 Przejazd do San Cristobal de las Casas

Dzień przeznaczony na przejazd do San Cristobal de las Casas (ok 11 godzin jazdy). Wyjazd bardzo wczesnie rano Zależnie od chęci grupy i czasu możliwość przystanku w Chiapa del Corzo na rejs w kanionie Sumidero (wycieczka dodatkowo płatna, ok. 15 usd). Dojazd na nocleg do San Cristobal de las Casas.

Dzień 8 Chamula i Zinacantan – wioski Indian Tzotzil

Wycieczka do wioski San Juan Chamula zamieszkałej od setek lat przez Indian Majów z plemienia Tzotzil. Posługują się swoim językiem, większość z nich nie mówi po hiszpańsku. W kościele pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela kultywują tradycje takie jak rozbijanie jajek, składanie ofiar zawiniętych w gazety czy poswięcenie w ofierze kogutów. Modlą się na podłodze pokrytej sianem i igliwiem przy świetle ze świec. Dla turysty wizyta w kościele robi niesamowite wrażenie, tak inne jest bowiem od naszych europejskich przyzwyczajeń. Przejazd do wioski San Lorenzo Zinacantan, słynącej z barwnych strojów mieszkańców. Kobiety mają motywy czerwono – purpurowych kwiatów, mężczyźni oryginalne kapelusze. Możliwość obejrzenia lokalnego kościoła, zakupu oryginalnych pamiątek i pysznej tortilli robionej na wklęsłej patelni comal, znanej już w czasach prekolumbijskich. Po południu czas wolny na zwiedzanie malowniczego San Cristobal de las Casas i zakupy na targu.

Dzień 9 Wodospady Agua Azu, Misol Ha, Palenque

Podróż z San Cristobal do Palenque. Po drodze postoje nad malowniczymi wodospadami Agua Azul i Misol Ha, możliwość orzeźwienia w zimnej wodzie. Po południu zwiedzanie Palenque – majańskich ruin wśród bujnej tropikalnej roślinności. To właśnie tutaj znajduje się Świątynia Inskrypcji z odkrytym 70 lat temu grobowcem Pakala Wielkiego, władcy zmarłego w 683 roku. Jest to pierwszy przykład piramidy majańskiej, której rolą nie były tylko funkcje ceremonialne ale również ochronne nad kryptą władcy.

Dzień 10 Wyprawa do ukrytych w lakandońskiej puszczy Bonampak i Yaxchilan

Lakandonowie to grupa etniczna zamieszkująca wzdłuż rzeki Usumacinta na pograniczu Meksyku i Gwatemali. Jest ich zaledwie około tysiąca. Na ich terenie położone są ruiny stanowiska archeologicznego Yaxchilan. Do tego niedostępnego majańskiego miasta można dostać się tylko łodzią. Bonampak zaś słynie z malowideł ściennych, których pozostałości można oglądać do dziś. Powrót na nocleg do Palenque.

Dzień 11 Stanowisko archeologiczne Uxmal, Izamal

Bardzo wczesny wyjazd w kierunku Półwyspu Jukatan - regionu suchego, równinnego, pokrytego roślinnością sawannową, gdzie na wapiennym podłożu zachodzą zjawiska krasowe. Półwysep był we władaniu Majów, stanowiąc centrum ich cywilizacji. Na jego terenie odnaleziono liczne piramidy. Jednym z najbardziej znanych miast tamtego okresu jest Uxmal – z licznymi budowlami w stylu Puuc, z charakterystycznymi piramidami o eliptycznej podstawie i rzeźbami masek Chaaca – boga deszczu. Po popołudniowym zwiedzaniu ruin przejazd na nocleg do Izamal.

