Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

USA: Spływ Wielkim Kanionem Kolorado

Spływ Wielkim Kanionem Kolorado

Termin(y):

 • 26.08-7.9.2020

Trasa:

USA: Las Vegas, Page, Antelope Canyon, Wielki Kanion Kolorado, Las Vegas

Kod wyjazdu:

USA1200826
(0)

Legendarny spływ Wielkim Kanionem Kolorado. Potęga natury w najpiękniejszym wydaniu. Najpiękniejsze krajobrazy Ameryki
Noclegi pod gwiazdami, treki przez niesamowite kaniony. Indiańskie mity, jaskinie, turkusowe jeziora i wodospady. Szakale, grzechotniki i sępy nad głowami. Wielkie Amerykańskie Południe.
Przez osiem dni bez zasięgu telefonu komórkowego, bez dostępu do sieci, na zmianę na rzece i na pustyni.
Nie myślcie, że trzeba być komandosem, by wziąć udział w tym raftingu. Nie. To jest wyjazd niemal dla każdego, o ile ma w sobie przekonanie, że chce się z tym wyzwaniem zmierzyć.

A więc…?

Legendarny spływ Wielkim Kanionem Kolorado. Potęga natury w najpiękniejszym wydaniu. Najpiękniejsze krajobrazy Ameryki
Noclegi pod gwiazdami, treki przez niesamowite kaniony. Indiańskie mity, jaskinie, turkusowe jeziora i wodospady. Szakale, grzechotniki i sępy nad głowami. Wielkie Amerykańskie Południe.
Przez osiem dni bez zasięgu telefonu komórkowego, bez dostępu do sieci, na zmianę na rzece i na pustyni.
Nie myślcie, że trzeba być komandosem, by wziąć udział w tym raftingu. Nie. To jest wyjazd niemal dla każdego, o ile ma w sobie przekonanie, że chce się z tym wyzwaniem zmierzyć.

A więc…?

UWAGA!

Rezerwację permitów mamy na dwa miesiąc - do dnia 10 września 2019 roku. Osoby chętne prosimy o deklarację do tego terminu.
Ilość osób mogących przepływać Wielki Kanion jest limitowana i bardzo mała. W efekcie już ok 8 miesięcy przed terminem nie ma już możliwości dostania permitu na wybrany termin. Dlatego prosimy w wypadku zainteresowania o niezwłoczne zgłaszanie tegoż zainteresowania. Same wpłaty dopiero po zebraniu wymaganej minimalnie grupy 10 osób.
Dołączenie po 10 września 2019 roku będzie możliwe w wypadku dostępności permitów.

Rafting odbywa się pontonami motorowymi - nie trzeba wiosłować.

 

Dzień 1           Warszawa

Zbiórka na lotnisku, wylot do USA. 2 przesiadki po drodze. Przylot do Las Vegas w godzinach wieczornych, transfer do hotelu. Nocleg w Las Vegas.        

Dzień 2           Rachel, Area 51

Pamiętacie scenę z „Dnia Niepodległości”, w której Will Smith prawym prostym nokautuje galaktycznego najeźdźcę? Kręcona na trasie naszej dzisiejszej eskapady, której motywami przewodnimi będą tajemnice Strefy 51 i UFO. Jedziemy do Rachel – małej miejscowości zamieszkałej w całości przez ludzi wierzących w istnienie Obcych i oczekujących ich przybycia (o czym świadczą mieszczące się tak parkingi i lądowiska dla latających talerzy). Rachel jest miejscowością leżącą najbliżej supertajnej Strefy 51, w której rząd USA najprawdopodobniej testuje swoje najnowocześniejsze militarne wynalazki (np. samoloty B-2, F-117, drony, etc…) zaś wierzący w istnienie UFO uważają, że w strefie przetrzymywani są znalezieni Obcy…

Rachel wielokrotnie trafiło do hollywoodzkich filmów – jeśli tylko w którymś ujrzycie tłumy oczekujące ICH przybycia, to zdjęcia zapewne były kręcone właśnie w Rachel. Dojeżdża się doń – jakżeby inaczej – Autostrada Pozaziemską… Co jeszcze po drodze? Indiańskie petroglify ukazujące Obcych, granica Strefy 51 z facetami w czerni na straży, lotnisko z samolotami nieistniejącej nigdzie linii Janet Airlines, która obsługuje Strefę 51 i lunch w knajpie Little A'le' Inn

