Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

Botswana Zimbabwe Delta Okavango, Victoria Falls, Moremi, Chobe, Makgadikgadi

Makgadikgadi Pans, wycieczka mokoro rozlewiskami Okavango, safari w Moremi, Savuti i Chobe (tu 130 tys słoni!), rejs Chobe i Wodospady Wiktorii

Pakistan Karakorum Highway

NOWOŚĆ Bajeczne krajobrazy Karakorum. Passu - najpiękniejsza góra świata. Dolina Hunzy

Libia Tuareskim Szlakiem + Rzymskie Miasta

NOWOŚĆ Wracamy do najpiękniejszych miejsc na Saharze. Magatgat, Acacuc, jeziora Ubari, Erg Murzuk, Ghadames + rzymskie miasta Leptis Magna i Sabratha

Indie Ludy Orissy

Indie nieoczywiste, czyli grupy etniczne Orissy

Jemen Sokotra. Wyspa Skarbów

Drzewa butelkowe i z krwi smoczej. Bajeczne plaże, krystalicznie czysty Ocean Rejs z jemeńskimi rybakami z pląsającymi delfinami wokół. Idylla i szczęście :)))

Madagaskar Baobaby Lemury Tsigny

W programie min Tsigny de Bemaraha - największa atrakcja Madagaskaru, rzadka w programach ze względu na koszt i trudnośc dotarcia. Wycieczka w dobrym standardzie.

Bhutan Ostatnie wolne królestwo buddyjskie

Niezwykłe festiwale buddyjskie Thimpu Tsechu i Gamgtey Tsechu, Klasztor Takstang

Wybrzeże Kości Słoniowej Serce Afryki Zachodniej

Święte totemy i królestwa plemienne., od kolorowych masek po tańce inicjacyjne, od tradycyjnych wiosek myśliwskich po katedry, od lasów po sawannę, od mostów z lian po Ocean

Sudan Południowy Afryka prawdziwa. Ludy Sudanu Południowego

Ludy Jie, Toposa, Laarim, Lotuko, Mundari

Papua Nowa Gwinea Ekspedycja rzeką Sepik i festiwale ludów papuaskich Goroka i Mt Hagen

Wioski Papuasów nad rzeką Sepik. Goroka show, Mt Hagen Show - festiwall gromadzące niemal 100 miejscowych ludów

Togo, Benin, Ghana Festiwal VooDoo. Festiwal Akwasidae

Festiwal Akwasidae w Ghanie, Voodoo, Taniec Ognia, maski, ceremonie, rytuały, wróżbici, szamani....

Uganda Rwanda W cieniu Gór Księżycowych

Permity na obserwację goryli i szympansów w cenie!

MJANMA (Birma): Birmańska Mozaika

Pagody Baganu, złoty Szwedagon, plaże Ngapali, turkusowe wody Zatoki Bengalskiej, jezioro Inle, Mandalaj, ludy Intha Pa-o, Pa-dong

Czad: Za horyzontem. Toubou, Ennedi, Ounianga. Ekspedycja saharyjska

Wspaniała wyprawa do najpiękniejszych miejsc w Afryce! Bajeczne krajobrazy Ennedi... labirynt Oyo, guelta Archei, d'Aloba - najwyższy naturalny łuk na świecie, jeziora Ounianga, jeepy 4x4

CZAD: GEREWOL - święto piękności i miłości nomadów Wooddabe

Festiwal piękności ludu Wodaabe w Nigrze i ceremonia Bianou u Tuaregów

Meksyk Święto Zmarłych w Meksyku

Niezwykłe obchody Dnia Zmarłych, wpisane na listę UNESCO. Bardzo radosna fiesta z wesołymi „czaszeczkami” - calaveritas. Jedyna taka wycieczka w Polsce

RPA, Zimbabwe, Botswana Africa Explorer

Piesze tropienie nosorożców w Matopos, Victoria Falls,delta Okavango, PN Krugera, Blyde RIver Canyon, Midlands w Zimbabwe, rejs po rzece Chobe
PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Francja: Życie jest piękne

Życie jest piękne

Termin(y):

 • 23-27.09.2022 ostatnie miejsca

Trasa:

Tuluza, Cahors, Sarlat, Bergerac, Pécharmant i Monbazillac, Montpazier, Montignac, groty Lascaux, La Roque Gageac, Domme , Beynac, Rocamadour, Tuluza

Kod wyjazdu:

FRA1220923
(0)

Wycieczka w najpiękniejszy rejon Francji, krainy “malbeca”, najlepszych francuskich win i pięknych średniowiecznych miasteczek.

