Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Indonezja: Irian Jaya Explorer

Irian Jaya Explorer

Termin(y):

 • 4-24.09.2014

Trasa:

Jayapura, Dekai, plemię Dekai, Lokpon, rzeki Brazza i Kolf, wioski Mabul bądź Bayon, wioski Korowajów, Mabul, Dekai, dolina Baliem: Wamena Anjelma, Sogokmo, Kurima, Kilise, Userem, Syokosimo, Hituigi, Seima, Wamena, Jayapura 

Kod wyjazdu:

IP1
(0)

Korowajowie – jedno z najbardziej pierwotnych plemion papuaskich, do których niemal nikt nie dociera. Korowajowie są nomadami, żyją w domach na drzewach w dżungli. Trudnią się łowiectwem i zbieractwem. Wyznawcy Boga-Ducha Ginola Silamteny i duchów przodków. Korowajów odkryto dopiero w 1974 roku. Do części z zamieszkałych przez nich terenów wciąż nie dotarli biali ludzie. Nawet piersi misjonarze pojawili się w pierwszej wiosce dopiero kilkanaście lat temu. Według niepotwierdzonych informacji Korowai wciąz zjadają swoich współplemieńców oskarżanych o uprawianie czarów. Prawdopodobnie taki przypadek miał miejsce w 2006 roku.

Dani – konfederacja plemion papuaskich zamieszkujących położoną w centralnej części Papui dolinę Baliem. Po ich terenach odbędziemy górski trekking.

Dzień 1 Warszawa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przesiadka w jednym z portów europejskich.

Dzień 2

Przesiadka w jednym portów azjatyckich

Dzień 3 Jayapura

Przylot do Jayapury – stolicy indonezyjskiego stanu Irian Jaya. Transfer do hotelu. Wypoczynek po długiej podróży

Dzień 4 Dekai

Transfer na lotnisko w Jayapurze. Lot do Dekai. Eksloracja okolicznych wiosek zamieszkałych przez plemię Dekai. Przygotowania do wyprawy na tereny Korowajów.

Dzień 5 Mabul Baygon

Rano transfer jeepami do Lokpon, a następnie przesiadamy się motorową łódź I płyniemy rzekami Brazza i Kolf. Łącznie płyniemy ok 8h. Na nocleg zatrzymujemy się w wioskach Mabul bądź Baygon.

Dni 6-11 Korowajowie

Te 6 dni to przygoda w jednej z najbardziej pierwotnych obszrów dżungli na Ziemi. W czasie wędrówek spotkamy się I będziemy przebywać wśród różnych plemion, klanów i wiosek tu zamieszkujących. Początek wędrówki to wędrówka przez gęstą, bagnistą dżunglę. Po 4-6 h wędrówki dotrzemy do pierwszego obozu Korowajów z domami na drzewach. Korowajowie żyją w dżungli w małych grupach wyłacznie z rodzinami i krewnymi i nidgy nie tworzą większych skupisk. Jeden obóz to 3-4 domy na drzewach. Poniewaz są nomadam,i nigdy długo nie zamieszkują w jednym miejscu. Przenoszą się w poszukiwaniu pożywieniaiI zwierząt do upolowania. Będziemy wędrować pomiędzy obozami Korowajów.

Dzień 12 Dekai

Powrót do Mabul, gdzie czeka na nas łódź. Rejs powrotny do Dekai. Nocleg w małym hotelu w Dekai lub w namiotach

Dzień 13 Dolina Baliem - Wamena

Lot do Wameny, położonej w centralnej części Papui w dolinie Baliem. Dolina Baliem jest zamieszkana przez szereg plemion, które sa wspólnie określane jako Dani.Transfer do hotelu. Wypoczynek

Dzień 14 Dolina Baliem - Kilise

Śniadanie w hotelu. Rozpoczynamy trekking. Kierujemy się do wioski Anjelma. Idziemy przez Sogokmo i Kurima wśróg gór i pięknych krajobrazów. Lunch w Anjelma, a następnie 3h trek do wioski Kilise. Po dotarciu eksploracja okolicznych wiosek. Kolacja i nocleg w prymitywnym lokalnym domu w Kilise.

Dzień 15 Dolina Baliem - Userem

Idziemy z Kilise do Userem. Dzisiaj trek będzie trwał ok 4-5h. Po sniadaniu czeka nas wędrówka pod górę. Po drodze przekraczamy most wiszący na rzece Baliem

Dzień 16 Dolina Baliem - Syokosimo

Opuszczamy Userem. Idziemy do wioski Syokosimo, gdzie równez nocujemy w lokalnym domostwie (trekking ok 5-6h). Po drodze wpław przekraczamy rzekę Baliem.

Dzień 17 Dolina Baliem - Hituigi

Dzisiaj stosunkowo krótki trekking. Po śniadaniu idziemy do położonej na szczycie góry wioski Hituigi. Po drodze jedne z najpiękniejszych krajobrazów – góry, maleńskie wioski, tarasy. Wokół zaś Papuasi. Po południu będziemy poznawać życie i obyczaje mieszkańców Hitugi. Tam tez zanocujemy.

Dzień 18 Dolina Baliem - Seima

Z Hitugi idziemy do wioski Seima. Trekking ok 5-6h. Znów przepiękne panoramy wokół.

Dzień 19 - Wamena

Dzień powrotu. Po śniadaniu trekking 2,5h, przekraczamy most wiszący na Baliem, a następnie dochodzimy Sogokmo skąd samochodem jedziemy do Wameny. Lunch po drodze a kolacja w Wamenie w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 20

Śniadanie w hotelu, przelot do Jayapura. Wylot powrotny do Polski. Przesiadka w jednym z portów azjatyckich

Dzień 21

Powrót do Polski

Zgłoszenie

Grupa: 7-14 osób + przewodnik

Koszt: 8400pln + 2300usd

Terminarz płatności:

 • zaliczka 2000 pln 
 • 6400 pln do 30 dni przed wylotem
 • 2300 usd po przylocie do Jayapury

Koszt złotówkowy obejmuje:

 • Wiza indonezyjska
 • Przelot Warszawa – Jayapura– Warszawa
 • Przeloty wewnętrzne na Papui
 • Ubezpieczenie NW + KL
 • Opieka przewodnika polskiego
 • Przewodnicy miejscowi
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt w usd (płatny na miejscu) obejmuje:

 • Kompleksową organizację ekspedycji do Korowajów i trekingu w Dolnie Baliem z wynajęciem, łodzi, tragarzy (będą nieść nasze rzeczy), sprzętu, przewodnika, opłat w wioskach
 • Przejazdy wymienione w programie
 • Wyżywienie
 • Noclegi w hotelach (pok 2os), w namiotach w dżungli podczas wyprawy do Korowajów i w lokalnych domostwach podczas trekkingu w dolinie Baliem 

Cena nie obejmuje:

 • Tipów
 • Wyżywienia w portach przesiadkowych podczas lotu z Warszawy do/z Jatapury
 • Wydatków nie wymienionych w programie
Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.