Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Indie: Maharadżowie

Maharadżowie

Termin(y):

 • 12-23.02.2021

Trasa:

Delhi, Bhangarh, Jaipur, Mandawa, pustynia Thar, puszkar, Udaipur, PN Ranthambore, Fatehpur Sikri, Agra, Delhi

Kod wyjazdu:

IND1210212
(0)

„ Oto Indie! Kraj marzeń i romantycznych wzruszeń, bajecznego bogactwa i niewiarygodnej nędzy, wspaniałości i bladych promyków nadziei, pałaców i lepianek, karłów i gigantów, kobr i słoni, kraj stu narodów i stu języków, tysiąca religii i dwóch milionów bogów, jedyny kraj, który wszyscy pragną ujrzeć, a raz ujrzawszy, choćby tylko przelotnie, nie zechcą oddać ujrzanego obrazu za wszystkie widoki świata razem wzięte.”

Mark Twain

 

Cel naszej wycieczki do Indii- Radżastan to  największy stan Indii. To  kraina fortów obronnych, budowli wykutych w skałach, pustynnych krajobrazów i bajkowych siedzib maharadżów. Raj dla fotografów.

Podczas naszej wycieczki odwiedzimy piękne hinduskie świątynie i  pałace, przemierzać będziemy na grzbiecie wielbłądów piaski pustyni, zrobimy zakupy na orientalnych targach oraz skosztujemy pysznych indyjskich potraw. Urzekną nas różowe mury Jaipuru, majestatyczna twierdza Amber i najbardziej romantyczne miasto Indii – Udajpur. Spędzimy noc pod gwiazdami na pustyni Thar. O wschodzie słońca podziwiać będziemy w Agrze architektoniczny cud świata Tadż Mahal. W Parku Narodowym Ranthambore będziemy polować z aparatem fotograficznym na tygrysy. Odwiedzimy także niezwykle klimatyczny Puszkar oraz tętniące życiem Delhi - miasto prawdziwych kontrastów, gdzie wielowiekowa tradycja nieustannie splata się z nowoczesnością.

 

Dzień 1 Delhi

Spotkanie na lotnisku. Poznanie grupy i pilota. Przelot do Delhi. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 2 Delhi

Po śniadaniu zwiedzimy Czerwony Fort – symbol potęgi władców mogolskich, grobowiec cesarza Humajuna oraz największy w Indiach Meczet Piątkowy z minaretu którego podziwiać będziemy panoramę miasta.  Pod wieczór odwiedzimy Nowe Delhi – część miasta wybudowaną przez Anglików (India Gate, Pałac Prezydencki, Connought Place). Wieczorem zjemy kolację w jednej z położonych na dachu restauracji z widokiem na Pahar Ganj. Nocleg w Delhi.

Dzień 3 Delhi -Dżajpur

Rankiem po śniadaniu wyjazd do stolicy Radżasthanu- Dżajpuru (ok. 8h). Po drodze udamy się do ciekawej wioski (bez prądu, bez wymiany pieniężnej, bez komunikacji), aby poznać jej serdecznych mieszkańców, poznać ich życie, zjeść z nimi lunch. W pobliżu Dżajpuru jeśli czas pozwoli udamy się do słynnej Świątyni Małp (Galta Ji) z XVIII w. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4 Dżajpur

Po śniadaniu udamy się do twierdzy Amber. Zobaczymy także Pałac na Wodzie (Jal Mahal), Pałac Wiatrów czyli pałac dam haremowych (Hawa Mahal) –, siedzibę maharadży - Pałac Księżycowy (Ćandra Mahal)  i stare obserwatorium astronomiczne (Jantar Mantar). Wieczorem wybierzemy się do położonego na wzgórzu Tygrysiego Fortu, skąd podziwiać będziemy wieczorną panoramę Różowego Miasta. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 5 Mandawa

Przejazd z Dżajpuru do Mandawy (ok. 5h), klimatycznego miasteczka z XVIII w. zwanego największą galerią sztuki Radżastanu ze względu na niezliczone freski i dekoracje pięknych haveli czyli domów kupieckich. Tu krzyżowały się szlaki handlarzy złota, jedwabiu i opium. Po zakwaterowaniu udamy się na eksplorację tego ciekawego miejsca oraz poznamy tajniki dawnej sztuki kupieckiej. Nocleg w Mandawie.