Bardzo różnowrodny program po najpiekniejszym regionie Francji: rejs podziemną rzeką, winnice, średniowieczne zamki przepiękne ogrody i codzienie uczta. W czasie pobytu będziemy mieszkać w samym sercu tej pięknej krainy – w Sarlat. Wszystkie odwiedzane miejsca są bardzo blisko położone, przez co możemy skupic się na degustacji i delektowaniu się pięknem natury i urokliwych miasteczek.

 

Wycieczka w najpiękniejszy rejon Francji, krainy “malbeca”, najlepszych francuskich win i pięknych średniowiecznych miasteczek.

Bardzo różnowrodny program po najpiekniejszym regionie Francji: rejs podziemną rzeką, winnice, średniowieczne zamki przepiękne ogrody i codzienie uczta. W czasie pobytu będziemy mieszkać w samym sercu tej pięknej krainy – w Sarlat. Wszystkie odwiedzane miejsca są bardzo blisko położone, przez co możemy skupic się na degustacji i delektowaniu się pięknem natury i urokliwych miasteczek.

Dzień 1 Sarlat La Caneda

Przelot z Warszawy do Tuluzy.

Jedziemy przez najpiękniejsze rejony Francji. Cały czas towarzyszą nam wspaniałe widoki, średniowieczne miasteczka i zamki, które przycupnęły na urwiskach i nad rzekami. Po drodze odwiedzimy okolice Cahors lub Gillac – to rejon z którego wywodzi się słynny winny szczep “malbec”, który przewędrował do Argentyny i tam stał się sławny. Wizyta w jednej z winnic po drodze, połączona z degustacją. Zapewne wybierzemy jedną z dwóch: „Le Clos Triguedina” lub Clos Trotteligotte”. W każdej z nich czeka Was kilka gatunków wybornych win i lunch w formie bufetu.

Po degustacji przejazd do Sarlat la Caneda. To najsłynniejsze średniowieczne miasteczko Francji, niezwykle urokliwe. Całe centrum to budynki liczące po kilkaset lat. Dość powiedzieć, że 80 % francuskich filmów z gatunku „płaszcza i szpady” kręcono właśnie w Sarlat. Będziemy chłonąć atmosferę miasta, a spacer zakończymy w jednej z lokalnych restauracji. Perigord i Sarlat słyną nie tylko z win. To także kulinarne serce Francji. Stąd wywodzi się szereg gatunków serów, a Sarlat jest światową stolicą potraw przyrządzanych z kaczek i gęsi - i ojczyzną „foie gras”. Uczta dla oka i ekstaza dla podniebienia.

Posiłki: L

Przejazdy ok. 4h

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 2 Perigord Noir

Śniadanie w hotelu. To dzień targowy w Sarlat. Rolnicy z całego Perigord przybywają, aby sprzedawać lokalne, zdrowe produkty. Wczesnym rankiem pójdziemy na targ, gdzie zaopatrzymy się w smakołyki na dzisiejszy piknik, który będziecie spożywać na brzegu rzeki Dordogne podczas popołudniowego spływu kajakami. Po zakupach pojedziemy do nieodległego średniowiecznego miasteczka Saint Cyprien, gdzie odwiedzimy jedną z nieznanych, acz znakomitych winnic Perigord „Domaine de la voie Blanche”. Winnica produkuje tylko wina organiczne, bez użycia jakichkolwiek chemikaliów, a cała praca jest wykonywana ręcznie. Efekt będziemy mogli sami ocenić :)

Po południu spływ kajakami rzeką Dordogne: od Vitrac do Veyzac. To tylko 10 km, ale trasa prowadzi doliną nad którą rozsiadły się najpiękniejsze miasteczka Francji: Domme (w 2019 roku na 2 miejscu w konkursie na najpiękniejsze miasteczko Francji) i wtulona w podnóże wysokiego klifu La Roque Gageac (w tymże konkursie 5 miejsce). W czasie spływu lunch, a pod sam jego koniec Waszym oczom ukaże się najczęściej fotografowany średniowieczny francuski zamek – Beynac. Położony na zboczu wzgórza i dominujący nad doliną rzeki Dordogne wygląda pięknie, a widoki z niego są zjawiskowe.