Wieczorem powrót do Las Vegas, gdzie rzucamy się w wir nocnego życia… J

Dzień 3           Marble Canyon

Całodzienny przejazd (ok 500km) z Las Vegas do Page w Arizonie. Po drodze mijamy miejscowości typowe dla Route 66: urocze Williams i Flagstaff. W okolicach Page zobaczymy słynny z niesamowicie regularnie rzeźbionych zboczy Antelope Canyon i klasyczny landszaft Wielkiego Kanionu, tzw. Horseshoe (Podkowę). Wieczorem odprawa przed raftingiem. Nocleg w lodge w Marble Canyon.

Dzień 4-10      Wielki Kanion

Zaczynamy rafting! Najsłynniejszy spływ świata! Przeżycie niezapomniane i nieporównywalne z czymkolwiek. Walory: Wielki Kanion – jeden z siedmiu cudów natury, ekscytujące i trudne bystrza, piękne szlaki wewnątrz kanionu, turkusowe jeziorka, przepiękne wodospady, starożytne indiańskie ruiny i mity z nimi i kanionem związane, kalifornijskie kondory….

Rano 4 dnia jedziemy van-em do Lee’s Ferry. To miejsce gdzie czekają na nas 2 wielkie pontony. Pakujemy bagaże, wsiadamy i przed nami Wielki Kanion z perspektywy, którą rzadko kto może zobaczyć. Płyniemy łącznie 7,5 dnia aż do jeziora Mead (tego zagrodzonego Tamą Hoovera). To jest 450 km, 150 większych bystrzy plus wiele małych nienazwanych. Płyniemy dokładnie szlakiem majora Johna Powella, który przepłynął kanion jako pierwszy w 1869 roku (zajęło mu to 3 miesiące!). Płyniemy najpierw górną częścią kanionu z Lee’s Ferry do Phantom Ranch (19 największych bystrzy), a później dolną od Phantom Ranch do Whitmore Wash (tu znajdują się największe: Kryształowe i Lava). Z najbardziej znanych czekają: bystrze Granitowe, Eremity, Hance, Sockdolager, Horn, Kryształowe, Bedrock, największy Lava, cała kaskada „Ryczących Dwudziestek” i ciąg tzw „Bystrzy Jubilerskich”.  Wszystkie z wymienionych to „piątki” w skali sześciostopniowej. Noclegi wewnątrz kanionu pod gwiazdami w przepięknych miejscach – np. w okolicy Redwall Cavern, gigantycznej jaskini wyżłobionej przez rwący nurt Kolorado.
Wykaz wszystkich większych bystrzy jest poniżej programu.
W czasie raftingu eksplorujemy pieszo piękne boczne kaniony (np. Nautilod, kanion Małej Kolorado), zwiedzamy indiańskie ruiny, kąpiemy się jeziorkach i wodospadach….

Dzień 11          South Cove, Las Vegas

Rano zwijamy nasz ostatni obóz w kanionie i płyniemy do leżącego już na brzegu jeziora Mead South Cove. Tam przepakowujemy się do van-a, który zawozi nas do hotelu w Las Vegas. Czas na relaks przed powrotem do Polski. Wieczorem słynny pokaz fontann przed hotelem Bellagio, a później zobaczymy do kogo uśmiechnie się szczęście… J

Dzień 12

Rano transfer na lotnisko w Las Vegas. Odlot z USA z dwiema przesiadkami po drodze.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

 

 

Opinie z dotychczasowych wyjazdów

 

Chciałabym przekazać w imieniu całej trójki, że wyprawa była fantastyczna i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Bardzo dziękujemy za taki pomysł.
Jestem również pod dużym wrażeniem zaangażowania Sławka  jako opiekuna grupy. Był bardzo życzliwy, ciepły, pomocny i bardzo szczery w tym co robi ( chyba w ogóle taki jest).  Widać było, ze czuje się szczególnie odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo. Dbał o wszystkich uczestników, jeśli tylko ktoś był markotny, odłączał się od grupy, Sławek czuwał i sprawdzał czy wszystko w porządku. Poza tym zamiłowany fotograf także mamy wiele pamiątkowych zdjęć.
Jolanta Staroszczyk