Dzień 6 Puszkar i pustynia Thar

Po śniadaniu przejazd (ok. 4-5h) do położonego na skraju pustyni Thar miasta Puszkar słynnego w całych Indiach z corocznego targu wielbłądów. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na spacer wokół świętego jeziora, które wg. hinduskich wierzeń powstało z upuszczonego na ziemię kwiatu lotosu. Odwiedzimy też świątynię Brahmy. Po południu wyjazd na pustynię Thar, gdzie czeka nas safari na wielbłądach w otoczeniu pustynnych krajobrazów. Wieczorem pokaz regionalnych tańców. Powrót i nocleg w hotelu w Puszkarze.*)

Dzień 7 Puszkar-Udajpur

Rano udamy się na wielbłądach na pustynię, aby podziwiać wschód słońca. Po powrocie zjemy śniadanie i wyruszymy do Udajpuru. Po drodze odwiedzimy starą świątynię Saas Bahu, a w samym już Udajpurze, jeśli czas pozwoli ogrody Saheliyo Ki Bari. Nocleg w Udajpurze.

Dzień 8 Udajpur

Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie najbardziej romantycznego miasta Indii położonego nad jeziorem Pichola. Miłośnicy Jamesa Bonda kojarzą je zapewne z filmu „Ośmiorniczka” do którego kręcono tu część scen. Zobaczymy m.in City Palace, świątynię Jagadish, muzeum starych samochodów, a o zachodzie słońca Monsoon Garh Palace oraz targ na starym mieście. Nocleg w Udajpurze.

Dzień 9  Udajpur Ranthambore

Wyjazd rankiem do Ranthambore (ok 8h), jednego z największych parków narodowych w północnych Indiach. Kiedyś były to tereny i myśliwskie maharadżów, o czym się przekonamy widząc liczne pozostałości po kryjówkach myśliwych Przed wieczorem safari w Parku Narodowym Ranthambore. Park ten zamieszkuje ok. 270 gatunków ptaków, a także lamparty, hieny, jelenie, małpy, szakale, leniwce i wiele innych. Najbardziej znany jest on z dużej populacji tygrysa bengalskiego ( 2014 r.– 64 osobniki), którego przy odrobinie szczęścia uda się na zobaczyć. Nocleg przy Parku Narodowym Ranthambore.

Dzień 10 Ranthambore – Agra

Rankiem czeka nas poranne safari. Po powrocie wyjazd do Agry (ok.5-6h ze zwiedzaniem) Po drodze zobaczymy olbrzymi, świetnie zachowany zbiornik retencyjny z IX w. w wiosce Abhaneri. Odwiedzimy również Fatehpur Sikri, które przez 14 lat stanowiło stolicę mogolskiego państwa, a obecnie jako doskonale zachowany zespół architektoniczny figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Agrze.

Dzień 11 Agra – Delhi

Ok. 6 rano udamy się do Tadż Mahal, by o wschodzie słońca móc podziwiać ten najwspanialszy zabytek mogolskiej architektury. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu odwiedzimy lokalny zakład wyrobu marmuru, a następnie czeka nas powrót do Delhi (ok 5 h). Po południu czas wolny na zakupy na delhijskich bazarach. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Polski

*) możliwość spania na materacu pod gołym niebem na pustyni

**) safari w jeepach lub ciężarówkach w zależności od dostępności

Zgłoszenie

Grupa: 8-12osób + pilot

Koszt: 3400 zł + 300 usd

Terminarz płatności:

 • zaliczka 1000pln
 • 2400pln do 30 dni przed wylotem

Koszt obejmuje:

 • ubezpieczenie AXA Kontynenty KL 30 tys eur + NW 4 tys eur
 • pakiet 300usd z przeznaczeniem na noclegi w ładnych hotelach w pokojach 2 os. z klimatyzacją i łazienkami
 • opieka pilot polskojęzycznego
 • transport na miejscu (klimatyzowany minibus do naszej dyspozycji na całej trasie)
 • safari na wielbłądach w Puszkarze
 • 2 x safari w Parku Narodowym w Ranthambore
 • opiekę przewodników miejscowych
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie obejmuje:

 • przelot Warszawa-Delhi- Warszawa (ok. 2200pln)
 • wyżywienie (poza śniadaniami i obiadokolacją podczas safari na pustyni Thar) – ok. 200 usd.
 • wiza indyjska 50 usd
 • bilety wstępów do zabytków – ok.130 usd
 • napiwki

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul.Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: torre@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora:
Artur Urbański, biuro@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy: IND1200204 - IND1201107

Nazwa Imprezy: INDIE. Maharadżowie

1. Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy: 2020/02/04-2020/02/15 , 2020/11/07-2020/11/18

Miejsca pobytu: Delhi, Jaipur, Mandawa, pustynia Thar, puszkar, Udaipur, PN Ranthambore, Fatehpur Sikri, Agra, Delhi

