Kontakt z torre.pl (pon.-pt. 9-17)

PROSIMY O PRZECZYTANIE ORAZ AKCEPTACJĘ POLITYKI OCHRONY DANYCH TORRE POPRZEZ ZAZNACZENIE POWYŻSZEGO OKIENKA (CHECKBOXU)
Dziękujemy za zapisanie się do newslettera. Prosimy sprawdzić konto email. Za chwilę otrzyma Pan/Pani link do potwierdzenia subskrypcji.

Peru, Boliwia: Imperium Słońca

Imperium Słońca

Termin(y):

 • 27.05-13.06.2017

Trasa:

Lima, Cuzco, dolina Urubamby: Pisac, Ollantaytambo, Aguas Calientes, Machu Picchu, Cuzco, La Paz, Tiwanaku, Copacabana, Isla del Sol, Puno, wyspa Amantani, wyspa Taquile, Arequipa, kanion Colca, Nazca, Lima

Kod wyjazdu:

PBSP2
(0)

Bilety Londyn - Lima w promocji po ok. 1870zł!

Największe atrakcje Peru i Boliwii w jednym programie: Cuzco, Machu Picchu, dolina Urubamby, Pisac, j.Titicaca z wyspami: Isla del Sol, Taquile, La Paz, Copacabana, Arequipa, Kannion Colca, Nazca

Dzień 1/2

Przelot do Limy. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 3  Cuzco

Przejazd na lotnisko i przelot  do Cuzco. To przepiękne klimatyczne miasto, niegdyś stolica Imperium Inków - do dziś budynki zdobią jego sztandary. Jest pełne kolonialnych i indiańskich budowli. Zobaczymy największe atrakcje miasta: Plaza de Armas, katedrę, kościół Jesus y Maria, kościół El Triunfo, kościół La Compania, niesamowite ruiny Coricanchy - najświętszego sanktuarium Inków, którego dachy i ściany były za czasów świetności pokryte złotymi blachami. Zwiedzimy okoliczne zabytki: gigantyczną twierdzę Sacsayhuaman i miejsce składania ofiar Qenko. Wieczorem spacer po mieście.

Dzień 4  Święta dolina Urubamby

Dzień spędzimy w świętej dla Inków dolinie rzeki Urubamby. Zwiedzimy ruiny miast Pisac i Ollantaytambo. Pisac strzegło niegdyś serca państwa Inków przez atakami ludów z Amazonii i dotąd imponująco wyglądają jego forty i świątynie położone wysoko w górach nad doliną Urubamby. Ollantaytambo to przeurocze miasteczko przepięknie położone w przełomie Urubamby. Wokół rozpościerają się doskonale zachowane tarasy inkaskie, na szczycie których położone są świątynie i fortece. Samo Ollantaytambo było miejscem decydującej, przegranej bitwy wojsk inkaskich Manco Inki z hiszpańskimi konkwistadorami. W jej wyniku resztki Inków opuściło swoje rdzenne ziemie i utworzyło kadłubowe państwo w dżungli wokół swej ostatniej stolicy - Vilcabamby. Wieczorem przejeżdżamy pociągiem do Aguas Calientes. Tam nocleg.

Dzień 5 Machu Picchu

Machu Picchu leży dokładnie NAD Aguas Calientes, dokładnie 600m ponad, a jedzie się doń krętą drogą, wijąca się stromym górskim zboczem. Machu Picchu to najpiękniejsze miejsce Ameryki Południowej. Ruiny tego ukrytego w górach inkaskiego miasta zostały odkryte dopiero przed 100 laty. Dla chętnych wejście na szczyt Huayna Picchu (ok 2-2,5h tam i z powrotem), górujący nad Machu Picchu. Rozpościera się z niego niesamowity widok na miasto, dolinę Urubamby i księżycowe pasma górskie wokół… Rząd peruwiański sukcesywnie ogranicza liczbę odwiedzających, ponieważ pod miastem rozszerza się skalne pęknięcie i kwestią czasu jest kiedy Machu Picchu osunie się ze zbocza… Wieczorem przejazd pociągiem do Ollantaytambo i powrót busem do Cuzco.

Dzień 6 Puno

Całodzienny przejazd do Puno, położonego na wybrzeżu jeziora Titicaca.

Dzień 7 Jezioro Titicaca

Wycieczka łódkami na pływające wyspy Uros oraz na wyspę TaquileTaquile – to przepiękna wyspa z której rozpościera się panorama całego Titicaca. Tam lunch, zwiedzanie wyspy i później powrót do Puno.

Dzień 8 Copacabana

Przejazd do położonej na wybrzeżu jeziora Titicaca Copacabany. W Copacabanie zobaczymy słynną katedrę z posągiem Matki Boskiej Świecznikowej, zbudowaną w stylu mauretańskim. Nocleg w Copacabanie.

