Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Kolumbia: Oferta specjalna

Oferta specjalna

Termin(y):

 • 12-23.05.2016

Trasa:

Bogota, Cartagena de Indias, Bucaramanga, San Gil, Barichara, rafting, Guane, Villa de Leyva, Bogota

Kod wyjazdu:

KSP3
(0)

OKAZJA!!! Bilety lotnicze z Warszawy w promocji po ok. 2400zł!

Bogota– Zamieszkamy w dzielnicy bohemy artystycznej. Najlepsze na świecie Muzeum Złota. Największy wybór obrazów impresjonistów w obu Amerykach w Muzeum Botero

Cartagena de Indias –  najpiękniejsze miasto obu Ameryk. Wspaniałe zabytki, niezdobyte fortece, niezwykły klimat uliczek ocienionych arkadami i balkonami. Perła po prostu.

Villa de Leyva – nieduże, położone w górach, kolonialne klimatyczne miasteczko w okolicach Bogoty. Idealne miejsce na relaks.

Barichara i raftingi wokół San Gil – Barichara to przepiękne kolonialne miasteczko położone w górach prowincji Santander. Wokół San Gil są najlepsze raftingi w Kolumbii. My popłyniemy Rio Suarez

 

OKAZJA!!! Bilety lotnicze z Warszawy w promocji po ok. 2400zł!
 

Bogota– najprzyjemniejsza z amerykańskich stolic. Zamieszkamy w dzielnicy bohemy artystycznej. Najlepsze na świecie Muzeum Złota (naprawdę z zupełnie wyjątkowymi eksponatami!). największy wybór obrazów impresjonistów w obu Amerykach w Muzeum Botero

Cartagena de Indias – bez dwóch zdań najpiękniejsze miasto obu Ameryk. Wspaniałe zabytki, niezdobyte fortece, niezwykły klimat uliczek ocienionych arkadami i balkonami. Perła po prostu

Villa de Leyva – nieduże, położone w górach, kolonialne klimatyczne miasteczko w okolicach Bogoty. Idealne miejsce na relaks.

Barichara i raftingi wokół San Gil – Barichara to przepiękne kolonialne miasteczko położone w górach prowincji Santander. Wokół San Gil są najlepsze raftingi w Kolumbii. Skala: III-V. rzeki Fonce, Suarez, Chicamocha do wyboru. My popłyniemy Suarez (stopnia III-IV)

Dzień 1 wylot

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Bogoty.

Dzień 2 Bogota

Przylot do Bogoty. Zwiedzanie Muzeum Złota – najlepsze z tego typu muzeów na świecie i Museo Botero – znanego z największej kolekcji impresjonistów na zachodniej półkuli. Zamieszkamy w samym centrum kolonialnym – w dzielnicy artystów, gdzie domy upstrzone są przeróżnymi muralami. Kolacja w jednej z artystycznych knajpek :) Nocleg w hotelu

Dzień 3 Cartagena de Indias

Transfer na lotnisko i przelot do Cartageny de Indias. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Nowego Świata przez które przepływała rzeka złota i srebra z hiszpańskich kolonii: Pałac Inkwizycji, Muzeum Złota, Konwent San Pedro Clavier, miejskie forty i mury. Spacery uliczkami miasta. Po południu zwiedzanie największej fortecy hiszpańskiej zbudowanej w Ameryce: Castillo de San Felipe de Barajas – zupełnie niezwykłej, nigdy nie zdobytej, w kształcie mrowiska. Ze szczytu rozpościera się zapierający w piersiach widok na miasto i okalające go zatoki. Kolacja w jednej z dziesiątek urokliwych restauracji..

Dzień 4 Cartagena de Indias

Całodzienny rejs na wyspy Rosario – Islas Rosario. Po drodze widzimy hiszpańskie fortyfikacje kolonialne – forty San Luis i San Jose, które czyniły Cartagenę niezdobytymi dla armad brytyjskich piratów. Na wyspach wizyta w akwarium i plaża. Powrót wieczorem do Cartageny. Nocleg w Cartagenie.

Dzień 5 Cartagena de Indias

Rano wyjazd na błotny wulkan Totumo. Kąpiel w błocku . Popołudnie wolne do swobodnego zwiedzania i napawania się miastem….