Trasa: Delhi, Jaipur, Mandawa, pustynia Thar, puszkar, Udaipur, PN Ranthambore, Fatehpur Sikri, Agra, Delhi

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 10 noclegów w hotelach turystycznych w pokojach 2 os z klimatyzacją i łazienkami (kilka z nich stylizowanych na indyjskie pałace)

Środki transportu: wynajęty klimatyzowany minibus

Informacje dotyczące przejazdów: podane w programie imprezy

Obiekty zakwaterowania: 10 noclegów w hotelach w pokojach 2os. Hotele o lokalnym charakterze, niektóre stylizowane na indyjskie pałace.

Posiłki: w cenie: 1 śniadanie, 1 obiadokolacja

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Delhi
Przelot do Delhi. Transfer do hotelu. Nocleg w hotelu w Delhi.

Dzień 2 Delhi
Po śniadaniu zwiedzimy Czerwony Fort – symbol potęgi władców mogolskich, największy w Indiach Meczet Piątkowy, z którego minaretu podziwiać będziemy panoramę miasta, oraz grobowiec cesarza Humajuna. Pod wieczór odwiedzimy Nowe Delhi – część miasta wybudowaną przez Anglików (India Gate, Pałac Prezydencki, Connought Place). Wieczorem zjemy kolację w jednej z położonych na dachu restauracji z widokiem na Pahar Ganj. Nocleg w Delhi.

Dzień 3 Jaipur
Rankiem po śniadaniu wyjazd do stolicy Radżasthanu- Dżajpuru (ok. 8h). Po drodze udamy się do ciekawej wioski (bez prądu, bez wymiany pieniężnej, bez komunikacji), aby poznać jej serdecznych mieszkańców, poznać ich życie, zjeść z nimi lunch. W pobliżu Dżajpuru jeśli czas pozwoli udamy się do słynnej Świątyni Małp (Galta Ji) z XVIII w. Nocleg w Dżajpurze.

Dzień 4 Jaipur
Po śniadaniu udamy się do twierdzy Amber, którą chętni zdobywać mogą na grzbiecie słoni. Zobaczymy także Pałac na Wodzie, Hawa Mahal – pałac dam haremowych, siedzibę maharadży - Pałac Księżycowy i stare obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar. Wieczorem wybierzemy się do położonego na wzgórzu Tygrysiego Fortu, skąd podziwiać będziemy wieczorną panoramę Różowego Miasta. Nocleg w Jaipurze

Dzień 5 Mandawa
Przejazd z Jaipuru do Mandawy (ok 5h). zakwaterowaniu w hotelu zwiedzimy liczne i piękne haveli-zdobione malowidłami domy kupieckie. Nocleg w Mandawie

Dzień 6 Puszkar i pustynia Thar
Po śniadaniu przejazd (ok 4-5h). ) do położonego na skraju pustyni Thar miasta Puszkar słynnego w całych Indiach z corocznego targu wielbłądów. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na spacer wokół świętego jeziora, które wg. hinduskich wierzeń powstało z upuszczonego na ziemię kwiatu lotosu. Odwiedzimy też jedną z niewielu na świecie świątynię Brahmy. Popołudniu wyjazd na pustynię Thar, gdzie czeka nas safari na wielbłądach w otoczeniu pustynnych krajobrazów, podziwianie piaszczystych wydm o zachodzie słońca, a po powrocie do wioski pokaz regionalnych tańców, pyszna kolacja i nocleg pod rozgwieżdżonym niebem (do wyboru nocleg w namiotach lub na pustyni).

Dzień 7 Puszkar-Udaipur
Rano udamy się na wielbłądach podziwiać wschód słońca nad pustynią. Po powrocie zjemy śniadanie i wyruszymy do Udaipuru. Po drodze odwiedzimy starą świątynię Saas Bahu, a w Udaipurze ogrody Saheliyo Ki Bari.

Dzień 8 Udaipur
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie najbardziej romantycznego miasta Indii położonego nad jeziorem Pichola. Miłośnicy Jamesa Bonda kojarzą je zapewne z filmu „Ośmiorniczka” do którego kręcono tu część ujęć. Zobaczymy m.in City Palace, świątynię Jagadish, muzeum starych samochodów, a o zachodzie słońca Monsoon Garh Palace i targ na starym mieście. Nocleg w Udaipurze.