Jeśli na rzece Dordogne byłby wysoki stan wody, wtedy zamiast kajaków popłyniemy większą łodzią z La Roque Gageac.

Obok La Roque Gageac, na wysokiej skarpie zawieszonej nad rzeką, znajdują się piękne ogrody Marqueyssac *). Jeśli czas pozwoli możemy do nich wstąpić, ale prawdę powiedziawszy dzień dzisiejszy jest bardzo intensywny i może to być trudne. Taka jest rzeczywistość Perigord – to kwintesencja piękna Francji - na niewielkim obszarze znajduje się mnóstwo atrakcji - najwyższych lotów. Wieczorem kolacja w kolejnej ze światyń Bachusa w Sarlat, czyli następna uczta dla podniebienia :)

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 3 Rocamadour, rzeka podziemna Padirac

Rano pojedziemy zwiedzać słynne miasto pielgrzymów Rocamadour. Nazwa miasta znaczy „Kochanek Skały” lub „Skała Amadoura”. Ta druga na cześć pustelnika, który mieszkał w jednej z tutejszych jaskiń. Rzut oka na Rocamadour wszystko wyjaśnia. Miasteczko jest wprost wbudowane w niemal 400-metrową pionową skałę. W średniowieczu tutejsza świątynia z figurą Czarnej Madonny z Dzieciątkiem była celem pielgrzynek królów i papieży.

Po Rocamadour pojedziemy do nieodległego Padirac. Znajduje się tu największa w Europie rzeka podziemna *). Do systemu jaskiń zjeżdża się w przepaść niemal 80m windą. A po samej rzece pod ziemią pływa się łodziami. Miejsce jest zjawiskowe.

Perigord to także ojczyzna trufli. Po wizycie w Padirac w lokalnym gospodarstwie zobaczymy jak się je uprawia (można), poszukuje, przyrządza. Całość okraszona aperitifem :). I znów uczta wieczorna w Sarlat i powrót do hotelu

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 4 Bergerac – dzień pod znakiem wina

Tak, tak to słynne Bergerac od Cyrana. Po śniadaniu ruszamy kolejnym winnym szlakiem. Na początek winnica” La grande maison Monbazillac”, gdzie skosztujemy 3 różnych win – to tu produje się znamienite ekologiczne trunki.

Następnie w „Chateau Terre Vieille Mouleydier”, w słynnym winiarskim rejonie Pécharmant, skosztujemy kolejnych 5 gatunków win. Pécharmant to obszar ok 400ha na obrzeżach Bergerac, który dostał klasyfikacje AOC (Appellation d'origine contrôlée) w 1992 roku. To najbardziej znane wina z Perigord. A ponieważ winiarnia ma bardzo piękny ogród, tu spożyjemy lunch w formie pikniku.

Odwiedzimy także szereg urokliwych miasteczek – jak kolejne z najpiękniejszych - Monpazier. W średniowieczu we Francji zbudowano około 400 miasteczek obronnych, tzw bastide, z kórych większość zachowała się nienaruszona – jednym z nich jest właśnie Monpazier. To miasteczko artystów i lokalnych specjałów. Mozna kupić i od razu konsumować foie-gras, konfitury, wina… Raj dla podniebienia. A na koniec dnia po drodze do hotelu pojedziemy do Domme, aby ze skarpy nad miastem zobaczyć najpiękniejsza panoramę Dordogne…

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 5 Groty Lascaux, powrót

Po śniadaniu jedziecie do nieodległego Montignac, gdzie zobaczycie najsłynniejsze prehistoryczne groty w Europie - Lascaux. Tu znajdują się najsłynniejsze malowidła prehistoryczne. Groty odkryto w 1940 roku, przypadkiem. Wewnątrz znajduje się ok. 150 rysunków i 15 tys rytów, liczących ok. 17 tys lat. Oryginalne groty są zamknięte dla turystów, ale zbudowano ich dokładną replikę. Do oryginalnych grot ma wstęp tylko kilka osób na rok, ponieważ wilgoć, grzyb i światło sprzyjają ich niszczeniu.
Po zwiedzaniu Lascaux przejazd na lotnisko do Tuluzy lub Bordeaux. Lot powrotny do kraju