Mega zajebiscie ! Mega Sławek !
Bartosz Kozłowski

Chciałbym podziękować za możliwość wyjazdu z Waszą firmą na rafting w USA, w mojej opinii wszystko odbyło się w jak najlepszym porządku, a pilota grupy w postaci Pana Sławka - który okazał się niesamowitą i dobrą osobą, mogę polecić każdemu kto nigdy nie jeździł na tego typu wyprawy, i proszę dać znać jeśli Sławek będzie prowadził kolejną wyprawę.
Jeszcze raz serdecznie DZIĘKUJE.
Szymon Knieć

 

 

OPIS SPŁYWU: BYSTRZA, KANIONY, JASKINIE, WODOSPADY, RUINY, MOSTY

(w nawiasach skala trudności bystrza w skali 1-10 – unikalnej, przyjętej dla Grand Canyon skali)

 • Km 1 -             Lee’s Ferry, załadunek do pontonów
 • Km 0.3 -          ujście rzeki Paria, Kanion Paria
 • Km 6,8 -          Mosty Navajo
 • Km 13 -           bystrze Badger Creek Rapid (4-6) – pierwsze bystrze w Kanionie Marmurowym; boczne kaniony Badger i Jackass Creek
 • Km 18 -           bystrze Soap Creek Rapid (5-6)
 • Km 23 -           bystrze Sheer Wall Rapid (2-3)
 • Km 27 -           bystrze House Rock (4-7) – pierwsze wielkie bystrze w kanionie z wielką dziura po lewej stronie (więc płyniemy po prawej)
 • Km 33 -           bystrze North Canyon Rapid (4-5) – początek tzw “Ryczących Dwudziestek”
 • Km 34 -           bystrze 21-ej Mili (4-5)
 • Km 38 -           bystrze 23-ej Mili (3)
 • Km 40 -           bystrze 24-ej Mili (inaczej zwany Georgie) (3-7)
 • Km 41 -           bystrze 24.5 Mili (5-6)
 • Km 41,5 -        bystrze Cave Springs (5)
 • Km 43 -           bystrze Tiger Wash (5)
 • Km 48 -           bystrze 29-ej Mili, Srebrna Grota i Shinumo Wash Camp; koniec “Ryczących Dwudziestek”
 • Km 51 -           jaskinia Stantona
 • Km 52 -           oaza Vasey's Paradise
 • Km 53 -           Redwall Cavern – jaskinia wyrzeźbiona przez rzekę Kolorado (Powell – pierwszy człowiek, który przepłynął Kanion uważał, że może zmieścić się w niej 50 tys ludzi)
 • Km 56 -           kanion Nautiloid
 • Km 58 -           łuk Bridge of Sights
 • Km 58 -           bystrze 36-ej Mili (4)
 • Km 69 -           Most Anasazi
 • Km 71 -           bystrze prezydenta Hardinga (4)
 • Km 76 -           kanion Siodło (Saddle)
 • Km 84-            bystrze Nankoweap (1-2); nad bystrzem w ścianach kanionu są wykute przez Indian spichlerze; rozciąga się z nich spektakularny widok
 • Km 90 -           bystrze Kwagunt (4-6)
 • Km 96-            bystrze 60-ej Mili (4)
 • Km 98 -           ujście rzeki Little Colorado
 • Km 104 -         Carbon Creek
 • Km 105 -         bystrze Lava Canyon (Chuar) (2-4); nie mylić z bystrzem Lava – największym w Grand Canyon
 • Km 110 -         bystrze Tanner (2-4)
 • Km 117 -         bystrze Unkar (4-7)
 • Km 118 -         bystrze Nevills (4-7)
 • Km 123 -         bystrze Hance (7-8) – duże skały dzielą koryto Kolorado na kanały
 • Km 127 -         bystrze Sockdolager (5-7)
 • Km 131 -         bystrze Grapevine (6-7)
 • Km 134 -         bystrze 83-ej Mili (3-6)
 • Km 135 -         bystrze Zoroastra (4)
 • Km 137 –        bystrze 85-ej Mili (3)
 • Km 141 -         Kaibab Bridge i zatoka Phantom Ranch
 • Km 141 -         bystrze Bright Angel (3); kanion i most Bright Angel
 • Km 143 -         bystrze Pipe Springs (3)
 • Km 145 -         bystrze Horn (7-9) – wielkie fale, jedno z największych bystrzy na trasie;
 • Km 145 -         bystrze Salt Creek (2)
 • Km 150 -         bystrze Granitowe (7-8) – jedno z najtrudniejszych w kanionie, ze ścianą wody po prawej stronie