Dzień 9 La Paz

Popłyniemy na Isla del Sol – Wyspę Słońca – legendarną wyspę, z której mieli wywodzić się pierwsi Inkowie: Manco Capac i Mama Occlo. Zobaczymy skałę w kształcie pumy, z której mieli się narodzić. Po południu przejazd do La Paz - stolicy Boliwii. To jest bajecznie położone miasto w przepięknym Diabelskim Kanionie, u stóp wulkanów: Chacaltaya, Iliampu, IllimaniTam nocleg w hotelu. 

Dzień 10 La Paz, Tiwanaku, Dolina Księżycowa

Przejazd do położonego od La Paz o 70 km Tiwanaku. To stolica starożytnej cywilizcji, po której zostały piramidy, świątynie, wielkie obeliski (Brama Słońca, Brama Księżyca), a większość z tych wspaniałych pamiątek przeszłości odkrył Polak – Artur Poznański. Zresztą człowiek wielce zasłużony dla Boliwii – m.in. budował linie kolejowe i sprowadził do La Paz pierwszy samochód. Przejazd i spacer po Dolinie Księżycowej. Na nocleg powrót do La Paz.

Dzień 11/12 Arequipa

Przejazd autobusem kursowym do Arequipy. Przejazd całodzienny 11ego dnia. Arequipa to piękne kolonialne miasto położonego u stóp wulkanu Misti. 12 dnia odpoczynek i zwiedzanie miejscowych kościołów i katedry a przede wszystkim "miasta w mieście", czyli wielkiego klasztoru świętej Katarzyny – najważniejszego klasztoru Ameryki Płd, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nocleg w Arequipie.

Dzień 13/14 kanion Colca

Dwudniowa wycieczka do kanionu Colca – jednego z najgłębszych kanionów na świecie. Kanion był niegdyś zamieszkały przez ludy Cabanas i Collaguas (wciąż jest zamieszkały przez ich potomków), które stworzyły kultury na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Kanion pokryty jest imponujący tarasami. Poznamy życie miejscowych indiańskich społeczności w Cabanaconde, Pinchollo i Maca, a w Cruz del Condor będziemy obserwować kondory szybujące majestatycznie tuż obok nas. Cruz del Condor jest miejscem ze specyficznym układem wiatrów, pozwalającym kondorom swobodnie latać – stąd można je tam spotkać niemal codziennie, nierzadko po kilkanaście.

Dzień 15 Nazca

Przejazd autobusem kursowym do Nazca. Tam nocleg w hotelu.

Dzień 16 Nazca, Lima

Lot nad liniami Nazca (opcjonalnie). Linie Nazca liczą sobie ponad 1500 lat, ale zostały odkryte dopiero w 1929 roku. Cały płaskowyż pokryty jest setkami geometrycznych linii, stworzonych przez Indian Nazca we wciąż niewyjaśnionym celu. Linie zajmują ok. 500km kw a największe figury mają po ok. 270m długości. Oprócz linii Indianie stworzyli kilkadziesiąt figur (najsłynniejsze: Koliber, Astronauta, Kondor, Pająk, Pies, Małpa), imponująco prezentujących się z powietrza. Po południu przejazd do Limy. Przyjazd po północy. Transfer do hotelu.

Dzień 17 Lima

Zwiedzanie Limy – kolonialne centrum miasta, kościół franciszkanów, klasztor dominikanów. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 18

Przylot do Europy.

Zgłoszenie

Cena:  5400pln + 690usd

Liczba uczestników: 9-14 osób + pilot

Terminarz płatności:

 • Zaliczka  2000 zł
 • 3400 zł płatne do 40 dni przed wyjazdem
 • 680 usd przekazywane pilotowi po przylocie do Limy

Cena obejmuje:

 • Transport - przeloty: Lima – Cuzco
 • Transport lokalny: busywynajęte, autobusy kursowe, taksówki, łodzie, pociąg do Machu Picchu
 • Zakwaterowanie: hotele turystyczne pokoje 2-3 osobowe, podczas wycieczki na wyspe Amantani będziemy nocować w skromnych warunkach,
 • Wycieczki łodziami na pływające wyspy Uros, wyspę Taquile na jez. Titicaca, Isla del Sol,
 • Wycieczka do kanionu Colca
 • Śniadania
 • Opiekę przewodnika,
 • Koszta organizacyjne biura
 • Ubezpieczenie: NW i KL,
 • Podatek VAT
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie obejmuje:

 • Biletu Londyn-Lima-Londyn – w promocji koszt ok. 1870zł!
 • Lunchy i kolacji (ok. 250 USD, śniadania w cenie),
 • Wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 200 USD)
 • Lotu nad liniami Nazca (90usd)
 • Tipów dla miejscowych przewodników.