*) atrakcje opcjonalne
UWAGA. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

 

Zgłoszenie

Grupa: 10-15 osób

Koszt: 1990zł

Dopłata do pokoju 1os: 250eur

Co w cenie:

 • transfery w 2 minivanach (8 osób każdy) lub jeden większy bus
 • pilot polski
 • przewodnik francuski
 • kierowca/y
 • 4 noclegi w Sarlat lub w okolicy w hotelu 3*(pokoje 2os) ze śniadaniami lub równoważnym klasą w Sarlat lub okolicy
 • lunche w formie pikników
 • wymienione w programie wizyty w winnicach
 • wizyta w grotach Lascaux spływ łódkami lub kajakami rzeką Dordogne
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • składki na TFG i TFP

Poza ceną:

 • kwota 510eur przekazywana bezpośrednio lokalnym kontrahentom na usługi przez nich świadczone
 • lot Warszawa – Tuluza – Warszawa
 • kolacje
 • rejs podziemną rzeką Padirac i wizyta w ogrodach Marqueyssac

Informacje o Imprezie dla Klienta i Podróżnego

Niniejszy dokument realizuje obowiązki Organizatora wynikające z art. 40 Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych

Nazwa handlowa Organizatora: Torre Sp. z o.o.
Adres Organizatora: ul. Szlak 77/222, 31-153 Kraków
Numery telefonów Organizatora: +48 12 444 78 80 ; +48 22 350 72 85
Adres poczty elektronicznej Organizatora: torre@torre.pl
Dane kontaktowe osoby reprezentującej Organizatora: Artur Urbański, torre@torre.pl, tel 698-900885

Numer Imprezy:   FRA220923

Nazwa Imprezy: FRANCJA „Malbec”

Informacje ogólne

Czas trwania Imprezy:   2022/09/23 - 2022/09/27

Miejsca pobytu: Sarlat. Organizator może zmienić kolejność realizacji poszczególnych punktów Programu Imprezy.

Trasa Imprezy: Tuluza lub Bordeaux, Cahors, Sarlat, Bergerac, Pécharmant i Monbazillac, Montpazier, Montignac, groty Lascaux, La Roque Gageac, Domme , Rocamadour, Tuluza lub Bordeaux

Liczba noclegów zapewnianych w trakcie Imprezy: 4 noclegi w hotelu w Sarlat lub w okolicy 3*, pokoje 2os,

Środki transportu: wynajęte busy, kajaki

Informacje dotyczące przejazdów: przejazdy minivanami lub 1 dużym busem. Najdłuższy przejazd Tuluza-Sarlat, poza tym przejazdy lokalne

Obiekty zakwaterowania: 4 noclegi w hotelu w Sarlat, pokoje 2os,

Posiłki: w cenie 4 śniadania i 4 lunche w formie pikniku

Szczegółowy program zwiedzania:

Dzień 1 Sarlat La Caneda
Przelot z Warszawy do Tuluzy.

Jedziemy przez najpiękniejsze rejony Francji. Cały czas towarzyszą nam wspaniałe widoki, średniowieczne miasteczka i zamki, które przycupnęły na urwiskach i nad rzekami. Po drodze odwiedzimy okolice Cahors lub Gillac – to rejon z którego wywodzi się słynny winny szczep “malbec”, który przewędrował do Argentyny i tam stał się sławny. Wizyta w jednej z winnic po drodze, połączona z degustacją. Zapewne wybierzemy jedną z dwóch: „Le Clos Triguedina” lub Clos Trotteligotte”. W każdej z nich czeka Was kilka gatunków wybornych win i lunch w formie bufetu.

Po degustacji przejazd do Sarlat la Caneda. To najsłynniejsze średniowieczne miasteczko Francji, niezwykle urokliwe. Całe centrum to budynki liczące po kilkaset lat. Dość powiedzieć, że 80 % francuskich filmów z gatunku „płaszcza i szpady” kręcono właśnie w Sarlat. Będziemy chłonąć atmosferę miasta, a spacer zakończymy w jednej z lokalnych restauracji. Perigord i Sarlat słyną nie tylko z win. To także kulinarne serce Francji. Stąd wywodzi się szereg gatunków serów, a Sarlat jest światową stolicą potraw przyrządzanych z kaczek i gęsi - i ojczyzną „foie gras”. Uczta dla oka i ekstaza dla podniebienia.