 • Km 153 -         bystrze Eremity (7-8) – największe fale w kanionie
 • Km 156 -         bystrze Boucher (4-5)
 • Km 157 -         bystrze Kryształowe (7-10) – kilka wielkich dziur pośród ułożonych w nurcie skał; bardzo trudne
 • Km 158 -         bystrze Tuna Creek (5-7)
 • Km 158 -         bystrze Lower Tuna (4)
 • Km 161 -         bystrze Agatu (3); początek bystrzy-„klejnotów”
 • Km 162 -         bystrze Szafiru (6)
 • Km 164 -         bystrze Turkusowe (2-4)
 • Km 167 -         bystrze Szmaragdowe (5)
 • Km 169 -         bystrze Rubinowe (4-5)
 • Km 171 -         bystrze Wężowe (6)
 • Km 174 -         bystrze Bass (3)
 • Km 174 -         plaża i szlak do obozu Bass
 • Km 185 -         bystrze Shinumo (2-3)
 • Km 177 -         bystrze 110-ej Mili  (2-3)
 • Km 179 -         bystrze Hakatai (2-3)
 • Km 180 -         bystrze Waltenberg (3-5)
 • Km 187 -         Elves Casm – boczny kanion z wodospadami i licznymi basenami
 • Km 191 -         bystrze 119-ej Mili
 • Km 194 -         bystrze Blacktail
 • Km 196 -         bystrze 122-iej Mili
 • Km 197 -         bystrze Forstel (3-6)
 • Km 201 -         bystrze Skamieliny (3-6)
 • Km 204 -         bystrze 127-ej Mili
 • Km 206 -         bystrze 128-ej Mili (4)
 • Km 209 -         bystrze Specter (6)
 • Km 210 -         bystrze Bedrock (6-8); nurt rozdziela wielka skała, płyniemy po prawej
 • Km 212 -         bystrze Deubendorff (5-8); wiele dużych dziur
 • Km 215 -         Tapeats Creek – stąd prowadzi szlak do Thunder River.
 • Km 215 -         bystrze Tapeats (4-5)
 • Km 217 -         bystrze 135-ej Mili (Helicopter Eddy) Rapid (3)
 • Km 217 -         Granite Narrows
 • Km 219 -         Wodospad Deer Creek
 • Km 222 -         bystrze Doris (4)
 • Km 222 -         bystrze 138-ej Mili
 • Km 224 -         bystrze Fishtail (4)
 • Km 227 -         bystrze 141-ej Mili (2)
 • Km 231 -         bystrze Kanab (2-5)
 • Km 240 -         bystrze Matkatamiba (1); spacery po kanionie Matkatatimba
 • Km 241 -         bystrze Upset (3-8)
 • Km 247 -         bystrze Sinyala (1-2)
 • Km 251 -         Kanion Havasu – najładniejszy boczny kanion Kolorado
 • Km 251 -         bystrze Havasu Canyon (2-4)
 • Km 264 -         bystrze 164-ej Mili (2)
 • Km 270 -         bystrze Fern Glen (2)
 • Km 275 -         bystrze Gateway (3)
 • Km 288 -        bystrze Lava Falls (8-10) – najtrudniejsze, największe bystrze a całej trasie
 • Km 289 -         bystrze Lower Lava (3-4)
 • Km 298 -         bystrze 185-ej Mili (2)
 • Km 301 -         lądowisko helikopterów Whitmore
 • Km 302 -         bystrze Whitmore (2-3)
 • Km 329 -         bystrze 205-ej Mili (3-6)
 • Km 337 -         bystrze 209-ej Mili (3)
 • Km 341 -         bystrze Little Bastard  (2-3)
 • Km 343 -         bystrze Pumpkin Spring
 • Km 349 -         bystrze 217 Mili (4-5)
 • Km 354 -         bystrze Granite Spring (2)
 • Km 359 -         bystrze 224 Mili (3)
 • Km 362 -         Diamond Creek;  To pierwsze miejsce od początku naszego spływu, w którym do brzegu rzeki dochodzi droga, jeśli oczywiście nie jest zniszczona przez opady bądź lawiny
 • Km 362 -         bystrze Diamond Creek (3-4)
 • Km 373 -         bystrze 232-ej Mili (Killer Fang Falls) (4-7)
 • Km 376 -         bystrze 234 Mili (3-6)
 • Km 378 -         bystrze Bridge Canyon (3-5)
 • Km 449 -         Pearce Ferry – już na jeziorze Mead, jedno z możliwych miejsc zakończenia raftingu; tu lub w South Cove skończymy nasz rafting
 • Km 476 -         South Cove  
Zgłoszenie