Dzień 12 Chichen Itza, kąpiel w cenote

Poranna przejażdżka dorożkami po Izamal – urokliwym mieście, gdzie budynki pomalowano w kolorze żółtym. Jest tylko osiem jednokolorowych miast na świecie a to jedno z nich. Przejazd do ruin Majów i Tolteków: Chichen Itza z charakterystyczną, słynną Piramidą Kukulkana (Pierzastego Węża), Świątynią Wojowników, Obserwatorium i boiskiem do gry w pelotę. Dalsza podróż z kierunku wybrzeża z postojem na kąpiel w cenote – studni krasowej. Wieczór spędzimy już na cudownej, piaszczystej plaży w Tulum.

Dzień 13 Wypoczynek pod palmami w Tulum

Zasłużony odpoczynek nad Morzem Karaibskim. Piaszczyste plaże, palmy i ciepła woda w morzu – tak wygląda raj!

Dzień 14 Tulum – piramidy nad Morzem Karaibskim, plażowanie

Spacer do jedynych majańskich ruin położonych nad morzem – Tulum, zbudowanych na klifowym wybrzeżu. Czas wolny na odpoczynek i regenerację sił w pięknej scenerii plaży i nadmorskich fal.

Dzień 15 Przejazd do Cancun, wylot do Polski

W zależności od układu lotów dalsze plażowanie i przejazd do Cancun na lot do Mexico City i dlaej do Europy.

Dzień 16 Powrót do kraju

Przylot do Polski.

Przybliżona liczebność grupy: 7-15 osób

Wymagania językowe uczestników: poprawne i kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach.

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak podano w tekście głównym umowy

Terminy płatności: jak podano w tekście głównym umowy.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP w dniu wpłaty.. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem: www.nbp.pl

W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu.

Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

 • Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
 • Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
 • Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594
 • kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX , BNP Paribas Bank Polska SA

Świadczenia zawarte w cenie:

 • pilot polski
 • przejazdy wg programu w Meksyku prywatnym busem z klimatyzacją, łodzie w Yaxchilan, dorożki w Izamal
 • noclegi w pokojach 2-3os. w miłych hotelach turystycznych o lokalnym charakterze (z zasady 2os, wyjątkowo 3os); niektóre hotele oferują
 • zwiedzanie według programu
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • składki TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelott Warszawa – miasto Meksyk - Cancun – Warszawa (ok. 2800zł )
 • wyżywienie (ok. 300 usd)
 • bilety wstępu (ok. 90 usd)
 • napiwki dla kierowcy i lokalnej obsługi (ok. 50 usd)
 • wycieczki opcjonalne

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy – przelewem agentowi lotniczemu
 • wyżywienie poza ceną, bilety wstępu – gotówka na miejscu
 • aktywności opcjonalne – gotówką na miejscu
 • napiwki – gotówka na miejscu

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 7

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: 4900zł.

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Meksyku

Informacje o przepisach wizowych: Wiza nie jest wymagana.

Informacje o przepisach sanitarnych:  Nie ma szczepień obowiązkowych.Zalecane: denga, żółtaczka typu A i B, dur brzuszny. Zalecamy picie wody tylko butelkowanej.

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Nie jest wymagana szczególna sprawność fizyczna. Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

5. Informacje dodatkowe

Charakter wyjazdu

Wyjazd ma charakter wycieczki objazdowej. Podczas objazdu Meksyku przemieszczamy się wynajętym busem, co daje komfort podróżowania. Drogi są w dobrym stanie, na niektórych odcinkach są to drogi górzyste więc czas przejazdu się wydłuża.

Klimat

Od stycznia do połowy kwietnia trwa lato. Od maja do czerwca zaczyna się pora deszczowa, zaś czerwiec – wrzesień/październik to okres huraganów. Najlepsza pora na zwiedzanie rozpoczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia. Jest to przeważnie czas z dużą ilością słońca, chociaż mogą zdarzyć się opady. Na terenach wyżej położonych jak miasto Meksyk (2250 m n.p.m) średnia temperatura w listopadzie w ciągu dnia 17-20°C, nocą spada do 5-8°C. Na Półwyspie Jukatan (druga część wyprawy) średnia dla listopada wynosi 30-33°C nocą ok. 20°C.

Dokumenty, wizy

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku posiadania wizy przy pobytach turystycznych do 180 dni. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu.