Posiłki: L

Przejazdy ok. 4h

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 2 Perigord Noir
Śniadanie w hotelu. To dzień targowy w Sarlat. Rolnicy z całego Perigord przybywają, aby sprzedawać lokalne, zdrowe produkty. Wczesnym rankiem pójdziemy na targ, gdzie zaopatrzymy się w smakołyki na dzisiejszy piknik, który będziecie spożywać na brzegu rzeki Dordogne podczas popołudniowego spływu kajakami. Po zakupach pojedziemy do nieodległego średniowiecznego miasteczka Saint Cyprien, gdzie odwiedzimy jedną z nieznanych, acz znakomitych winnic Perigord „Domaine de la voie Blanche”. Winnica produkuje tylko wina organiczne, bez użycia jakichkolwiek chemikaliów, a cała praca jest wykonywana ręcznie. Efekt będziemy mogli sami ocenić :)

Po południu spływ kajakami rzeką Dordogne: od Vitrac do Veyzac. To tylko 10 km, ale trasa prowadzi doliną nad którą rozsiadły się najpiękniejsze miasteczka Francji: Domme (w 2019 roku na 2 miejscu w konkursie na najpiękniejsze miasteczko Francji) i wtulona w podnóże wysokiego klifu La Roque Gageac (w tymże konkursie 5 miejsce). W czasie spływu lunch, a pod sam jego koniec Waszym oczom ukaże się najczęściej fotografowany średniowieczny francuski zamek – Beynac. Położony na zboczu wzgórza i dominujący nad doliną rzeki Dordogne wygląda pięknie, a widoki z niego są zjawiskowe.

Jeśli na rzece Dordogne byłby wysoki stan wody, wtedy zamiast kajaków popłyniemy większą łodzią z La Roque Gageac.

Obok La Roque Gageac, na wysokiej skarpie zawieszonej nad rzeką, znajdują się piękne ogrody Marqueyssac *). Jeśli czas pozwoli możemy do nich wstąpić, ale prawdę powiedziawszy dzień dzisiejszy jest bardzo intensywny i może to być trudne. Taka jest rzeczywistość Perigord – to kwintesencja piękna Francji - na niewielkim obszarze znajduje się mnóstwo atrakcji - najwyższych lotów. Wieczorem kolacja w kolejnej ze światyń Bachusa w Sarlat, czyli następna uczta dla podniebienia :)

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 3 Rocamadour, rzeka podziemna Padirac
Rano pojedziemy zwiedzać słynne miasto pielgrzymów Rocamadour. Nazwa miasta znaczy „Kochanek Skały” lub „Skała Amadoura”. Ta druga na cześć pustelnika, który mieszkał w jednej z tutejszych jaskiń. Rzut oka na Rocamadour wszystko wyjaśnia. Miasteczko jest wprost wbudowane w niemal 400-metrową pionową skałę. W średniowieczu tutejsza świątynia z figurą Czarnej Madonny z Dzieciątkiem była celem pielgrzynek królów i papieży.

Po Rocamadour pojedziemy do nieodległego Padirac. Znajduje się tu największa w Europie rzeka podziemna *). Do systemu jaskiń zjeżdża się w przepaść niemal 80m windą. A po samej rzece pod ziemią pływa się łodziami. Miejsce jest zjawiskowe.

Perigord to także ojczyzna trufli. Po wizycie w Padirac w lokalnym gospodarstwie zobaczymy jak się je uprawia (można), poszukuje, przyrządza. Całość okraszona aperitifem :). I znów uczta wieczorna w Sarlat i powrót do hotelu

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 4 Bergerac – dzień pod znakiem wina
Tak, tak to słynne Bergerac od Cyrana. Po śniadaniu ruszamy kolejnym winnym szlakiem. Na początek winnica” La grande maison Monbazillac”, gdzie skosztujemy 3 różnych win – to tu produje się znamienite ekologiczne trunki.