Cena: 2900pln + 3900usd

Terminarz płatności

 • zaliczka 2900pln
 • 3900usd płatne do 90 dni przed wyjazdem

Grupa: 11-13 osób+ pilot

Cena obejmuje:

 • kompleksowa organizacja raftingu
 • przejazdy w USA
 • noclegi w hotelach/motelach w pokojach 2os, w trakcie raftingu pod gołym niebem bądź w namiotach
 • ubezpieczenie KL + NW
 • pełne wyżywienie w czasie raftingu, w pozostałe dni śniadania
 • opiekę polskiego przewodnika i w czasie raftingu również miejscowej obsługi
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie obejmuje:

 • przelot Warszawa-Las Vegas-Warszawa (ok. 2500zł)
 • lunchów i kolacji poza czasem raftingu
 • wizy USA
 • wydatków osobistych

Początek i koniec wyprawy

Las Vegas.

Charakter wyprawy

Wyprawa ma charakter przygodowy i składa się niemal w całości z najsłynniejszego raftingu na świecie – w Wielkim Kanionie Kolorado. Płyniemy pontonami. Pontony są motorowe. Wyprawa składa sie z dwóch welkich pontonów - każdy zabiera 14 osób. Jeden ponton jest do naszej dyspozycji (jesłi będzie 14 osób, jeśli mniej będa płynąc w nim inne osoby), drugim pontonem płynie grupa międzynarodowa.

Dokumenty, wizy

Wymagany paszport z wizą USA. O wizę starają się uczestnicy ze wsparciem biura. Koszt promesy wizy to 160 usd.

Transport

Rafting odbywa się na niezatapialnych wielkich pontonach. 
Przejazdy:
do Rachel – wycieczka autami osobowymi (ok. 400km)
Las Vegas – Page – van (ok. 500km)
South Cove – Las Vegas – van (ok. 200km)

Obsługa

Polski pilot + 2 osoby (przewodnicy/sternicy – w czasie raftingu). Amerykańscy przewodnicy są jednocześnie kucharzami podczas raftingu.

Noclegi

Noclegi w hotelach/motelach w pokojach 2os, w trakcie raftingu pod gołym niebem bądź w namiotach.

Wyżywienie

W czasie raftingu pełne wyżywienie w cenie. W dniach kiedy nocujemy w hotelach/motelach w cenie są śniadania, zaś lunche i kolacje poza ceną.

Szczepienia i zdrowie, predyspozycje fizyczne

Szczepienia nie są wymagane. W raftingu może uczestniczyć każdy, kto ukończył 12 lat.

Pieniądze

Rafting w Wielkim Kanionie jest zupełnie wyjątkowym przedsięwzięciem. Udział jest limitowany do minimalnej liczby uczestników w każdym roku, w związku z czym  permity do uczestnictwa z reguły są już niedostępne nawet 8 miesięcy przed terminem. Stąd terminarz płatności skoordynowany z koniecznymi terminami naszej zapłaty.