 

Charakter wyprawy

Wyjazd ma charakter wybitnie krajoznawczy z elementami przygody. Poznajemy bardzo bogatą kulturę Indian Keczua (potomków niegdysiejszych Inków) i Ajmara. Poznajemy życie Indian (Wyspa Amantani) i docieramy do szeregu spektakularnych  atrakcji (Machu Picchu, linie Nazca, etc…). Nocujemy w hotelach turystycznych, czystych, zadbanych, wygodnych, przyjemnych. Poruszamy się busami, lokalnymi busami, łodziami, samolotem – dla każdego coś miłego…

Początek i koniec wyprawy

Lima.

Klimat i pogoda

Duża część wyjazdu przebiega na dużych wysokościach – powyżej 3 tys mnpm, a w najwyższym punkcie (okolice Mirador de Los Andes po drodze do Kanionu Colca) nawet ok. 5 tys mnpm. Dlatego prosimy spodziewać się temperatur charakterystycznych dla gór – w ciągu dnia i w słońcu wysokich (do powyżej 30 stopni), zaś w cieniu i w nocy niskich. W nocy w okolicach nawet do zera stopni. Zachmurzenie  i możliwe opady – tereny gorskie z nieprzewidywalna pogoda. Prosimy dostosować ubiór do spodziewanych temperatur – uczulamy szczególnie na zabranie rzeczy ciepłych i bardzo ciepłych.

Dokumenty, wizy

Wymagany paszport ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu do Boliwii. Wizy nie są wymagane

Ubiór

Buty – wygodne buty turystyczne (nie musza być górskie) + klapki pod prysznic. Ze względu na temperatury konieczne ciepłe rzeczy: kurtka, czapka, szalik, rękawiczki polar/swetry, ciepła bielizna. Najlepszy sposób ubierania – na „cebulkę” ze względu na wysokie temperatury, które mogą wystąpić w ciągu dnia. Tshirty się przydadzą, krótkie spodnie – raczej nie. Przy pakowaniu się, można posiłkować się wskazówkami o packliście na www.koniecswiata.net – to bardzo rzetelne źródło informacji.

Transport

 • Samolot: przeloty Lima-Cuzco
 • Autobusy kursowe: Cuzco-Puno 8h, Puno-Copacabana 5h, Copacabana-La Paz 4-5h, La Paz -Arequipa 12h, Arequipa-Nazca 11h, Nazca-Lima 8h
 • Wynajęte busy: Cuzco-Pisac-Ollantaytambo - całodzienna wycieczka
 • Łodzie: na Isla del Sol, na wyspę Taquile
 • W miastach: wynajęte busy i taksówki.

Noclegi

Nocujemy w hotelach, w pokojach 2osobowych. Są to bardzo przyjemne hotele 3* o lokalnym klimacie.

Wyżywienie

Śniadania w cenie. Pozostałe posiłki poza ceną. Prosimy przeznaczyć na nie ok. 250USD.

Szczepienia

Nie są wymagane. Zalecane szczepienia: tężec, żółtaczka typu A i B. Profilaktyczne leki antymalaryczne NIE SĄ POTRZEBNE. Wszelkie sprawy dotyczące szczepień i profilaktyki antymalarycznej należy oczywiście skonsultować z lekarzem, podawane przez nas wskazówki mają jedynie charakter informacyjny.  Szczegółowe informacje można uzyskać np. w Poradni Chorób Tropikalnych albo w Punkcie Szczepień Sanepidu na ul. Żelaznej (tel. 22 620 90 01, wew. 116, 124) lub w  Wojewódzkich Stacjach Sanepidu.

Pieniądze

 • 690usd – do przekazania przewodnikowi na miejscu.
 • Ok. 200usd – wstępy 
 • wyżywienie - ok. 250usd
 • fakultatywny lot nad liniami Nazca – 90usd
 • Ponadto pieniądze na własne wydatki, pamiątki, rozrywki, alkohol etc…

Banknoty muszą być nowe i nie zniszczone (wyłącznie z nowych emisji, tzw. „duże głowy” wydrukowane po 2004 roku).

Ubezpieczenie

Pakiet KONTYNENTY, opcja świat w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA: KL z assistance - 30 tys euro, NNW - 4 tys euro, bagaż podręczny - 400 euro, koszty ratownictwa  - 5 tys. euro (podlimit kosztów leczenia). Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z uczestnictwa w imprezie turystycznej. Koszt wynosi 2,5% wartości wyjazdu. Chęć takiego ubezpieczenia należy zgłaszać najpóźniej do 5 dni po podpisaniu umowy (w wypadku jeśli umowa jest podpisana wcześniej niż na 30 dni przed wyjazdem) lub w dniu podpisania umowy (jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni).

Miejscowość i kod pocztowy *

Masz pytania dotyczące wyjazdu? Napisz do nas.