Następnie w „Chateau Terre Vieille Mouleydier”, w słynnym winiarskim rejonie Pécharmant, skosztujemy kolejnych 5 gatunków win. Pécharmant to obszar ok 400ha na obrzeżach Bergerac, który dostał klasyfikacje AOC (Appellation d'origine contrôlée) w 1992 roku. To najbardziej znane wina z Perigord. A ponieważ winiarnia ma bardzo piękny ogród, tu spożyjemy lunch w formie pikniku.

Odwiedzimy także szereg urokliwych miasteczek – jak kolejne z najpiękniejszych - Monpazier. W średniowieczu we Francji zbudowano około 400 miasteczek obronnych, tzw bastide, z kórych większość zachowała się nienaruszona – jednym z nich jest właśnie Monpazier. To miasteczko artystów i lokalnych specjałów. Mozna kupić i od razu konsumować foie-gras, konfitury, wina… Raj dla podniebienia. A na koniec dnia po drodze do hotelu pojedziemy do Domme, aby ze skarpy nad miastem zobaczyć najpiękniejsza panoramę Dordogne…

Posiłki: BL

Nocleg: Hotel Le Coulervine 3* lub Hotel Le Compostelle 3* lub guesthouse w okolicy Sarlat odpowiadający klasą

Dzień 5 Groty Lascaux, powrót
Po śniadaniu jedziecie do nieodległego Montignac, gdzie zobaczycie najsłynniejsze prehistoryczne groty w Europie - Lascaux. Tu znajdują się najsłynniejsze malowidła prehistoryczne. Groty odkryto w 1940 roku, przypadkiem. Wewnątrz znajduje się ok. 150 rysunków i 15 tys rytów, liczących ok. 17 tys lat. Oryginalne groty są zamknięte dla turystów, ale zbudowano ich dokładną replikę. Do oryginalnych grot ma wstęp tylko kilka osób na rok, ponieważ wilgoć, grzyb i światło sprzyjają ich niszczeniu.
Po zwiedzaniu Lascaux przejazd na lotnisko do Tuluzy lub Bordeaux. Lot powrotny do kraju

*) atrakcje opcjonalne
UWAGA. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

B - śniadanie L-lunch

Przybliżona liczebność grupy: 10-20 osób

Wymagania językowe uczestników: kulturalne posługiwanie się językiem polskim

Informacja o dostępności usług turystycznych dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej: Impreza nie jest dostępna dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Informacje na temat ceny i sposobu płatności
Cena Imprezy: jak w treści głównej umowy

Terminy płatności: jak w treści głównej umowy
Decyduje data uznania rachunku bankowego Organizatora. W przypadku zgłoszenia w terminie późniejszym niż terminy wpłat poszczególnych rat, należy jednorazowo wpłacić łączną sumę rat zapadających przed terminem zgłoszenia.

Sposób płatności: Przelew bankowy

Kwoty walutowe należy przeliczyć na złotówki według kursu średniego danej waluty ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski w dniu wpłaty. Tabele kursów walut NBP są publikowane na stronie internetowej banku pod adresem: www.mbp.pl . W przypadku, gdy bank publikuje wiele tabel w ciągu dnia, decyduje pierwsza tabela opublikowana w danym dniu.
Kwoty wyrażone w EURO (EUR) oraz w dolarach USA (USD) można również wpłacać bezpośrednio na poniższe rachunki walutowe

Numery rachunków bankowych Organizatora:
Numer rachunku dla wpłat złotówkowych (PLN): 14 1750 0012 0000 0000 3984 6578
Numer rachunku dla wpłat w EUR (Euro): 89 1750 0012 0000 0000 3984 6586
Numer rachunku dla wpłat w USD (dolarach USA): 67 1750 0012 0000 0000 3984 6594
kod SWIFT banku: PPABPLPKXXX Bank: BNP Paribas Polska SA

Świadczenia zawarte w cenie:

 • transfery w 2 minivanach (8 osób każdy) lub jeden większy bus
 • pilot polski
 • przewodnik francuski
 • kierowca/y
 • 4 noclegi w Sarlat lub w okolicy w hotelu 3*(pokoje 2os) ze śniadaniami lub równoważnym klasą w Sarlat lub okolicy
 • lunche
 • wymienione w programie wizyty w winnicach
 • wizyta w grotach Lascaux spływ łódkami lub kajakami rzeką Dordogne
 • ubezpieczenie UNIQA KL 100.000eur + NW 4000eur
 • składki na TFG i TFP