Terminarz płatności:

 • zaliczka – 2900pln (płatna po zebraniu minimalnej grupy 10 osób)
 • 3900usd – do 90 dni przed wyjazdem
 • bilety lotnicze kupujemy po zgromadzeniu grupy 10 osób

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA: KL z assistance - 30 tys euro, NNW - 4 tys. euro, bagaż podręczny - 400 euro, koszty ratownictwa  - 5 tys. euro (podlimit kosztów leczenia).

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej. Koszt wynosi 2,5% wartości wyjazdu. Chęć takiego ubezpieczenia należy zgłaszać najpóźniej do 5 dni po podpisaniu umowy (w wypadku jeśli umowa jest podpisana wcześniej niż na 30 dni przed wyjazdem) lub w dniu podpisania umowy (jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni).
Możliwe doubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka – kwota ok.80pln.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE O RAFTINGU

 

WYPOSAŻENIE DOSTARCZONE W CZASIE SPŁYWU

 • duże pontony specjalnie zaprojektowane i przygotowane do raftingu w Wielkim Kanionie; podzielony/e na przedziały i niezatapialne
 • Kamizelki ratunkowe
 • Wszystkie posiłki w trakcie spływu przygotowane przez przewodników
 • Wyposażenie kuchni
 • Wyposażenie sanitarne, papier toaletowy
 • Napoje – woda i lemoniada bez ograniczeń; kawa, herbata, gorąca czekolada rano
 • Apteczka
 • Śpiwory z prześcieradłami
 • Wygodna mata do spania
 • Łóżka składane
 • Namioty (używane z reguły jeśli pada)
 • Wodoszczelna torba o wymiarach ok 83cm x 40cm (108litrów) na swój bagaż (w czasie spływu tak umocowana, że nie ma do niej dostępu; dostępna podczas postojów
 • Mała torba wodoszczelna 50cm x 24cm (22 litry) dostępna cały czas na rzeczy osobiste i aparat

CO TRZEBA ZABRAĆ ZE SOBĄ – ZESTAW NA RAFTING

Poniższa lista sugeruje jakie przedmioty powinni Państwo wziąć ze sobą. Podczas pakowania należy pamiętać, że Państwa torba powinna zawierać się w wymiarach około 63,5cm x 35,5cm x 25cm aby pasowała do wnętrza naszej dużej torby wodoodpornej.
Do zabrania:

 • polarowa kurtka lub bluza polarowa (latem może nie być używana, ale prosimy ją na wszelki wypadek zabrać)
 • długie spodnie (lekki, szybkoschnący materiał do ochrony przed słońcem)
 • szorty szybkoschnące
 • koszule (co najmniej jedna z długim rękawem dla ochrony przed słońcem)
 • bielizna
 • skarpety
 • kostium kąpielowy lub szorty szybkoschnące (przynajmniej dwie pary)
 • dwie pary butów sportowych szybkoschnących bądź sandałów
 • kurtka przeciwdeszczowa z kapturem (woda w rzece jest bardzo zimna!) – dwie sztuki
 • bandana
 • kapelusz do ochrony przed słońcem (najlepiej z płótnem opadającym na ramiona)
 • mały ręcznik i myjka
 • szczoteczka do zębów i pasta do zębów
 • mydło i dezodoranty
 • szampon
 • szczelne torby plastikowe (do przechowywania mokrych rzeczy i utrzymania rzeczy na sucho)
 • latarka bądź czołówka z zapasowymi bateriami
 • mały plecak (opcjonalnie, ale miło mieć na wycieczki i do przechowywania dodatkowych rzeczy w pontonie)
 • jakiś plastikowy pojemnik na wodę z paskiem do noszenia
 • leki lub osobiste przedmioty pierwszej pomocy - w razie potrzeby
 • zapasowa para okularów - w razie potrzeby
 • okulary przeciwsłoneczne (prosimy zastanowić się nad zabraniem zapasowej pary)
 • mugga
 • kremy z silnym filtrem i kremy nawilżające
 • zestaw do golenia i lusterko
 • aparat fotograficzny, folia do jego zabezpieczenia, zapasowe baterie i dodatkowo wodoodporny aparat do szybkiego jednorazowego zdjęć
 • pieniądze
 • poduszeczka
 • dokument ze zdjęciem
 • dodatkowe przedmioty osobiste: rękawice (dla zaciągania pasów na pontonie i do dotykania gorących skał, podczas wycieczek w kanionie), sarong, chusteczki nawilżone, kije turystyczne, książki, karty do gry…)

Rzeczy najlepiej mieć spakowane w miękka torbę, nie walizkę!