Ubiór

Wersja na upały: krótkie spodenki, T-shirty, sandały (wygodne), czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne, klapki pod prysznic i na plażę, kostium kąpielowy/ kąpielówki. Do Tulum można wziąć lekkie sukienki (kobiety). Bawełniana koszula lub cienka bluza z długim rękawem do okrycia przed chłodem porannym i w autobusie.

Wersja na miasto Meksyk, Puebla i przejazdy klimatyzowanym autobusem: polar lub ciepła bluza, długie spodnie (najlepiej bawełniane lub szybkoschnące); t-shirty, cienka kurtka p/deszczowa. Zakryte buty z podeszwą sportową (mogą być adidasy), chustka na szyję.

Wyposażenie

We wszystkich hotelach jest pościel i ręczniki. W części hoteli na wyposażeniu w łazienkach jest małe mydło/ żel pod prysznic i szampon. Nie ma potrzeby zabierania dużej ilości kosmetyków, te które są niezbędne najlepiej zabrać w małych opakowaniach.

Obsługa

Turystom na całej trasie towarzyszy polski pilot i meksykański kierowca, który ma licencję przewodnika lokalnego.

Wyżywienie

W cenie śniadania w hotelach w Meksyku, Puebli, San Cristobal, Palenque i Izamal. Brak śniadań w Oaxaca i Tulum. Grupa będzie miała czas na codzienną obiadokolację. Podczas przejazdów będą także przystanki na lunche lub coś typu szybka przekąska. Możliwe jest wyżywienie w restauracjach meksykańskich, ale będzie również okazja do spróbowania tacos czy szybkich przekąsek na targu. Kwota niezbędna na wyżywienie to ok. 20 usd/ dzień, dodatkowo należy zabezpieczyć środki na wodę, alkohol.

Tulum, nad Morzem Karaibskim jest drogim miejscem, dostępne jest wyżywienie w miejscu zakwaterowania: śniadania 10 usd, posiłki główne 15-30 usd. Odpowiednio droższe będą też napoje i alkohol.

Bezpieczeństwo

Meksyk obecnie nie należy do bezpiecznych krajów, dlatego prosimy o zalecanie się do bieżących uwag pilota. W mieście Meksyk nie będzie można samodzielnie wychodzić poza teren hotelu. Natomiast w innych miastach już tak. Odradza się podróżowanie nocą (czego nie robimy) mało uczęszczanymi drogami, samotnego podróżowania po zmroku, noszenia przy sobie gotówki i biżuterii. Zaleca się zachować zdrowy rozsądek, nie obnosić się z biżuterią, drogimi zegarkami, aparatami fotograficznymi, nosić pieniądze i paszport w ukrytych schowkach, pod ubraniami lub pozostawiać je w sejfach hotelowych (zalecane).

Pieniądze

Należy zabrać dolary amerykańskie, tylko te z „dużymi głowami”, z nowych serii. Ważne by nie były zniszczone, naderwane czy sklejone. Warto mieć ze sobą małe nominały (np. 10, 20 -dolarówki) na potrzeby własne. Na dzień 1 maja 2019 przelicznik walut:
10 MXN (meksykańskie peso) = 0,52 USD // 1 USD = 19 MXN

10 MXN = 2 PLN (polski złoty)

Co warto zabrać

Ciepłą odzież, lekką odzież, lekkie nakrycie głowy chroniące od słońca, okulary przeciwsłoneczne, kremy z wysokim filtrem, aparat fotograficzny z zapasową baterią, chusteczki nawilżane, przejściówki do wtyczek, apteczka, poncho przeciwdeszczowe.

Apteczka

Apteczka - poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólową i przeciwzapalną, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem UV. Aviomarin – przydatny dla osób z chorobą lokomocyjną.

Gniazdka i wtyczki

W Meksyku obowiązują wtyczki typu A – amerykańskie, para bolców płaskich lub typ B – podobny to typu A, dodatkowo z bolcem uziemienia.

 

 

 

 

 

 

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.