Usługi nie zawarte w cenie: 

 • kwota 510eur przekazywana bezpośrednio lokalnym kontrahentom na usługi przez nich świadczone
 • lot Warszawa – Tuluza – Warszawa
 • kolacje
 • rejs podzieną rzeką Padirac i wizyta w ogrodach Marqueyssac

Sposób płatności za usługi nie zawarte w cenie: 

 • kwota 510eur przekazywana bezpośrednio lokalnym kontrahentom na usługi przez nich świadczone - gotówką
 • lot Warszawa – Tuluza – Warszawa (przeciętnie 600-800zł z bagażem podręcznym) - przelewem
 • kolacje - gotówką lub kartą
 • rejs podzieną rzeką Padirac i wizyta w ogrodach Marqueyssac - gotówką

W przypadku, gdy płatność w walucie obcej następuje gotówką w kraju docelowym, Podróżny powinien przekazać gotówkę w określonej wyżej walucie lokalnym usługodawcom za usługi przez nich świadczone.

Realizacja Imprezy jest uzależniona od liczby zgłoszeń

Minimalna liczba osób wymaganych, aby Impreza się odbyła: 10

Termin powiadomienia podróżnego na piśmie o ewentualnym odwołaniu Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń:

a) 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej ponad 6 dni,

b) 7 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej 2–6 dni,

c) 48 godzin przed rozpoczęciem imprezy turystycznej trwającej krócej niż 2 dni.

W przypadku odwołania Imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń Organizator pisemnie zawiadamia Klienta oraz Podróżnego o fakcie odwołania Imprezy poprzez wysłanie wiadomości na adres poczty elektronicznej lub listownie.

Podróżny posiada prawo do rozwiązania umowy o udział w imprezie turystycznej w każdym momencie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.

Wysokość opłaty za rozwiązanie przez Podróżnego Umowy: 1990pln

Informacje o przepisach paszportowych: Paszport lub dowód osobisty

Informacje o przepisach wizowych: Wizy nie są wymagane.

Informacje o przepisach sanitarnych: Zalecane szczepienia to tężec + błonica, WZW („żółtaczka”) A i B.
Szczegółowych informacji mozna zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych albo w Punkcie Szczepień Sanepid-u. Zalecamy sprawdzenie aktualnych informacji publikowanych w sekcji „Wypoczynek – zdrowie w podróży” strony internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego (www.gis.gov.pl )

Wymagania zdrowotne dotyczące udziału w Imprezie: wycieczka jest niedostępna dla osób na wózkach.
Informacje praktyczne w zakresie ochrony zdrowia przed i w czasie podróży, w tym zalecenia dotyczące szczepionek można sprawdzić na stronach internetowych Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni ( www.ucmmit.gdynia.pl). Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkową opcję ubezpieczenia uwzględniającą ten fakt.

Informacje o ubezpieczeniach

Nazwa Ubezpieczyciela: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres Ubezpieczyciela: 00-867 Warszawa, ul. Chłodna 51

Informacje o ubezpieczeniach obowiązkowych, zapewnianych przez Organizatora: Na mocy umowy generalnej ubezpieczenia nr 5142270 z dnia 28.05.2018 roku, zawartej pomiędzy Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA a Organizatorem, każdy Podróżny jest zgłoszony do Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA, zgodnie z postanowieniami umowy generalnej i objęty jest ubezpieczeniem od kosztów leczenia (KL) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaistniałych w czasie trwania Imprezy.

Suma ubezpieczenia kosztów leczenia (KL): 100 000 euro

Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): 4 000 euro

Informacje o ubezpieczeniach dobrowolnych, które może wykupić Podróżny:

Jeśli Podróżny choruje na choroby przewlekłe lub zamierza (we własnym zakresie) uprawiać sporty ekstremalne, to aby ubezpieczenie było skuteczne Podróżny powinien wykupić dodatkowe opcje obejmujące powyższe ryzyka. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy. Ogólne warunki tego ubezpieczenia stanowią załącznik nr 4 do Umowy

Podmiot zapewniający ochronę na wypadek niewypłacalności

Nazwa: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń SA

Adres: ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Numer rejestrowy: KRS 271543

Dane kontaktowe: Telefon: +48 22 599 95 22 www.uniqa.pl

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.