Prosimy zwrócić uwagę, że po raftingu nie będziemy wracać do Marble Canyon, w związku z tym z Las Vegas musimy wyjechać wyłącznie z rzeczami, które zabieramy do łodzi. Rzeczy na ewentualne przechowanie będzie można zostawić w hotelu w Las Vegas.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Pogoda

Temperatury z reguły zawierają się w przedziale 22-38 stopni. Generalnie prosimy spodziewać się, że będzie bardzo gorąco!  Opady mało prawdopodobne. Temperatura wody to 10-13 stopni Celsjusza

Kurtka wodoszczelna

Ważne jest, aby zabrać ze sobą 2szt dobrej jakości kurtki wodoszczelne z kapturem. Takie kurtki, które prócz izolacji od wody, będą trzymać ciepło. Podczas przechodzenia przez bystrza będziemy zalewani wodą, która w Kolorado ma temperaturę 10-13 stopni i kurtki te pomogą nam nie wyziębić organizmu. Prosimy o upewnienie się, że kurtki są WATERPROOF, a nie WATERRESISTANT!

Obuwie

Zachęcamy do zabrania 2 par butów. To miłe mieć suchą parę w obozie lub dodatkową parę w przypadku utraty lub uszkodzenia. Przynajmniej jedna z tych par to powinno być obuwie sportowe. Druga para butów to sandały. Prosimy rozważyć parę skarpet do sandałów, ponieważ namoczone paski mogą obcierać stopy, powodując ból.
Wszystkie buty powinny mieć dobrą przyczepność i być wygodne. Buty powinny być odporne na wodę.

Ubrania

Prosimy pakować się do miękkiej torby o wymiarach około 63,5cm x 35,5cm x 25cm – a w każdym razie nie przekraczających tych wymiarów. Prosimy zabierać minimalną ilość ubrań w kolorach, na których nie widać brudu (uniknąć czarnych ubrań, które są gorące). Woda i piasek będą wciąż w naszej odzieży. Szybkoschnące spodenki i stroje kąpielowe są zalecane. Ważne jest, aby mieć coś do okrycia, ze względu na oparzenia słoneczne lub gorąco, więc prosimy pamiętać, aby zabrać ze sobą pary długich spodni i koszule z długim rękawem. Ponadto, w przypadku, gdyby okazało się być chłodno lub zimno potrzebna będzie kurtka z polarową podszewką lub polar.
Większość ludzi pakując się zabiera zbyt wiele zmian ubrań! W rzeczywistości nie potrzeba nowego kompletu ubrań na każdy dzień.

Rzeczy osobiste - pasażerowie mogą zabrać swoje portfele, karty kredytowe i bilety lotnicze. Rzeczy te winny być przechowywane w dużych wodoodpornych torbach przez nas dostarczonych. Niepotrzebne są: droga biżuteria, drogie zegarki, telefony komórkowe lub bezprzewodowe czy też inne kosztowności.

Fotografowanie

Prosimy zabrać koniecznie baterie zapasowe do aparatu (nie ma możliwości ich podładowania). Wszystkie aparaty  powinny być wyposażone w  paski. Polecamy zabranie aparatu wodoodpornego, nawet jeśli jest zapakowany w opakowanie wodoodporne.
Kamery video również powinny być wodoodporne. Prosimy nie zabierać ciężkiego sprzętu.

Napoje

Zapewniamy zimną lemoniadę i wodę przez cały dzień na łodzi, w obozie i w godzinach wieczornych. Innych napoje (napoje gazowane, soki, alkohol, itp.) należy zabrać własne. Mocny alkohol powinien być w plastikowych pojemnikach. Soki, piwo, muszą być w puszkach aluminiowych (bez szkła). W czasie płynięcia Państwa napoje będą tak spakowane, że nie będą dostępne - będą do Państwa dyspozycji w godzinach wieczornych. Puszki można oznaczyć trwałym markerem.  Piwo, wino i napoje gazowane można kupić w Marble Canyon Trading Post, ale mocnych trunków tam nie ma.