Dzień 9 Ranthambore
Wyjazd rankiem z Udaipuru do Ranthambore (ok 8h). Jeśli starczy nam czasu po drodze odwiedzimy Chittorgarh – jeden z największych radżpuckich Fortów w Indiach. Nocleg w Ranthambore

Dzień 10 Ranthambore – Agra
Rankiem czeka nas poranne safari. Po powrocie wyjazd do Agry (ok.5-6h ze zwiedzaniem) Po drodze zobaczymy olbrzymi, świetnie zachowany zbiornik retencyjny z IX w. w wiosce Abhaneri. Odwiedzimy również Fatehpur Sikri, które przez 14 lat stanowiło stolicę mogolskiego państwa, a obecnie jako doskonale zachowany zespół architektoniczny figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Agrze.

Dzień 11. Agra – Delhi
Ok. 6 rano udamy się do Tadż Mahal, by o wschodzie słońca móc podziwiać ten najwspanialszy zabytek mogolskiej architektury. Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu odwiedzimy lokalny zakład wyrobu marmuru, a następnie czeka nas powrót do Delhi (ok 5 h). Po południu czas wolny na zakupy na delhijskich bazarach. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 12
Przylot do Polski

B- śniadanie

D - obiadokolacja

*) możliwość spania na materacu pod gołym niebem na pustyni

**) safari w jeepach lub ciężarówkach w zależności od dostępności


Przybliżona liczebność grupy: 8-12osób

Wymagania językowe uczestników: kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach

2. Informacje na temat ceny i sposobu płatności

Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu sprzedaży danej waluty ogłoszonego przez NBP w dniu wpłaty. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem www.nbp.pl W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu. Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:

Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578

Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586

Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594

kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX BNP Paribas Polska

Świadczenia zawarte w cenie:

 • ubezpieczenie AXA Kontynenty KL 30 tys eur + NW 4 tys eur
 • pakiet 300usd z przeznaczeniem na noclegi w ładnych hotelach w pokojach 2 os. z klimatyzacją i łazienkami
 • opieka pilot polskojęzycznego
 • transport na miejscu (klimatyzowany minibus do naszej dyspozycji na całej trasie)
 • safari na wielbłądach w Puszkarze
 • 2 x safari w Parku Narodowym w Ranthambore
 • opiekę przewodników miejscowych
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Usługi nie zawarte w cenie:

 • przelot Warszawa-Delhi- Warszawa (ok. 2200pln)
 • wyżywienie (poza śniadaniami i obiadokolacją podczas safari na pustyni Thar) – ok. 200usd.
 • wiza indyjska 50 usd
 • bilety wstępów do zabytków – ok.100 - 130 usd
 • napiwki

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie:

 • wyżywienie – gotówką w restauracjach
 • wiza indyjska – kartą płatniczą
 • bilety wstępu do zabytków - gotówką
 • wydatki o charakterze osobistym, napiwki - gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 8

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: 3400zł

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport ważny minimum 12 miesięcy

Informacje o przepisach wizowych: Wymagana wiza typu evisa, kupowana przez internet na stronie https://indianvisaonline.gov.in/ Koszt to 50usd + 2,5% opaty za płatność kartą kredytową.

Informacje o przepisach sanitarnych:
Nie są wymagane żadne szczepienia. Zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.
Zaleca się przestrzeganie higieny, picie wody wyłącznie przegotowanej lub płynów z zamkniętych fabrycznie pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących. Należy unikać żywienia się w ulicznych punktach gastronomicznych lub lokalach gastronomicznych niższych kategorii. W przypadku problemów żołądkowych należy udać się do lekarza (mając na uwadze specyficzną florę bakteryjną stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane). Należy powstrzymywać się od picia napojów z lodem (niewiadome pochodzenie wody).

Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy w prywatnych ośrodkach zdrowia i szpitalach. Koszt wizyty lekarskiej waha się od 10 do 20 USD, doba w szpitalu kosztuje od 30 do 120 USD (bez zabiegów i badań). W mniejszych miastach ceny tych usług są odpowiednio niższe. Apteki są dobrze zaopatrzone w lekarstwa.

Źródło – MSZ RP https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indie
Szczegółowych informacji mozna zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych  albo w Punkcie Szczepień Sanepid-u. Zalecamy sprawdzenie aktualnych informacji publikowanych w sekcji „Wypoczynek – zdrowie w podróży” strony internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl )

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: Wymagana jest jedynie ogólna sprawność ruchowa.

Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

3. Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczeniowa kosztów leczenia (KL): 30 000 euro

Suma ubezpieczeniowa następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny: Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

4. Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

Adres: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 555 00 00 Fax: +48 22 555 05 00 www.axa.pl

5. Informacje dodatkowe

Charakter wyprawy
Program wyprawy ułożony jest tak by doświadczyć bogactwa kulturowego, religijnego i przyrodniczego Radżastanu. Zarówno miłośnicy przyrody jak i historii, a także pasjonaci fotografii znajdą w nim coś dla siebie. Oprócz najpopularniejszych zabytków czekają na nas także miejsca niestandardowe, gdzie nie docierają turyści typowego biura podróży. Dwa razy czeka nas wczesna pobudka ok godz.5.15 –raz w Agrze, by zobaczyć Tadż Mahal o wschodzie słońca i w Puszkarze, by zobaczyć wschód słońca nad pustynią. W pozostałe dni startujemy zwykle ok 9.00 rano po śniadaniu. Program ma charakter ramowy- kolejność zwiedzania może ulec zmianie, m.in. z tego względu, że Indie bywają krajem odrobinę nieprzewidywalnym, gdzie czas bywa pojęciem względnym ;-)

Zakwaterowanie
Nocujemy w dobrych hotelach w pokojach 2osobowych z klimatyzacją i łazienką. Kilka hoteli jest stylizowanych na indyjskie pałace. Podczas safari na pustyni Thar do wyboru nocleg w namiocie lub pod gołym niebem na zapewnionym łóżku lub materacu.

Wyżywienie
Wyżywienie we własnym zakresie. Śniadania zwykle będziemy jedli w hotelowych restauracjach, w niektórych hotelach mogą być one wliczone w cenę noclegu, ale nie będzie to normą. Przy dłuższych przejazdach będziemy zatrzymywać się na obiad po drodze w lokalnych restauracjach. W przypadku safari na pustyni Thar zapewniona jest kolacja w formie szwedzkiego (w wydaniu indyjskim) stołu oraz śniadanie. Przewidywany budżet dzienny na wyżywienie to 20$ do 25$

Transport
Przez cały pobyt poruszamy się wynajętym na miejscu klimatyzowanym minibusem. W Delhi czeka nas przejażdżka motorowymi rikszami. Podczas safari w parku Ranthambore jeździmy jeepami lub ciężarówkami.

Wyposażenie
Do zabrania: koszule z krótkim rękawami, szorty, sandały i (ewentualnie) wygodne kryte buty, klapki pod prysznic, skarpetki (przydadzą się, bo do świątyń trzeba wchodzić boso), polar i sweter (nocą na pustyni jest chłodno), zestaw toaletowy, strój kąpielowy, ręcznik, kapelusz lub chusta na głowę, okulary przeciwsłoneczne, butelka na wodę/manierka, mały plecaczek, krem przeciwsłoneczny, aparat , ładowarki, latarka, lornetka, żel antybakteryjny do rąk, wilgotne chusteczki odświeżające. Przyda się też nóż (np. do rozkrojenia zakupionych owoców) i kubek. Warto zabrać też pamiątki z Polski - pocztówki, długopisy, cukierki dla miejscowych dzieci J

Apteczka
Aviomarin, leki p/biegunkowe (np. loperamid - 10 tabletek, potas w saszetkach - ok. 10 sztuk, nifuroksazyd, wegiel), krople żołądkowe, leki p/bólowe, leki p/przeziębieniowe, bandaż elastyczny (1 szt.), środki opatrunkowe (bandaż, gaza, plastry, środek dezynfekujący), witaminy (polecamy tabletki musujące do rozpuszczenia w wodzie), leki wg indywidualnych potrzeb. Warto zabrać również gorzka żołądkową- kieliszek po posiłku zapobiega żołądkowym rewolucjom. Na miejscu na ewentualne problemy żołądkowe zbawiennie działa też sok z orzechów kokosowych, na biegunkę pomagają też banany.

Bagaż
Zdecydowanie polecamy spakowanie się do jednego plecaka lub walizki – ze względu na wygodę podróżowania. Dodatkowo na pewno przyda się mały, podręczny plecak na dzienne wypady i pas-skrytka na pieniądze i dokumenty. Przed wyjazdem warto zrobić skany paszportu i wizy i zabrać je ze sobą.

Pogoda

Średnia temperatura w listopadzie w północnych Indiach to 25–34 stopnie. W rejonach pustyni po zachodzie słońca temperatura dość gwałtownie spada i nocami bywa dość chłodno. Generalnie w Indiach listopad to pora sucha, ale możliwe są krótkotrwałe opady.

Pieniądze
W Indiach walutą jest rupia indyjska (INR). Pieniądze wymieniamy na miejscu w lokalnym kantorze.

Przeciętny kurs 1usd = ok. 67-68 rupii *stan na dzień 3.07.2019

 

 

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.