Dzień 6 Barichara/San Gil

Wylot z Cartageny i przelot z przesiadką do Bucaramangi i stamtąd przejazd do San Gil/Barichara. Przejazd busem ok 3h. Przyjazd po godzinie 20-ej. Nocleg w hotelu w Baricharze lub San Gil.

Dzień 7 rafting

Rafting na jednej rzek wokół San Gil (ok 6-7h; na wodzie ok. 2-2,5). Wieczorem spacer po Baricharze i zwiedzanie tej perły kolonialnej Kolumbii. Nocleg w hotelu w Baricharze lub San Gil.

Dzień 8 Villa de Leyva

Rano spacer starą droga indiańską do Guane (ok. 6h; 2-2,5h). W Guane zwiedzanie muzeum archeologicznego (ciekawe!). Później przejazd do pięknego kolonialnego miasteczka Villa de Leyva. Relaks. Nocleg w Villa de Leyva.

Dzień 9 Villa de Leyva

Rano czas na zakupy. Villa de Leyva leży w okolicy, gdzie można aktywnie spędzać czas. Do wyboru: jazda na quadach, wycieczki piesze w góry, jazda konna, El Infiernito – dawne indiańskie obserwatorium astronomiczne, El Fossil – to miejsce w którym zachował się w całości szkielet dinozaura i jest mnóstwo prehistorycznych skamielin, ogród botaniczny z Casa Terracota *). Okolice Villa de Leyva były w kredzie dnem morza i stąd w miasteczku na każdym krok można znaleźć skamieniałości. Nocleg w hotelu

Dzień 10 Bogota, powrót

Przejazd z Villa de Leyva do Bogoty. Przyjazd po południu. Wjazd kolejką na wzgórze Monferrate, skąd rozciąga się panorama Bogoty. Wieczorem pożegnalna kolacja.

Dzień 11 Bogota

Rano przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 12 Warszawa

Przylot do Polski

 

*) atrakcje fakultatywne do wyboru na własny koszt

Zgłoszenie

Grupa: 10-14 osób + przewodnik

Koszt: 980usd + bilet lotniczy

Terminarz płatności:

 • Bilet lotniczy zakupowany od razu - koszt ok. 2400zł

 • Zaliczka 400usd lub równowartość

 • Pozostała kwota w usd bądź równowartość – do 30 dni przed odlotem

Koszt obejmuje:

 • przewodnik polski

 • przeloty i przejazdy wg program w Kolumbii

 • noclegi w pokojach 2-3os. w hotelach turystycznych (przyjemnych) ze śniadaniami

 • rejs na wyspy Rosario

 • rafting

 • ubezpieczenie KL + NNW

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Koszt nie obejmuje:

 • przelotu Warszawa – Bogota – Warszawa ok. 2350zł

 • lunchy i kolacji

 • atrakcji fakultatywnych w Villa de Leyva

 • wstępów

 

Bilety lotnicze aranżujemy dla klientów.

 

Charakter wyjazdu

Wycieczka krajoznawcza

Początek i koniec wyjazdu

Bogota

Wiza kolumbijska

Nie jest wymagana

Zakwaterowanie

Hotele turystyczne, przyjemne. Pokoje 2-3os.

Wyżywienie

Poza ceną.

Transport

W cenie przelot Bogota-Cartagena-Bogota, Bogota-Bucaramanga i wymienione w programie transfery i przejazdy

Informacje zdrowotne

Nie ma szczepień obowiązkowych. Szczegółowych informacji należy zasięgnąć w Poradni Chorób Tropikalnych albo w Punkcie Szczepień Sanepid-u. Nie bierzemy odpowiedzialność za informacje zdrowotne.

Pogoda

W Cartagenie gorąco. W Bogocie ze względu na wysokość nad poziomem morza chłodno i prawie pewne zachmurzenie. W Baricharze, Villa de Leyva i San Gil podobnie.

Bezpieczeństwo

Miasta kolumbijskie są w miarę bezpieczne. Jest dużo policji. Należy wystrzegać się spacerów samemu, szczególnie nocą.

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA:
KL z assistance -30 tys euro,
NNW -4 tys euro,
bagaż podręczny - 400 euro,
koszty ratownictwa - 5 tys euro (podlimit kosztów leczenia)
Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej. Koszt – 2,5% wartości imprezy. Konieczna decyzja do 5 dni po podpisaniu umowy (lub w wypadku zgłoszenia na krócej niż 30 dni przed imprezą w momencie podpisania).

 

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.