Napiwki

Amerykańska obsługa mile widzi napiwki i jest to w zwyczaju, aby ją nimi obdarować. Ok. 150-180usd jest w miarę standardową kwotą.

Oświadczenie  o poinformowaniu o ryzyku i zagrożeniach

Wymagamy, aby każdy pasażer podpisał potwierdzenie o poinformowaniu o ryzyku i zagrożeniach dla zdrowia i życie związanych z wyjazdem i z rezygnacji z roszczeń związanych z tymi zagrożeniami.
Każda osoba poniżej 18 lat musi mieć podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

 

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Czy podróż męcząca?

Uważamy, że rafting jest łagodnie męczący, wymagający pewnego wysiłku. Państwo jesteście odpowiedzialni za przenoszenie swoich osobistych toreb do/z obozu. Nasi przewodnicy będą kierować rozbiciem obozu. Zachęcamy do pomocy w jego rozbiciu i organizacji  - obejmuje to pomoc przewodnikom przy załadunku i wyładunku pontonu na czas noclegu. Niektóre ze szlaków wędrówek wewnątrz kanionu wymagają więcej wysiłku. Przewodnicy dokładnie opiszą które. Nie ma obowiązku uczestniczenia w tych wycieczkach do bocznych kanionów i wokół obozu.

2. Kto będzie w obsłudze?

W obsłudze będzie polski pilot i przewodnicy amerykańscy. Przewodnicy są wykwalifikowani i bardzo doświadczeni – przeciętnie kilkunastoletnie doświadczenie i setki kilometrów przepłyniętych raftingów.

3. Gdzie i kiedy dostanę wyposażenie kempingowe?

Większość wyposażenia będzie dostępna po podjechaniu do pontonów. Łóżko i namiot będą dostępne pierwszego wieczoru. Zalecamy ustawić namiot tylko jeśli istnieje groźba deszczu. Nic nie przebije spania pod gwiazdami!

4. Do których rzeczy mam dostęp do w ciągu dnia?

Codziennie rano wodoodporna torba zawierający sprzęt do spania i ubranie zostanie załadowana na łódź i będzie w ciągu dnia niedostępna. Mały wodoodporny worek służący do przechowywania rzeczy podręcznych, takich jak np: kapelusz, aparat fotograficzny, butelka wody, itp. jest dostępny

5. Jak wyglądają posiłki?

Śniadania to najczęściej naleśniki i omlety, świeże owoce i soki.
Lunch to spora różnorodność dań: mięs i serów, sałatek + ziemniaki  i słodycze. Na koniec dna duży posiłek fachowo przygotowany: świeże sałatki, kurczaki, steki i oczywiście desery. Do wszystkich posiłków podawane są woda i lemoniada.
UWAGA: W wypadku diet specjalnych bądź alergii prosimy o informację o takowych.

6. Gdzie będziemy się kąpać?

Choć woda w bocznych strumieniach i dopływach jest ogólnie cieplejsza i może to być kuszące, aby tam się kąpać, to kąpiel z użyciem mydła jest tam zabroniona – jest dozwolona tylko w nurcie Kolorado.

7. Dlaczego woda jest tak zimna?

Wody rzeki Kolorado pochodzą z jeziora Powella, które jest przegrodzone Glen Canyon Dam. Woda płynąca Kolorado jest pobierana z głębi jeziora i dlatego jej temperatura wynosi ok 10-13 stopni.

8. Co z insektami i wężami?

Wielki Kanion jest bardzo przyjaznym miejscem do obozowania. To środowisko pustynne i komary i insekty nie są z reguły problemem. Węże i skorpiony są rzadko spotykane.

9. Czy możemy spodziewać się deszczu?

Nigdy nie wiemy na pewno, kiedy będzie padał deszcz, więc chociaż płyniemy latem należy być na niego przygotowanym.

Ze względu na ograniczoną dostępność, National Park Service wprowadziło zasadę, że kanionem Kolorado można spłynąć jedynie raz w roku.

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.